fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Lowering of pressure on salaries must be a priority

05/ 12/ 2017
  Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд та Верховну Раду України не допустити зростання фіскального навантаження на фонд оплати праці та вжити конкретних заходів у цьому напрямку. Зокрема, експерти Асоціації пропонують зафіксувати максимальну величину бази нарахування Єдиного соціального внеску (ЄСВ), не «прив’язуючи» її розмір до мінімальної заробітної плати. Асоціація є послідовним прихильником зниження фіскального навантаження на оплату праці. Таке зниження може стати дієвим інструментом детінізації економіки, підвищить її конкурентоспроможність, а також сприятиме збільшенню оплати праці і відповідно покращить рівень життя українців. До того ж, встановлення розумного фіксованого розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ дозволить бізнесу краще прогнозувати власну діяльність, що сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату. Проте, на жаль, останнім часом ми спостерігаємо сталу тенденцію до штучного росту фіскального навантаження на оплату праці через збільшення бази для нарахування ЄСВ. Так, виходячи з доступних версій проекту Державного бюджету України на 2018 рік, з 1 січня наступного року передбачено підвищення мінімальної заробітної плати до 3 723 гривень, що означатиме «автоматичне» збільшення максимальної величини бази для нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ). В результаті таких змін фіскальне навантаження на фонд оплати праці знову зросте. Прийняття Державного бюджету на 2018 рік у поточній редакції на 27% (на 11 795 гривень) збільшить максимальну величину бази нарахування ЄСВ на одного працівника. Таке додаткове навантаження стане тягарем саме для добросовісних бізнесів, які забезпечують прозоре нарахування оплати праці та її належне оподаткування. Для окремих галузей з заробітними платами європейського рівня таке стале підвищення бази нарахування ЄСВ стане просто катастрофічним. Це стосується, зокрема, експортної ІТ-індустрії, яка тільки за перше півріччя 2017 року збільшила податкові надходження до держбюджету на вражаючі 32,9%, і де собівартість послуг складається на більш ніж 80% з фонду оплати праці. Експерти Асоціації занепокоєні, що тенденція до фактичного нарощування податкового тягаря спонукатиме значну частину підприємців залишатись у «тіні». Саме тому ми закликаємо Уряд та Верховну Раду України визначити пріоритетом зниження фіскального навантаження на оплату праці та, зокрема, розглянути відміну прив’язки бази нарахування ЄСВ до розміру мінімальної заробітної плати. Сподіваємося, що думка компаній-членів Асоціації буде  розглянута і врахована відповідальними органами влади. Детальніше > [email protected]

Європейська Бізнес Асоціація закликає Уряд та Верховну Раду України не допустити зростання фіскального навантаження на фонд оплати праці та вжити конкретних заходів у цьому напрямку. Зокрема, експерти Асоціації пропонують зафіксувати максимальну величину бази нарахування Єдиного соціального внеску (ЄСВ), не «прив’язуючи» її розмір до мінімальної заробітної плати.

Асоціація є послідовним прихильником зниження фіскального навантаження на оплату праці. Таке зниження може стати дієвим інструментом детінізації економіки, підвищить її конкурентоспроможність, а також сприятиме збільшенню оплати праці і відповідно покращить рівень життя українців. До того ж, встановлення розумного фіксованого розміру максимальної величини бази нарахування ЄСВ дозволить бізнесу краще прогнозувати власну діяльність, що сприятиме поліпшенню інвестиційного клімату.

Проте, на жаль, останнім часом ми спостерігаємо сталу тенденцію до штучного росту фіскального навантаження на оплату праці через збільшення бази для нарахування ЄСВ. Так, виходячи з доступних версій проекту Державного бюджету України на 2018 рік, з 1 січня наступного року передбачено підвищення мінімальної заробітної плати до 3 723 гривень, що означатиме «автоматичне» збільшення максимальної величини бази для нарахування єдиного соціального внеску (ЄСВ). В результаті таких змін фіскальне навантаження на фонд оплати праці знову зросте.

Прийняття Державного бюджету на 2018 рік у поточній редакції на 27% (на 11 795 гривень) збільшить максимальну величину бази нарахування ЄСВ на одного працівника. Таке додаткове навантаження стане тягарем саме для добросовісних бізнесів, які забезпечують прозоре нарахування оплати праці та її належне оподаткування. Для окремих галузей з заробітними платами європейського рівня таке стале підвищення бази нарахування ЄСВ стане просто катастрофічним. Це стосується, зокрема, експортної ІТ-індустрії, яка тільки за перше півріччя 2017 року збільшила податкові надходження до держбюджету на вражаючі 32,9%, і де собівартість послуг складається на більш ніж 80% з фонду оплати праці.

Експерти Асоціації занепокоєні, що тенденція до фактичного нарощування податкового тягаря спонукатиме значну частину підприємців залишатись у «тіні». Саме тому ми закликаємо Уряд та Верховну Раду України визначити пріоритетом зниження фіскального навантаження на оплату праці та, зокрема, розглянути відміну прив’язки бази нарахування ЄСВ до розміру мінімальної заробітної плати. Сподіваємося, що думка компаній-членів Асоціації буде  розглянута і врахована відповідальними органами влади.

Детальніше > [email protected]

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: