fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Entrepreneurs from the Kharkiv region are getting ready for a prolonged war

11/ 08/ 2023
  З-поміж усіх регіональних офісів Європейської Бізнес Асоціації найгірше умови ведення бізнесу другий рік поспіль оцінили компанії Харківського регіону. Усього 94% стверджують, що їм складно працювати (93% минулого року), серед яких 44% – що дуже складно. Тільки 6% оцінили ведення бізнесу в регіоні на задовільному рівні. Також, дослідження показує, що для усіх опитаних нами підприємців стан ведення бізнесу погіршився чи значно погіршився порівняно з довоєнними періодом. Відповідною є й загальна оцінка умов ведення бізнесу за 2023 рік – 1,62 балів за 5-ти бальною шкалою. Втім, вона є все ж дещо вищою за минулорічний показник – 1,28 балів. Бойові дії та близькість до фронту суттєво вплинули на діяльність бізнесу в регіоні. Так, 63% опитанихкомпаній наразі працюють з певними обмеженнями, а 31% призупинили діяльність. Тільки 6% повноцінно працюють. Серед регіональних бізнесів 12% релокувались в межах України або за кордон, водночас 69% відповіли, що не мали змоги виїхати. Мобілізація працівників поруч з відтоком персоналу закордон та зниженням купівельної спроможності населення є основними факторами негативного впливу на бізнес в регіоні, на думку учасників опитування. У 81% опитаних компаній є мобілізовані до лав ЗСУ співробітники. Зокрема, у 31% компаній у збройних силах перебувають до 10%, у 25% – 10-20%, і у інших 25% – більше 20% військовозобов’язаних співробітників. Підтримати регіональні компанії, на думку учасників опитування, можуть грантові програми для бізнесу, зменшення податкового навантаження, зокрема на фонд оплати праці та забезпечення рівних умов для бізнесу. Оцінюючи співпрацю з місцевими органами влади, найкращі відгуки отримала робота міської ради та Нацполіції, найгірші – податкова служба та суди.  Бізнес продовжує нести збитки. За півтора роки повномасштабної війни 63% опитаних підприємців Харківського офісу Асоціації втратили до 1 млн$, втрати 19% сягають діапазону  1-10 млн$, а 12% – більше 10 млн$. Тільки 6% бізнесу не понесли жодних втрат. У зв’язку з цим у 38% опитаних в планах на найближчі пів року стоїть скорочення видатків. З-поміж усіх регіональних офісів Асоціації підприємці Харківського регіону мають найбільш похмурі прогнози щодо завершення війни, тоді як у Львові, Дніпрі та Одесі вони є більш оптимістичними. Попри низьку віру в швидке закінчення війни (44% очікують завершення протягом одного-трьох років, а 31% вважають, що війна надовго), підприємці мають уявлення щодо повоєнного відновлення Харківського регіону. Так, на думку бізнесу, відбудові регіону сприятимуть податкові пільги для відновлення роботи підприємств, кредитування, грантові програми для бізнесу, програми перекваліфікації персоналу, боротьба з корупцією та захист інвестицій. Довідково: Опитування проводилось серед членських компаній Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 4 до 24 липня 2023 року. Загальна новина доступна за посиланням.

З-поміж усіх регіональних офісів Європейської Бізнес Асоціації найгірше умови ведення бізнесу другий рік поспіль оцінили компанії Харківського регіону. Усього 94% стверджують, що їм складно працювати (93% минулого року), серед яких 44% – що дуже складно. Тільки 6% оцінили ведення бізнесу в регіоні на задовільному рівні.

Також, дослідження показує, що для усіх опитаних нами підприємців стан ведення бізнесу погіршився чи значно погіршився порівняно з довоєнними періодом. Відповідною є й загальна оцінка умов ведення бізнесу за 2023 рік – 1,62 балів за 5-ти бальною шкалою. Втім, вона є все ж дещо вищою за минулорічний показник – 1,28 балів.

Бойові дії та близькість до фронту суттєво вплинули на діяльність бізнесу в регіоні. Так, 63% опитанихкомпаній наразі працюють з певними обмеженнями, а 31% призупинили діяльність. Тільки 6% повноцінно працюють. Серед регіональних бізнесів 12% релокувались в межах України або за кордон, водночас 69% відповіли, що не мали змоги виїхати.

Мобілізація працівників поруч з відтоком персоналу закордон та зниженням купівельної спроможності населення є основними факторами негативного впливу на бізнес в регіоні, на думку учасників опитування. У 81% опитаних компаній є мобілізовані до лав ЗСУ співробітники. Зокрема, у 31% компаній у збройних силах перебувають до 10%, у 25% – 10-20%, і у інших 25% – більше 20% військовозобов’язаних співробітників.

Підтримати регіональні компанії, на думку учасників опитування, можуть грантові програми для бізнесу, зменшення податкового навантаження, зокрема на фонд оплати праці та забезпечення рівних умов для бізнесу. Оцінюючи співпрацю з місцевими органами влади, найкращі відгуки отримала робота міської ради та Нацполіції, найгірші – податкова служба та суди. 

Бізнес продовжує нести збитки. За півтора роки повномасштабної війни 63% опитаних підприємців Харківського офісу Асоціації втратили до 1 млн$, втрати 19% сягають діапазону  1-10 млн$, а 12% – більше 10 млн$. Тільки 6% бізнесу не понесли жодних втрат. У звязку з цим у 38% опитаних в планах на найближчі пів року стоїть скорочення видатків.

З-поміж усіх регіональних офісів Асоціації підприємці Харківського регіону мають найбільш похмурі прогнози щодо завершення війни, тоді як у Львові, Дніпрі та Одесі вони є більш оптимістичними. Попри низьку віру в швидке закінчення війни (44% очікують завершення протягом одного-трьох років, а 31% вважають, що війна надовго), підприємці мають уявлення щодо повоєнного відновлення Харківського регіону. Так, на думку бізнесу, відбудові регіону сприятимуть податкові пільги для відновлення роботи підприємств, кредитування, грантові програми для бізнесу, програми перекваліфікації персоналу, боротьба з корупцією та захист інвестицій.

Довідково:

Опитування проводилось серед членських компаній Харківського офісу Європейської Бізнес Асоціації з 4 до 24 липня 2023 року. Загальна новина доступна за посиланням.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: