fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

EBA Round Table: Importance of RAB regulation for attracting investments to energy sector

26/ 04/ 2018
    24 квітня Європейська Бізнес Асоціація провела круглий стіл-дискусію на тему «RAB регулювання як передумова для залучення інвестицій у енергетику України». Ми запросили провідних експертів галузі, щоб дізнатися точки зору усіх зацікавлених сторін та разом дійти згоди стосовно розвитку RAB регулювання в Україні. Зокрема, до обговорення приєдналися: Шевкі Аджунер, Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні Карел Хірман, Член робочої групи зі створення Фонду енергоефективності України Ольга Буславець, генеральний директор директорату розвитку енергетичних ринків Міністерство енергетики та вугільної промисловості України Володимир Євдокімов, Керівник Проекту Управління реформування енергетичного ринку Всеволод Ковальчук, СЕО НЕК Укренерго - NPC Ukrenergo Ми почули думки компетентних представників влади, електропостачальних компаній, компаній-споживачів послуг електроенергії та міжнародних фінансових інституцій. Вони відзначили, що введення стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання) дозволить забезпечити приплив інвестицій в модернізацію енергомереж, а інвесторам – повернення таких інвестицій. За оцінкою Міненерговугілля для підтримки мереж в робочому стані необхідно вкладати в їх модернізацію щонайменше 14 млрд грн, тоді як на сьогодні сумарно інвестпрограми всіх обленерго країни – 3 млрд в рік, що у 4,6 рази менше за необхідне. Також експерти виказали думку про те, що дискусію про методологію запровадження стимтарифу може зняти пілотний проект на основі одного з українських обленерго, на практиці показавши її сильні та слабкі сторони. Усі присутні дійшли згоди, що питання запровадження нової концепції RAB регулювання потрібно розглядати у комплексі для того, щоб збалансувати інтереси компаній, інвесторів та споживачів. Учасники дискусії висловили надію, що ця зустріч й ґрунтовне обговорення сприятиме пожвавленню роботи навколо реалізації на практиці найоптимальнішої моделі RAB регулювання в Україні.
01/

 

24 квітня Європейська Бізнес Асоціація провела круглий стіл-дискусію на тему «RAB регулювання як передумова для залучення інвестицій у енергетику України».

Ми запросили провідних експертів галузі, щоб дізнатися точки зору усіх зацікавлених сторін та разом дійти згоди стосовно розвитку RAB регулювання в Україні.

Зокрема, до обговорення приєдналися:

  • Шевкі Аджунер, Директор Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні
  • Карел Хірман, Член робочої групи зі створення Фонду енергоефективності України
  • Ольга Буславець, генеральний директор директорату розвитку енергетичних ринків Міністерство енергетики та вугільної промисловості України
  • Володимир Євдокімов, Керівник Проекту Управління реформування енергетичного ринку
  • Всеволод Ковальчук, СЕО НЕК “Укренерго” – NPC Ukrenergo

Ми почули думки компетентних представників влади, електропостачальних компаній, компаній-споживачів послуг електроенергії та міжнародних фінансових інституцій. Вони відзначили, що введення стимулюючого тарифоутворення (RAB-регулювання) дозволить забезпечити приплив інвестицій в модернізацію енергомереж, а інвесторам – повернення таких інвестицій. За оцінкою Міненерговугілля для підтримки мереж в робочому стані необхідно вкладати в їх модернізацію щонайменше 14 млрд грн, тоді як на сьогодні сумарно інвестпрограми всіх обленерго країни – 3 млрд в рік, що у 4,6 рази менше за необхідне.

Також експерти виказали думку про те, що дискусію про методологію запровадження стимтарифу може зняти пілотний проект на основі одного з українських обленерго, на практиці показавши її сильні та слабкі сторони. Усі присутні дійшли згоди, що питання запровадження нової концепції RAB регулювання потрібно розглядати у комплексі для того, щоб збалансувати інтереси компаній, інвесторів та споживачів.

Учасники дискусії висловили надію, що ця зустріч й ґрунтовне обговорення сприятиме пожвавленню роботи навколо реалізації на практиці найоптимальнішої моделі RAB регулювання в Україні.

Reports and photo galleries

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: