fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The reconstruction of the Odesa region after the war should prioritize infrastructure development

11/ 08/ 2023
  Російські удари по інфраструктурі Одеського регіону тільки посилили логістичні та інфраструктурні виклики для півдня України. Як і минулого року, для більшості компаній Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації відновлення зруйнованих об’єктів та розбудова інфраструктурного потенціалу регіону – найперша умова для пожвавлення роботи бізнесу. Повоєнна відбудова регіону, на думку бізнесу, має також найперше фокусуватися на відновленні інфраструктури, транспортних вузлів та сполучень. Серед інших затребуваних реформ – покращення роботи судової та правоохоронної системи, а також диджиталізація взаємодії з органами державної влади, що може допомогти у контексті боротьби з корупцією. Адже саме корупцію разом з непередбачуваними діями держави, що впливають на роботу бізнесу, підприємці називають одними з головних негативних факторів впливу, разом з відтоком персоналу за кордон та логістичними викликами, згаданими вище. В цілому, інтегральна оцінка умов ведення бізнесу в регіоні цього року склала 2,47 балів за 5-ти бальною шкалою та є вищою за минулорічну (2,15 балів). Наразі 53% підприємців стверджують, що їм складно вести бізнес, 41% – задовільно, і ще 6% – легко. З початку повномасштабного вторгнення 12% підприємців регіону релокували офіс чи виробництво в межах України, а 6% – за кордон. Майже половина, а саме 47% опитаних працюють в повному обсязі, інші 53% – з певними обмеженнями. Жодних втрат внаслідок війни не зазнали тільки 19% компаній. Водночас 44% повідомляють про втрату до 1 млн$ за цей час, 12% фіксують втрати в діапазоні 1-10 млн$, а 25% повідомляють про втрати більше 10 млн$.  У 82% компаній Південного регіону є співробітники, мобілізовані до лав ЗСУ, зокрема майже у половини – 47% – їх кількість сягає 10-20% від військовозобов’язаних працівників компанії, у 29% – до 10%, і у 6% – 20-30%. Оцінюючи роботу місцевих органів влади в Одеському регіоні, найвищу оцінку отримала робота Нацполіції та ОВА, а найнижчу – робота ТЦК СП (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) в регіоні. У закінчення війни до кінця поточного року вірять 12% опитаних нами підприємців, 53% вважають, що війна закінчиться у 2024 році, і 24% – протягом наступних трьох років. Попри це, у найближчі пів року компанії мають в планах розширення бізнесу, вихід на нові ринки та збільшення штату співробітників. Довідково: Опитування проводилось серед членських компаній Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 4 до 24 липня 2023 року. Загальна новина доступна за посиланням.

Російські удари по інфраструктурі Одеського регіону тільки посилили логістичні та інфраструктурні виклики для півдня України. Як і минулого року, для більшості компаній Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації відновлення зруйнованих об’єктів та розбудова інфраструктурного потенціалу регіону – найперша умова для пожвавлення роботи бізнесу.

Повоєнна відбудова регіону, на думку бізнесу, має також найперше фокусуватися на відновленні інфраструктури, транспортних вузлів та сполучень. Серед інших затребуваних реформ – покращення роботи судової та правоохоронної системи, а також диджиталізація взаємодії з органами державної влади, що може допомогти у контексті боротьби з корупцією. Адже саме корупцію разом з непередбачуваними діями держави, що впливають на роботу бізнесу, підприємці називають одними з головних негативних факторів впливу, разом з відтоком персоналу за кордон та логістичними викликами, згаданими вище.

В цілому, інтегральна оцінка умов ведення бізнесу в регіоні цього року склала 2,47 балів за 5-ти бальною шкалою та є вищою за минулорічну (2,15 балів). Наразі 53% підприємців стверджують, що їм складно вести бізнес, 41% – задовільно, і ще 6% – легко. З початку повномасштабного вторгнення 12% підприємців регіону релокували офіс чи виробництво в межах України, а 6% – за кордон.

Майже половина, а саме 47% опитаних працюють в повному обсязі, інші 53% – з певними обмеженнями. Жодних втрат внаслідок війни не зазнали тільки 19% компаній. Водночас 44% повідомляють про втрату до 1 млн$ за цей час, 12% фіксують втрати в діапазоні 1-10 млн$, а 25% повідомляють про втрати більше 10 млн$. 

У 82% компаній Південного регіону є співробітники, мобілізовані до лав ЗСУ, зокрема майже у половини – 47% – їх кількість сягає 10-20% від військовозобов’язаних працівників компанії, у 29% – до 10%, і у 6% – 20-30%.

Оцінюючи роботу місцевих органів влади в Одеському регіоні, найвищу оцінку отримала робота Нацполіції та ОВА, а найнижчу – робота ТЦК СП (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) в регіоні.

У закінчення війни до кінця поточного року вірять 12% опитаних нами підприємців, 53% вважають, що війна закінчиться у 2024 році, і 24% – протягом наступних трьох років. Попри це, у найближчі пів року компанії мають в планах розширення бізнесу, вихід на нові ринки та збільшення штату співробітників.

Довідково:

Опитування проводилось серед членських компаній Південноукраїнського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 4 до 24 липня 2023 року. Загальна новина доступна за посиланням.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: