fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The start of day-to-day balancing in the gas market has been postponed

02/ 10/ 2018
  Дату впровадження добового балансування на ринку природного газу перенесено на 1 грудня 2018 року. Таке рішення було прийнято 28 вересня на засіданні НКРЕКП. Попередньо, добове балансування на ринку природного газу ПАТ «Укртрансгаз» мало запрацювати ще з 1 серпня. Станом на початок жовтня платформа створена, однак функціонує в тестовому режимі і туди внесено не всіх постачальників та споживачів природного газу. В Комітеті з питань Палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації наголошують, що старт роботи платформи переноситься вже втретє. Бізнес-спільнота вкотре наголошує на необхідності запровадження добового балансування у встановлені терміни. Це дозволить зняти фінансове навантаження на гравців та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти. Крім того, спростити процедуру купівлі-продажу природного газу. Адже на щоденній основі буде можливість бачити, у яких постачальників є газ та купувати його напряму. Зараз це здійснюється не на щоденній, а на щомісячній основі через номінації (подання заявки на певну кількість газу на Укртрансгаз). Сподіваємось, цього року таки вдасться забезпечити функціонування ринку газу за кращими європейськими практиками, а платформа повноцінно розпочне роботу. Нагадаємо, у квітні цього року Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Прем’єр-міністра України з офіційним листом. В ньому йшлося, що не запровадження добового балансування загрожує зриву дуже важливих для ринку та України реформ. Їх може бути відтерміновано на 2-3 роки, що робить неможливим виконання Україною міжнародних зобов’язань. Більше того, ставить під питання співпрацю з Енергетичним співтовариством та МВФ.

Дату впровадження добового балансування на ринку природного газу перенесено на 1 грудня 2018 року. Таке рішення було прийнято 28 вересня на засіданні НКРЕКП.

Попередньо, добове балансування на ринку природного газу ПАТ «Укртрансгаз» мало запрацювати ще з 1 серпня. Станом на початок жовтня платформа створена, однак функціонує в тестовому режимі і туди внесено не всіх постачальників та споживачів природного газу.

В Комітеті з питань Палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації наголошують, що старт роботи платформи переноситься вже втретє. Бізнес-спільнота вкотре наголошує на необхідності запровадження добового балансування у встановлені терміни. Це дозволить зняти фінансове навантаження на гравців та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти. Крім того, спростити процедуру купівлі-продажу природного газу. Адже на щоденній основі буде можливість бачити, у яких постачальників є газ та купувати його напряму. Зараз це здійснюється не на щоденній, а на щомісячній основі через номінації (подання заявки на певну кількість газу на Укртрансгаз).

Сподіваємось, цього року таки вдасться забезпечити функціонування ринку газу за кращими європейськими практиками, а платформа повноцінно розпочне роботу.

Нагадаємо, у квітні цього року Європейська Бізнес Асоціація звернулась до Прем’єр-міністра України з офіційним листом. В ньому йшлося, що не запровадження добового балансування загрожує зриву дуже важливих для ринку та України реформ. Їх може бути відтерміновано на 2-3 роки, що робить неможливим виконання Україною міжнародних зобов’язань. Більше того, ставить під питання співпрацю з Енергетичним співтовариством та МВФ.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: