fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business representatives and the Ministry of Health discussed a draft of technical regulation for cosmetic products

14/ 11/ 2018
  Перехідний період для вступу в силу положень щодо маркування косметичних засобів має складати 24 місяці. Такий термін було узгоджено представниками бізнесу та Міністерства охорони здоров’я на зустрічі стосовно обговорення проекту Технічного регламенту на косметичну продукцію. Це вже не перша спроба прийняти документ. Проект Технічного регламенту вже було декілька разів опубліковано на сайті МОЗ для громадського обговорення, отримано коментарі від бізнесу, зацікавлених ЦОВВ та від ЄС. Цього разу маємо оновлену версію, яка відрізняється від попередніх у декількох ключових моментах, але все ж не включає всі пропозиції від бізнесу. Так, на зустрічі обговорювали дуже важливе питання випробування косметичних препаратів на тваринах перед запуском на ринок. На жаль, проект Технічного регламенту містить пункт, де йдеться про такі випробування як можливі в Україні. В той же час, вони є повністю заборонені в ЄС і більшості розвинених країн світу. Зі свого боку, представники бізнесу зазначили, що подібна норма не лише не відповідає практиці та законодавству ЄС, а й  створює загрозу для компаній, які постачають продукцію в ЄС або є виробниками продукції в ЄС, яка постачається одночасно і в Україну, і в країни Європи. Оскільки, відповідно до європейського законодавства практика постачання продукту з однією і тією ж формулою на ринки, де дозволено провадити випробування на тваринах, є забороненою. Тому, бізнес вкотре наголошує на перегляді цієї позиції МОЗ.  З боку МОЗ було повідомлено, що органом ринкового нагляду за виконанням Технічного регламенту після прийняття і вступу в силу буде визначено Держлікслужбу. Крім того, йшла мова щодо планів запуску нотифікаційного порталу (на зразок веб-сайту, на який всі українські виробники та імпортери будуть надсилати інформацію щодо нових косметичних продуктів на ринку)  і чи загалом планується його запускати. В ЄС перехідний період для запуску такого порталу був майже 4 роки і Асоціація вважає, що так само має бути і в Україні, щоб нотифікація і по суті, і з технічної сторони могла запрацювати. Погодили з МОЗ, що це буде взято до уваги для фінального формулювання положень ТР Фінальне питання, яке розглядалось - мова маркування інгредієнтів. У більшості країн світу такою мовою є латинська. Наразі текст Технічного регламенту пропонує маркувати інгредієнти українською. Такі вимоги можуть спричинити ризик вільного трактування і перекладу назв складників. Це потенційно матиме своїм наслідком неконтрольоване використання небажаних речовин. Крім того, унеможливить ідентифікацію одних і тих же інгредієнтів, які використовуються різними виробниками, що несе ризик, в першу чергу, для споживача.

Перехідний період для вступу в силу положень щодо маркування косметичних засобів має складати 24 місяці. Такий термін було узгоджено представниками бізнесу та Міністерства охорони здоров’я на зустрічі стосовно обговорення проекту Технічного регламенту на косметичну продукцію.

Це вже не перша спроба прийняти документ. Проект Технічного регламенту вже було декілька разів опубліковано на сайті МОЗ для громадського обговорення, отримано коментарі від бізнесу, зацікавлених ЦОВВ та від ЄС. Цього разу маємо оновлену версію, яка відрізняється від попередніх у декількох ключових моментах, але все ж не включає всі пропозиції від бізнесу.

Так, на зустрічі обговорювали дуже важливе питання випробування косметичних препаратів на тваринах перед запуском на ринок. На жаль, проект Технічного регламенту містить пункт, де йдеться про такі випробування як можливі в Україні. В той же час, вони є повністю заборонені в ЄС і більшості розвинених країн світу. Зі свого боку, представники бізнесу зазначили, що подібна норма не лише не відповідає практиці та законодавству ЄС, а й  створює загрозу для компаній, які постачають продукцію в ЄС або є виробниками продукції в ЄС, яка постачається одночасно і в Україну, і в країни Європи. Оскільки, відповідно до європейського законодавства практика постачання продукту з однією і тією ж формулою на ринки, де дозволено провадити випробування на тваринах, є забороненою. Тому, бізнес вкотре наголошує на перегляді цієї позиції МОЗ. 

З боку МОЗ було повідомлено, що органом ринкового нагляду за виконанням Технічного регламенту після прийняття і вступу в силу буде визначено Держлікслужбу.

Крім того, йшла мова щодо планів запуску нотифікаційного порталу (на зразок веб-сайту, на який всі українські виробники та імпортери будуть надсилати інформацію щодо нових косметичних продуктів на ринку)  і чи загалом планується його запускати. В ЄС перехідний період для запуску такого порталу був майже 4 роки і Асоціація вважає, що так само має бути і в Україні, щоб нотифікація і по суті, і з технічної сторони могла запрацювати. Погодили з МОЗ, що це буде взято до уваги для фінального формулювання положень ТР

Фінальне питання, яке розглядалось – мова маркування інгредієнтів. У більшості країн світу такою мовою є латинська. Наразі текст Технічного регламенту пропонує маркувати інгредієнти українською. Такі вимоги можуть спричинити ризик вільного трактування і перекладу назв складників. Це потенційно матиме своїм наслідком неконтрольоване використання небажаних речовин. Крім того, унеможливить ідентифікацію одних і тих же інгредієнтів, які використовуються різними виробниками, що несе ризик, в першу чергу, для споживача.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: