fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Ukraine has become one step closer to “industrial free-will”

06/ 06/ 2019
  Сьогодні Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект 10183, який стосується імплементації актів законодавства ЄС у сфері технічного регулювання в Україні. Закон є передумовою для введення «промислового безвізу» з ЄС. Так, норми Закону адаптують українське технічне регулювання до практик та норм ЄС. В свою чергу, це дозволить Україні підписати Угоду АСАА з ЄС про взаємне визнання стандартів та оцінки відповідності промислових товарів, наприклад, електротехніки, машини, косметики, іграшок тощо. Варто зазначити, що більше року бізнес акцентував на необхідності прийняти даний Закон та надавав відповідні пропозиції, адже, без прийняття даного документу підписання Угоди АСАА є неможливим. Серед пропозицій було враховано думку бізнесу щодо впровадження перехідних періодів по аналогії з тими, що існують в ЄС, коли виробник протягом певного часу може обирати чи підтверджувати відповідність прикладу, наприклад, побутової електротехніки, старому або новому регламенту. Така норма надає бізнесу можливість безболісно підготуватись до виконання вимог нових технічних регламентів. Вікторія Куликова. Менеджер Комітету побутової електротехніки Асоціації. Відсутність такої норми в законодавстві призводила до додаткового фінансового навантаження та ряду труднощів для бізнесу. Адже, фактично, зобов’язувала компанії за один день перейти до оновлених процедур оцінки відповідності, внести зміни в маркування, технічну документацію, підготувати нові декларації про відповідність, тощо. І хоча прийнятий законопроект є рамковий, однак, там, в принципі, передбачено можливість запровадження адекватного перехідного періоду. Конкретні стоки будуть прописані вже в окремих технічних регламентах по різним категоріям промислових товарів – пилососи, іграшки тощо. Раніше це було просто неможливо зробити, оскільки, у законодавстві не йшлося про те, що такі перехідні періоди можуть встановлюватись технічними регламентами. Водночас для підписання Угоди АСАА все ще необхідно прийняти зміни в законодавство про ринковий нагляд. У Парламенті зареєстровані ряд законопроектів, наприклад, 10222 та 5450-1, які направлені на покращення законодавства в сфері ринкового нагляду. Тож бізнес сподівається, що їх також вдасться розглянути, щоб врешті було створено всі передумови для прийняття «промислового безвізу».

Сьогодні Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект 10183, який стосується імплементації актів законодавства ЄС у сфері технічного регулювання в Україні. Закон є передумовою для введення «промислового безвізу» з ЄС.

Так, норми Закону адаптують українське технічне регулювання до практик та норм ЄС. В свою чергу, це дозволить Україні підписати Угоду АСАА з ЄС про взаємне визнання стандартів та оцінки відповідності промислових товарів, наприклад, електротехніки, машини, косметики, іграшок тощо.

Варто зазначити, що більше року бізнес акцентував на необхідності прийняти даний Закон та надавав відповідні пропозиції, адже, без прийняття даного документу підписання Угоди АСАА є неможливим.

Серед пропозицій було враховано думку бізнесу щодо впровадження перехідних періодів по аналогії з тими, що існують в ЄС, коли виробник протягом певного часу може обирати чи підтверджувати відповідність прикладу, наприклад, побутової електротехніки, старому або новому регламенту. Така норма надає бізнесу можливість безболісно підготуватись до виконання вимог нових технічних регламентів.

Вікторія Куликова Менеджер Комітету побутової електротехніки Асоціації
Відсутність такої норми в законодавстві призводила до додаткового фінансового навантаження та ряду труднощів для бізнесу. Адже, фактично, зобов’язувала компанії за один день перейти до оновлених процедур оцінки відповідності, внести зміни в маркування, технічну документацію, підготувати нові декларації про відповідність, тощо. І хоча прийнятий законопроект є рамковий, однак, там, в принципі, передбачено можливість запровадження адекватного перехідного періоду. Конкретні стоки будуть прописані вже в окремих технічних регламентах по різним категоріям промислових товарів – пилососи, іграшки тощо. Раніше це було просто неможливо зробити, оскільки, у законодавстві не йшлося про те, що такі перехідні періоди можуть встановлюватись технічними регламентами.

Водночас для підписання Угоди АСАА все ще необхідно прийняти зміни в законодавство про ринковий нагляд. У Парламенті зареєстровані ряд законопроектів, наприклад, 10222 та 5450-1, які направлені на покращення законодавства в сфері ринкового нагляду. Тож бізнес сподівається, що їх також вдасться розглянути, щоб врешті було створено всі передумови для прийняття «промислового безвізу».

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: