fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Debts on old amounts of VAT are still not returned

04/ 09/ 2018
  Заборгованість перед бізнесом по старим сумам ПДВ становить близько 4,7 млрд грн. Вона утворилась ще в 2016 році. Станом на 4 вересня створена таблиця все ще не відповідає всім ознакам Тимчасового реєстру, куди вносяться заяви для повернення суми бюджетного відшкодування. Інформація в ній є не в повній мірі актуальною. Наразі існує два механізми вирішення даного питання – через прийняття проекту постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість», або через проект Закону №7518, яким буде внесено зміни до Перехідних положень Податкового кодексу щодо Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування. Для бізнес-спільноти надзвичайно важливо нарешті отримати відшкодування своїх коштів, якими довгий час користується держава. Зважаючи на гостроту даної проблеми, бізнес-спільнота звертається до Верховної Ради України, яка вже розпочала роботу, та до Уряду з проханням прийняти відповідний правовий акт.  Анна Дерев’янко. виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Ми дуже сподіваємось, відповідні інституції все ж узгодять свої дії та приділять належну увагу розробленню дієвого механізму. Враховуючи особливості прийняття документів різного рівня, розуміємо, що спосіб вирішення питання через постанову може бути швидше впроваджений, ніж через Закон. Але для бізнесу не принциповим є документ, який буде це регулювати. Важливо, щоб проблема була вирішена, а підприємцям повернули їх законні податково-фінансові активи. Адже втрати в деяких компаніях сягають сотень тисяч гривень. В Податковому комітеті Асоціації зазначили, що бізнес-спільнота вже зверталась, в тому числі, до профільного Комітету Верховної Ради, Міністерства фінансів України, Уряду з проханням вирішити проблему відшкодування «старих сум ПДВ». Нагадаємо, підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Cтворення Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування повинно було вирішити дану проблему. За публічними заявами, заборгованість з відшкодування старих сум ПДВ становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ).

Заборгованість перед бізнесом по старим сумам ПДВ становить близько 4,7 млрд грн. Вона утворилась ще в 2016 році.

Станом на 4 вересня створена таблиця все ще не відповідає всім ознакам Тимчасового реєстру, куди вносяться заяви для повернення суми бюджетного відшкодування. Інформація в ній є не в повній мірі актуальною.

Наразі існує два механізми вирішення даного питання – через прийняття проекту постанови КМУ «Про затвердження Порядку ведення Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість», або через проект Закону №7518, яким буде внесено зміни до Перехідних положень Податкового кодексу щодо Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Для бізнес-спільноти надзвичайно важливо нарешті отримати відшкодування своїх коштів, якими довгий час користується держава. Зважаючи на гостроту даної проблеми, бізнес-спільнота звертається до Верховної Ради України, яка вже розпочала роботу, та до Уряду з проханням прийняти відповідний правовий акт. 

Анна Дерев’янко виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Ми дуже сподіваємось, відповідні інституції все ж узгодять свої дії та приділять належну увагу розробленню дієвого механізму. Враховуючи особливості прийняття документів різного рівня, розуміємо, що спосіб вирішення питання через постанову може бути швидше впроваджений, ніж через Закон. Але для бізнесу не принциповим є документ, який буде це регулювати. Важливо, щоб проблема була вирішена, а підприємцям повернули їх законні податково-фінансові активи. Адже втрати в деяких компаніях сягають сотень тисяч гривень.

В Податковому комітеті Асоціації зазначили, що бізнес-спільнота вже зверталась, в тому числі, до профільного Комітету Верховної Ради, Міністерства фінансів України, Уряду з проханням вирішити проблему відшкодування «старих сум ПДВ».

Нагадаємо, підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Cтворення Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування повинно було вирішити дану проблему. За публічними заявами, заборгованість з відшкодування старих сум ПДВ становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ).

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: