fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The VRU has stepped up the introduction of an authorized economic operator

01/ 03/ 2019
  Українське митне законодавство поступово наближуватися до митного законодавства ЄС. При цьому, одним із етапів адаптації є запровадження в Україні інституту авторизованого економічного оператора (АЕО), аналогічного тому, що функціонує в ЄС. Вчора, 28 лютого, Верховна Рада України прийняла законопроект №7473 у першому читанні, який стосується запровадження інституту АЕО. За законопроект проголосувало 234 депутати. Світлана Михайловська. Заступник директора Європейської Бізнес Асоціації. Близько двох років тривала робота у комітетах Верховної Ради над даним документом і, врешті, це питання зрушило з місця. Бізнес вітає перший крок в цьому напрямку. І дуже сподіваємось, що ще цього року законопроект все ж стане законом. Адже запровадження АЕО, наряду з впровадженням «єдиного вікна» на митниці значно спростить і прискорить процес митного оформлення вантажів для прозорого та легального бізнесу. Проектом пропонується запровадити механізм АЕО аналогічний тому, що функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання, що передбачено статтею 80 Угоди про Асоціацію з ЄС та є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС. Майбутнє визнання статусу АЕО митними органами країн ЄС забезпечить участь українських АЕО у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів та підвищить їх конкурентоспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках Ми пишається тим, що експерти Асоціації приймали безпосередню участь у підготовці даного законопроекту. Дякуємо Мінфіну та ДФС за важливу роботу та готовність чути бізнес. В той же час, наряду з інститутом АЕО дуже важливо запровадити систему обміну інформацією з митними органами Європейського Союзу – New Computerised Transit System (NCTS). Відповідний законопроектом №9532 про режим спільного транзиту також знаходиться у Верховній Раді. На жаль, 28 лютого він не знайшов підтримки серед народних депутатів. Однак, прийняття Закону дозволить застосовувати Україні європейські транзитні правила, що дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від свого складу до складу контрагента. Як наслідок, відбудеться суттєве прискорення та здешевлення руху товарів, від якого «виграють» всі учасники ланцюга постачання – експортери, перевізники, імпортери. NCTS дозволить обмінюватись інформацією з митними органами країн ЄС для забезпечення ефективного контролю і перешкоджання фальсифікації інформації про експорт та імпорт товарів. Бізнес-спільнота наголошує на важливості прийняття обох законопроектів задля якісної та дієвої імплементації змін на митниці. Сподіваємось, на найближчому пленарному засідання документи буде підтримано.

Українське митне законодавство поступово наближуватися до митного законодавства ЄС. При цьому, одним із етапів адаптації є запровадження в Україні інституту авторизованого економічного оператора (АЕО), аналогічного тому, що функціонує в ЄС. Вчора, 28 лютого, Верховна Рада України прийняла законопроект №7473 у першому читанні, який стосується запровадження інституту АЕО. За законопроект проголосувало 234 депутати.

Світлана Михайловська Заступник директора Європейської Бізнес Асоціації
Близько двох років тривала робота у комітетах Верховної Ради над даним документом і, врешті, це питання зрушило з місця. Бізнес вітає перший крок в цьому напрямку. І дуже сподіваємось, що ще цього року законопроект все ж стане законом. Адже запровадження АЕО, наряду з впровадженням «єдиного вікна» на митниці значно спростить і прискорить процес митного оформлення вантажів для прозорого та легального бізнесу.

Проектом пропонується запровадити механізм АЕО аналогічний тому, що функціонує в ЄС, з перспективою подальшого взаємного визнання, що передбачено статтею 80 Угоди про Асоціацію з ЄС та є одним із основних базисів митного співробітництва між Україною та ЄС.

Майбутнє визнання статусу АЕО митними органами країн ЄС забезпечить участь українських АЕО у формуванні так званих безпечних ланцюгів постачання товарів та підвищить їх конкурентоспроможність на зовнішньому та внутрішньому ринках

Ми пишається тим, що експерти Асоціації приймали безпосередню участь у підготовці даного законопроекту. Дякуємо Мінфіну та ДФС за важливу роботу та готовність чути бізнес.

В той же час, наряду з інститутом АЕО дуже важливо запровадити систему обміну інформацією з митними органами Європейського Союзу – New Computerised Transit System (NCTS). Відповідний законопроектом №9532 про режим спільного транзиту також знаходиться у Верховній Раді. На жаль, 28 лютого він не знайшов підтримки серед народних депутатів.

Однак, прийняття Закону дозволить застосовувати Україні європейські транзитні правила, що дасть можливість підприємствам використовувати єдину митну декларацію та єдину гарантію для переміщення товарів від свого складу до складу контрагента. Як наслідок, відбудеться суттєве прискорення та здешевлення руху товарів, від якого «виграють» всі учасники ланцюга постачання – експортери, перевізники, імпортери.

NCTS дозволить обмінюватись інформацією з митними органами країн ЄС для забезпечення ефективного контролю і перешкоджання фальсифікації інформації про експорт та імпорт товарів.

Бізнес-спільнота наголошує на важливості прийняття обох законопроектів задля якісної та дієвої імплементації змін на митниці. Сподіваємось, на найближчому пленарному засідання документи буде підтримано.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: