fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Ukrainians should have the right to choose a salary bank

16/ 08/ 2018
  Вже більше трьох років на розгляд у Верховній Раді чекають законопроекти (№2287а та альтернативний – №2287а-1), якими пропонується закріпити право працівника на вільний вибір банку для отримання заробітної плати. Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли працівники по факту не можуть реалізувати свої права щодо порядку отримання заробітної плати. Зазначені законопроекти пропонують доповнити Закон України «Про оплату праці» таким чином, щоб працівник міг особисто відкрити в обраному ним банку окремий поточний рахунок для зарахування зарплати, стипендій, соціальної допомоги чи інших виплат. Після цього банк письмово повідомляє роботодавця про відкриття такого рахунку. При цьому працівник має право в будь-який час відкрити рахунок в іншому банку. Експерти Комітету з електронних платежів Асоціації вважають, що такі зміни дозволять закріпити та реалізувати на практиці права кожного працівника на вільний вибір банківської установи для отримання заробітної плати, а також допоможуть запобігти порушенням з боку роботодавців. До того ж, прийняття законопроекту підвищить рівень фінансової грамотності та свободи громадян. Практика розвинутих економік також рухається у напрямок вільного вибору працівником банківської установи, з якою йому зручно співпрацювати. Європейська Бізнес Асоціація не раз визначала дані законопроекти як пріоритетні у своїх багаточисленних зверненнях до Парламенту та Уряду. Сподіваємося, що ця ініціатива  потрапить у порядок денний найближчої сесії Верховної Ради та отримає необхідну підтримку народних депутатів.

Вже більше трьох років на розгляд у Верховній Раді чекають законопроекти (№2287а та альтернативний – №2287а-1), якими пропонується закріпити право працівника на вільний вибір банку для отримання заробітної плати.

Сьогодні в Україні склалася ситуація, коли працівники по факту не можуть реалізувати свої права щодо порядку отримання заробітної плати. Зазначені законопроекти пропонують доповнити Закон України «Про оплату праці» таким чином, щоб працівник міг особисто відкрити в обраному ним банку окремий поточний рахунок для зарахування зарплати, стипендій, соціальної допомоги чи інших виплат. Після цього банк письмово повідомляє роботодавця про відкриття такого рахунку. При цьому працівник має право в будь-який час відкрити рахунок в іншому банку.

Експерти Комітету з електронних платежів Асоціації вважають, що такі зміни дозволять закріпити та реалізувати на практиці права кожного працівника на вільний вибір банківської установи для отримання заробітної плати, а також допоможуть запобігти порушенням з боку роботодавців.

До того ж, прийняття законопроекту підвищить рівень фінансової грамотності та свободи громадян. Практика розвинутих економік також рухається у напрямок вільного вибору працівником банківської установи, з якою йому зручно співпрацювати.

Європейська Бізнес Асоціація не раз визначала дані законопроекти як пріоритетні у своїх багаточисленних зверненнях до Парламенту та Уряду. Сподіваємося, що ця ініціатива  потрапить у порядок денний найближчої сесії Верховної Ради та отримає необхідну підтримку народних депутатів.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: