fbpx

The EBA welcomes the signing by the President of Ukraine of Laws 1053-1 and 1073

18/ 10/ 2019

Вчора, 17 жовтня, Президент України Володимир Зеленський підписав Закони №1053-1 та 1073 щодо фіскалізації та контролю споживачами легальності продукції, які активно підтримувались Європейською Бізнес Асоціацією.

Так, в цілому, дані закони, направлені на детінізацію економіки, передбачають підвищення відповідальності бізнесу за невидачу фіскальних чеків (наразі штраф становить 1 гривню), створення мотивації для покупців в сприянні контролю за дотриманням вимог законодавства шляхом запровадження механізму так званого «кешбеку». Крім того, поступове розширення сфери обов’язкового використання касових апаратів та можливість використання паралельно з традиційними касовими апаратами сучасних технологій для проведення розрахунків, зокрема, безкоштовного програмного забезпечення, яке можна буде встановити на мобільний телефон або інший пристрій. Серед іншого, суттєвими є і нові можливості надання суб’єктами підприємницької діяльності послуг з видачі готівкових коштів у невеликих розмірах (до 500 грн) в будь-якій торговій точці від великого супермаркету до маленької кав’ярні. Разом з тим, Асоціація наголошує на необхідності спрощення звітності та ведення обліку для бізнесу, крім того, на можливості захисту прав споживачів шляхом підтвердження покупки без видачі паперового чеку.

Водночас, деякі побоювання викликають окремі положення Указу Президента №761, який був прийнятий в день підписання законів про детінізацію. Зокрема, йдеться про плани щодо запровадження дворічного мораторію на проведення перевірок ФОПів (крім тих, які здійснюють високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) щодо дотримання ними порядку застосування касових апаратів або їх аналогів. У разі реалізації цих планів, застосування конструктивних норм законів 1053-1 і 1073 буде, фактично, відтерміновано на  роки.

ЕВА повністю та послідовно підтримує необхідність створення сприятливих умов для бізнесу, зокрема, для невеликого бізнесу.  Тож сподіваємось на якісну роботу в цьому напрямку, аби якнайшвидше отримати дійсно ефективний та робочий механізм фіскалізації та контролю споживачами легальності продукції.

Світлана Михайловська Заступник директора Європейської Бізнес Асоціації
Прийняття та підписання цих законів є дійсно важливим кроком для бізнес-спільноти. Тож ми вітаємо та дякуємо за це рішення. Бізнес приймає факт того, що безпосередньо закон передбачає 1 рік задля імплементації його норм, у той час як мораторій, у разі його запровадження фактично розширить цей період до 2 років. Без сумніву, вкрай важливо, щоб фіскалізація запрацювала грамотно та якісно. Передбачений законом підготовчий період правил варто використати, аби відпрацювати норми на практиці, зокрема апробувати всі нові РРО технології, та не згаяти час. Безумовно, прозорий бізнес, який прагне створення в країні рівних правил гри, сподівається на якомога швидше впровадження нових норм, однак не буде ігнорувати потенційні істотні проблеми, які може бути виявлено в процесі впровадження нових правил та вирішення яких потребуватиме додаткового часу.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Read articles. Share in social networks
0 Shares

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: