fbpx

Among decrees canceled by the President, there are two the most important for business

21/ 06/ 2019
  Вчора Президентом України було скасовано більше 160 застарілих Указів. Серед них – два ключових документи, скасування яких було дуже важливим кроком для розвитку бізнесу. Європейська Бізнес Асоціація вітає ці рішення, адже над їх втіленням, в тому числі, працювали і експерти Асоціації.  Йдеться про Указ Президента України № 762 щодо справляння плати за вчинення нотаріальних дій ще від 1998 року. Відтепер необхідність сплачувати приватним нотаріусам не менше 1% від суми договору за надані послуги – скасовано, вартість послуг буде визначатись відповідно до домовленості сторін. Ігор Гоцик. Керівник департаменту з представництва компаній-членів. На необхідності скасування болючої 1% плати бізнес наголошував протягом тривалого часу. Однозначно, спільнота виступає за гідну оплату праці, але вартість має бути прозора, обумовлена ринковими факторами та сприяти конкуренції. Сподіваємось, ця зміна дасть поштовх для розвитку чесної конкуренції та сприятиме підвищенню якості нотаріальних послуг. Зокрема, шляхом зростання обсягів звернень від бізнесу за посвідченням різного роду документів з метою захисту своїх прав. Крім того, було скасовано Указ Президента № 436 щодо штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки від 1995 року. Так, раніше, не дивлячись на сучасні норми ведення бізнесу, податківці продовжували штрафувати бізнес за нормами двадцятирічної давності. До прикладу, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах, за неоприбуткування або невчасне оприбуткування у касах готівки штраф накладався у п’ятикратному розмірі від неоприбуткованої суми. Водночас, згідно з діючим законодавством, при торгівлі без фіскального чеку або взагалі без РРО штраф складає всього 1 грн. Відтепер, правила для усіх визначені єдиним Законом «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із застосуванням штрафів в залежності від «важкості» скоєного порушення. Європейська Бізнес Асоціація дякує за прийняті рішення, які є вкрай важливі для бізнесу.

Вчора Президентом України було скасовано більше 160 застарілих Указів. Серед них – два ключових документи, скасування яких було дуже важливим кроком для розвитку бізнесу. Європейська Бізнес Асоціація вітає ці рішення, адже над їх втіленням, в тому числі, працювали і експерти Асоціації. 

Йдеться про Указ Президента України № 762 щодо справляння плати за вчинення нотаріальних дій ще від 1998 року. Відтепер необхідність сплачувати приватним нотаріусам не менше 1% від суми договору за надані послуги – скасовано, вартість послуг буде визначатись відповідно до домовленості сторін.

Ігор Гоцик Керівник департаменту з представництва компаній-членів
На необхідності скасування болючої 1% плати бізнес наголошував протягом тривалого часу. Однозначно, спільнота виступає за гідну оплату праці, але вартість має бути прозора, обумовлена ринковими факторами та сприяти конкуренції.

Сподіваємось, ця зміна дасть поштовх для розвитку чесної конкуренції та сприятиме підвищенню якості нотаріальних послуг. Зокрема, шляхом зростання обсягів звернень від бізнесу за посвідченням різного роду документів з метою захисту своїх прав.

Крім того, було скасовано Указ Президента № 436 щодо штрафних санкцій за порушення норм з регулювання готівки від 1995 року.

Так, раніше, не дивлячись на сучасні норми ведення бізнесу, податківці продовжували штрафувати бізнес за нормами двадцятирічної давності. До прикладу, за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах, за неоприбуткування або невчасне оприбуткування у касах готівки штраф накладався у п’ятикратному розмірі від неоприбуткованої суми. Водночас, згідно з діючим законодавством, при торгівлі без фіскального чеку або взагалі без РРО штраф складає всього 1 грн.

Відтепер, правила для усіх визначені єдиним Законом «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із застосуванням штрафів в залежності від «важкості» скоєного порушення.

Європейська Бізнес Асоціація дякує за прийняті рішення, які є вкрай важливі для бізнесу.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: