fbpx

EBA вітає зменшення тиску на бізнес з боку органів ринкового нагляду

12/ 12/ 2019

Сьогодні, 12 грудня, Верховна Рада ухвалила відповідний проєкт Закону №2172 про внесення змін до законодавства про ринковий нагляд. Експерти Асоціації від самого початку розробки законопроєкту брали активну участь в роботі над документом та активно підтримували його прийняття в Парламенті.

Цим законопроектом запроваджується ряд позитивних змін. По-перше, він прибирає повноваження органів ринкового нагляду вимагати у бізнесу невичерпний перелік документів під час перевірки. По-друге, він прибирає з переліку обов’язкових документів ті, які часто взагалі не існують, але вимагаються контролюючими органами. По-третє, ним ліквідуються штрафи за формальні порушення, як-то наприклад, відсутність декларації про відповідність або неправильне маркування, коли знак відповідності нанесений не на товар, а на упаковку, тощо.

Єдине зауваження бізнес-спільноти, яке так і не було враховано, стосувалося значного підвищення штрафів за так звані серйозні порушення, як, наприклад, недопуск контролюючих органів до перевірки. Тому, ми сподіваємося, що з боку органів ринкового нагляду не буде жодних спроб зловживань цим положенням та використання нових високих штрафів для того, аби в черговий раз притягнути добросовісний бізнес до відповідальності за неіснуючі порушення.

Окрім цього, прийняття законопроєкту має наблизити Україну до підписання Угоди АСАА з Європейським Союзом та отримання так званого «промислового безвізу». Тож, Асоціація вітає прийняття законопроекту №2172 та сподівається на подальшу конструктивну співпрацю як з Верховною Радою, так і з Міністерством економіки з метою подальшого покращення бізнес клімату в країні та європейської інтеграції України.

 

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.
Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: