fbpx

Business met with the Deputy Minister of Finance of Ukraine, Mr Sergiy Verlanov

07/ 12/ 2018
  7 грудня бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілась із заступником Міністра фінансів України Сергієм Верлановим. В рамках заходу йшла мова про податкові питання – відшкодування старих сум ПДВ, заокруглення, Книгу ОРО, пропоновану ініціативу щодо ЄСВ. Також піднімались митні питання – перспективи запровадження Єдиного казначейського рахунку для сплати митних платежів та впровадження Авторизованого економічного оператора а також NCTS - Нової Комп’ютеризованої Системи Транзиту вантажів. Так, нещодавно було здійснено перші спроби відмінити рудиментну норму щодо касової дисципліни – а саме скасовано обов’язок ведення книги ОРО (КОРО). В той же час, драконівські штрафи, пов’язані з її веденням та неоприбуткуванням готівки залишились. Вони передбачені застарілим Указом Президента ще від 1995 року. Тож дуже важливо всі зміни робити комплексно і наразі зробити максимально все можливе, щоб наказ Мінфіну №547 все ж запрацював. Так, для цього Мінфіну потрібно погодити зміни до постанови НБУ №148 та проект закону про скасування рудиментного Указу Президента. За словами пана Верланова, дане питання буде внесено до списку пріоритетних завдань Міністерства на найближчу перспективу. А сам проект закону про скасування Указу Президента потребує оперативного погодження всіх центральних органів влади, включаючи Державну регуляторну службу. Бізнес піднімав питання щодо заокруглення сум в чеках, яке станом на початок грудня все ще не відбувається. Це пов’язано з тим, що відсутнє роз’яснення до постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Бізнес вкотре звернувся з проханням до представника Міністерства фінансів підготувати УПК – узагальнюючу податкову консультацію, в якій сформулювати єдині правила відображення у податковому та бухгалтерському обліку сум заокруглення, якими можна було б керуватись. Домовились надати додаткову інформацію щодо практичних ситуацій, з якими стикається бізнес в цьому контексті, і розраховуємо на підготовку Міністерством фінансів відповідного роз’яснення найближчим часом. Також представники бізнесу заявили про свою готовність підготувати пропозиції до вдосконалення податкового законодавства, які, ми сподіваємось, знайдуть в законодавчих ініціативах Уряду вже на початку наступного року. Стосовно митних питань, обидві сторони погодились щодо пріоритетності прийняття законопроектів № 7473  щодо Авторизаваних економічних операторів та NCTS, і будуть спільно працювати в цьому напрямку. Також сьогодні вже більш реалістичним бачиться запровадження єдиного казначейського рахунку для митних платежів, який, ми сподіваємось, запрацює навесні наступного року.

7 грудня бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілась із заступником Міністра фінансів України Сергієм Верлановим. В рамках заходу йшла мова про податкові питання – відшкодування старих сум ПДВ, заокруглення, Книгу ОРО, пропоновану ініціативу щодо ЄСВ. Також піднімались митні питання – перспективи запровадження Єдиного казначейського рахунку для сплати митних платежів та впровадження Авторизованого економічного оператора а також NCTS – Нової Комп’ютеризованої Системи Транзиту вантажів.

Так, нещодавно було здійснено перші спроби відмінити рудиментну норму щодо касової дисципліни – а саме скасовано обов’язок ведення книги ОРО (КОРО). В той же час, драконівські штрафи, пов’язані з її веденням та неоприбуткуванням готівки залишились. Вони передбачені застарілим Указом Президента ще від 1995 року. Тож дуже важливо всі зміни робити комплексно і наразі зробити максимально все можливе, щоб наказ Мінфіну №547 все ж запрацював. Так, для цього Мінфіну потрібно погодити зміни до постанови НБУ №148 та проект закону про скасування рудиментного Указу Президента. За словами пана Верланова, дане питання буде внесено до списку пріоритетних завдань Міністерства на найближчу перспективу. А сам проект закону про скасування Указу Президента потребує оперативного погодження всіх центральних органів влади, включаючи Державну регуляторну службу.

Бізнес піднімав питання щодо заокруглення сум в чеках, яке станом на початок грудня все ще не відбувається. Це пов’язано з тим, що відсутнє роз’яснення до постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Бізнес вкотре звернувся з проханням до представника Міністерства фінансів підготувати УПК – узагальнюючу податкову консультацію, в якій сформулювати єдині правила відображення у податковому та бухгалтерському обліку сум заокруглення, якими можна було б керуватись. Домовились надати додаткову інформацію щодо практичних ситуацій, з якими стикається бізнес в цьому контексті, і розраховуємо на підготовку Міністерством фінансів відповідного роз’яснення найближчим часом.

Також представники бізнесу заявили про свою готовність підготувати пропозиції до вдосконалення податкового законодавства, які, ми сподіваємось, знайдуть в законодавчих ініціативах Уряду вже на початку наступного року.

Стосовно митних питань, обидві сторони погодились щодо пріоритетності прийняття законопроектів № 7473  щодо Авторизаваних економічних операторів та NCTS, і будуть спільно працювати в цьому напрямку. Також сьогодні вже більш реалістичним бачиться запровадження єдиного казначейського рахунку для митних платежів, який, ми сподіваємось, запрацює навесні наступного року.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: