fbpx

The abolition of critical standards for the grain industry was postponed for 2-3 years

23/ 01/ 2019
  Протягом останніх місяців експерти Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації неодноразово наголошували на необхідності перенесення строків скасування чинних стандартів групи ГОСТ для зернового сектору у зв’язку з відсутністю альтернатив. Більшість цих стандартів має важливе значення для зернової галузі. Вони застосовуються для визначення порядку та методології здійснення контролю якості і продовольчої безпеки у сфері заготівлі, зберігання, переробки, транспортування та експорту зерна. Ірина Душник. Виконавчий директор Комітету олійних та зернових культур. Без сумніву, застарілі норми однозначно треба змінювати. Але залишати бізнес у вакуумі, без будь-яких правил гри, - неможливо. Особливо, коли ці правила неможливо встановлювати на договірних засадах. Скасування порядків та методологій, встановлених цими стандартами, та необхідність застосування в найближчій перспективі стандартів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, вимагатиме значних інвестицій. До прикладу, для придбання переважно імпортного устаткування і фахової перепідготовки значної кількості персоналу, що є обтяжливим для бізнесу на даний момент. Зернова бізнес спільнота вітає рішення про перенесення скасування критичних для зернової галузі стандартів на наступні два-три роки. Довідково: 29 грудня 2018р. УкрНДНЦ Наказом №541 продовжило дію 6 стандартів на два роки, а наказами №542 та №544 продовжило дію 13 стандартів на три роки.

Протягом останніх місяців експерти Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації неодноразово наголошували на необхідності перенесення строків скасування чинних стандартів групи ГОСТ для зернового сектору у зв’язку з відсутністю альтернатив.

Більшість цих стандартів має важливе значення для зернової галузі. Вони застосовуються для визначення порядку та методології здійснення контролю якості і продовольчої безпеки у сфері заготівлі, зберігання, переробки, транспортування та експорту зерна.

Ірина Душник Виконавчий директор Комітету олійних та зернових культур
Без сумніву, застарілі норми однозначно треба змінювати. Але залишати бізнес у вакуумі, без будь-яких правил гри, - неможливо. Особливо, коли ці правила неможливо встановлювати на договірних засадах.

Скасування порядків та методологій, встановлених цими стандартами, та необхідність застосування в найближчій перспективі стандартів, гармонізованих з європейськими нормативними документами, вимагатиме значних інвестицій. До прикладу, для придбання переважно імпортного устаткування і фахової перепідготовки значної кількості персоналу, що є обтяжливим для бізнесу на даний момент.

Зернова бізнес спільнота вітає рішення про перенесення скасування критичних для зернової галузі стандартів на наступні два-три роки.

Довідково:

29 грудня 2018р. УкрНДНЦ Наказом №541 продовжило дію 6 стандартів на два роки, а наказами №542 та №544 продовжило дію 13 стандартів на три роки.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: