fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Ukraine needs updated plant protection legislation

04/ 10/ 2018
    2-3 жовтня експерти Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації та Асоціації Захисту Рослин Центральної та Східної Європи зустрілись з представниками профільних державних структур. Зокрема, Української лабораторії якості та безпечності продукції, Мінприроди, Держпродспоживслужби, Директорату безпечності та якості харчової продукції Мінагрополітики. Ключовою темою було оновлення та врегулювання агрохімічного законодавства до норм ЄС. Україна має великий потенціал для розвитку аграрного сектору. Однак, зараз питання полягає в тому, що без реєстраційного документу імпортувати засоби захисту рослин неможливо. В той же час, процес його отримання може бути досить тривалим та бюрократизованим. «Бізнес потребує спрощення. Тож актуальним є зменшити час проходження відповідних процедур та уникнути дублювання операцій», - наголосив координатор Агрохімічного комітету ЄБА Віктор Погорілий. Наприклад, щоб підвищити врожайність, якість та безпечність сільськогосподарської продукції потрібно надавати пріоритет, в тому числі, інноваційним засобам захисту рослин. Вони безпечніші, ефективніші та є альтернативою традиційним препаратам. Проте, зараз їх зразки можна ввозити в країну для державних випробувань та наукових досліджень лише після підтвердження реєстрації в країні виробництва.  Часто, підтвердження отримати неможливо і недоцільно у зв’язку з відсутністю культур, хвороб або шкідників в країні виробництва. Окрім того, мова йде про найсучасніші розробки, які можуть проходити паралельні випробування, наприклад, в країнах ЄС. Так, з Оксаною Самковою, заступником директора  Української лабораторії якості та безпечності продукції АПК НУБіП України, у ході якої обговорювалися проблеми та виклики, які стоять перед Україною в процесі впровадження найкращих міжнародних практик у галузі екотоксикологічних досліджень пестицидів і агрохімікатів. Питання початку нового сезону державної реєстрації пестицидів, а також перспективи удосконалення чинного законодавства в галузі державних випробувань та державної реєстрації піднімались на зустрічі з Василем Рафальським, начальником відділу поводження з пестицидами та агрохімікатами Мінприроди. Про необхідність приведення у відповідність до вимог чинного законодавства гігієнічних нормативів та регламентів застосування пестицидів (зараз, нормативи діють від 2014 року) бізнес та міжнародні експерти говорили зі Світланою Омельчук, начальником відділу державної санітарно-епідеміологічної експертизи Держпродспоживслужби. Також піднімалось питання розробки нового закону «Про захист рослин» та боротьби з фальсифікованими засобами захисту рослин під час обговорення з Володимиром Лапою, головою Держпродспоживслужби та іншими представниками відомства. Акцентовано увагу також на створенні системи державного нагляду і контролю як при імпорті так і всередині країни. Сподіваємось, думку бізнесу буде враховано.
01/

 

2-3 жовтня експерти Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації та Асоціації Захисту Рослин Центральної та Східної Європи зустрілись з представниками профільних державних структур. Зокрема, Української лабораторії якості та безпечності продукції, Мінприроди, Держпродспоживслужби, Директорату безпечності та якості харчової продукції Мінагрополітики.

Ключовою темою було оновлення та врегулювання агрохімічного законодавства до норм ЄС. Україна має великий потенціал для розвитку аграрного сектору. Однак, зараз питання полягає в тому, що без реєстраційного документу імпортувати засоби захисту рослин неможливо. В той же час, процес його отримання може бути досить тривалим та бюрократизованим. «Бізнес потребує спрощення. Тож актуальним є зменшити час проходження відповідних процедур та уникнути дублювання операцій», – наголосив координатор Агрохімічного комітету ЄБА Віктор Погорілий.

Наприклад, щоб підвищити врожайність, якість та безпечність сільськогосподарської продукції потрібно надавати пріоритет, в тому числі, інноваційним засобам захисту рослин. Вони безпечніші, ефективніші та є альтернативою традиційним препаратам. Проте, зараз їх зразки можна ввозити в країну для державних випробувань та наукових досліджень лише після підтвердження реєстрації в країні виробництва.  Часто, підтвердження отримати неможливо і недоцільно у зв’язку з відсутністю культур, хвороб або шкідників в країні виробництва. Окрім того, мова йде про найсучасніші розробки, які можуть проходити паралельні випробування, наприклад, в країнах ЄС.

Так, з Оксаною Самковою, заступником директора  Української лабораторії якості та безпечності продукції АПК НУБіП України, у ході якої обговорювалися проблеми та виклики, які стоять перед Україною в процесі впровадження найкращих міжнародних практик у галузі екотоксикологічних досліджень пестицидів і агрохімікатів.

Питання початку нового сезону державної реєстрації пестицидів, а також перспективи удосконалення чинного законодавства в галузі державних випробувань та державної реєстрації піднімались на зустрічі з Василем Рафальським, начальником відділу поводження з пестицидами та агрохімікатами Мінприроди.

Про необхідність приведення у відповідність до вимог чинного законодавства гігієнічних нормативів та регламентів застосування пестицидів (зараз, нормативи діють від 2014 року) бізнес та міжнародні експерти говорили зі Світланою Омельчук, начальником відділу державної санітарно-епідеміологічної експертизи Держпродспоживслужби.

Також піднімалось питання розробки нового закону «Про захист рослин» та боротьби з фальсифікованими засобами захисту рослин під час обговорення з Володимиром Лапою, головою Держпродспоживслужби та іншими представниками відомства. Акцентовано увагу також на створенні системи державного нагляду і контролю як при імпорті так і всередині країни.

Сподіваємось, думку бізнесу буде враховано.

Reports and photo galleries

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: