fbpx

The technical regulations on cosmetics still need to be changed

16/ 05/ 2019

Вчора в Європейській Бізнес Асоціації відбулась зустріч з МОЗ та ДРС щодо статусу проекту Технічного регламенту на косметичну продукцію.

Так, МОЗ зазначив, що розглядає можливість перенесення терміну набрання чинності проекту постанови до 36 місяців, про що бізнес неодноразово наголошував. Адже з практики міжнародних компаній, розробка лише макетів нових етикеток може займати 9-12 місяців. Також МОЗ повідомив, що норми безпеки косметичної продукції, затверджені ще в 1999 році, будуть скасовані, але одночасно з набуттям чинності Регламенту.

В той же час, проект Технічного регламенту залишає вимогу маркування косметичних інгредієнтів державною мовою, незважаючи на те, що така вимога буде негармонізованою з європейським законодавством та створить технічні бар’єри для допуску на ринок України косметичної продукції з ЄС. Адже міжнародною мовою маркування косметичних інгредієнтів є система INCI, яка ведеться латиницею. Однак, в Україні не існує довідника відповідності українських назв позначенням в INCI. І МОЗ досі не передбачив у плані впровадження технічного регламенту завдання розробити такий довідник. Очевидно, це потребує врегулювання. Адже деякі виробники будуть вимушені відмовити від постачання продукції на ринок України. Тож Європейська Бізнес Асоціація вкотре звертає увагу на цю ситуацію.

Також учасники зустрічі наголосили на тому, що питання впровадження нотифікаційного порталу – веб-сайту, на який всі українські виробники та імпортери будуть надсилати інформацію щодо нових косметичних продуктів на ринку має бути впроваджено вчасно, адже це може створити певні перешкоди для ведення бізнесу.

Нагадаємо, що проект Регламенту було розроблено МОЗ та опубліковано на сайті для громадського обговорення ще 8 січня 2019 року.

Додаткова інформація за лінком: https://eba.com.ua/biznes-zanepokoyenyj-deyakymy-polozhennyamy-tehnichnogo-reglamentu-na-kosmetychnu-produktsiyu/

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.
Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: