fbpx

Daily balancing in the gas market started

01/ 03/ 2019
  Відсьогодні, 1 березня 2019 року, стартувало добове балансування на ринку природного газу. Ігор Гоцик. Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів. Бізнес-спільнота однозначно вітає запуск балансування. Це дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців ринку та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти. Перехід на добове балансування дозволить стати ринку більш прозорим та відкритим. Оскільки, електронна платформа приходить на заміну старим методам подання інформації – у паперовому вигляді. Разом з тим, впровадження добового балансування важливе з точки зору співпраці з суміжними європейськими операторами, які відповідно до вимог законодавства ЄС, балансують систему в добовому режимі, а деякі навіть у погодинному. Крім того, для споживача буде відкрито можливість перегляду інформації про постачальника, його наявність/відсутність  в реєстрах на відключення, обсяги споживання газу, які надав його оператор ГРМ, дані про фактичне споживання. В Комітеті Палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації зазначили, що Україна як країна-член Європейського енергетичного співтовариства взяла на себе зобов’язання запровадити лібералізацію ринку природного газу. А складовою цієї лібералізації є рівний доступ до магістральних мереж, прозорі і конкурентні умови ведення бізнесу для всіх учасників ринку природного газу та впровадження добового балансування. В той же час, важливо забезпечити вільне ринкове ціноутворення на ринку природного газу у всіх його сегментах. Бізнес-спільнота готова і надалі співпрацювати з системним оператором та регулятором, надаючи свої пропозиції та зауваження, які отримуватимемо від учасників ринку, – задля максимально якісної та ефективної роботи системи.

Відсьогодні, 1 березня 2019 року, стартувало добове балансування на ринку природного газу.

Ігор Гоцик Керівник департаменту з представництва інтересів компаній-членів
Бізнес-спільнота однозначно вітає запуск балансування. Це дозволить спростити процедуру купівлі-продажу природного газу, зняти фінансове навантаження на гравців ринку та запровадити нові сучасні торгівельні інструменти.

Перехід на добове балансування дозволить стати ринку більш прозорим та відкритим. Оскільки, електронна платформа приходить на заміну старим методам подання інформації – у паперовому вигляді. Разом з тим, впровадження добового балансування важливе з точки зору співпраці з суміжними європейськими операторами, які відповідно до вимог законодавства ЄС, балансують систему в добовому режимі, а деякі навіть у погодинному. Крім того, для споживача буде відкрито можливість перегляду інформації про постачальника, його наявність/відсутність  в реєстрах на відключення, обсяги споживання газу, які надав його оператор ГРМ, дані про фактичне споживання.

В Комітеті Палива та енергетики Європейської Бізнес Асоціації зазначили, що Україна як країна-член Європейського енергетичного співтовариства взяла на себе зобов’язання запровадити лібералізацію ринку природного газу. А складовою цієї лібералізації є рівний доступ до магістральних мереж, прозорі і конкурентні умови ведення бізнесу для всіх учасників ринку природного газу та впровадження добового балансування. В той же час, важливо забезпечити вільне ринкове ціноутворення на ринку природного газу у всіх його сегментах.

Бізнес-спільнота готова і надалі співпрацювати з системним оператором та регулятором, надаючи свої пропозиції та зауваження, які отримуватимемо від учасників ринку, – задля максимально якісної та ефективної роботи системи.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: