fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business met with the Deputy Minister of Finance of Ukraine, Mr Sergiy Verlanov

07/ 12/ 2018
  7 грудня бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілась із заступником Міністра фінансів України Сергієм Верлановим. В рамках заходу йшла мова про податкові питання – відшкодування старих сум ПДВ, заокруглення, Книгу ОРО, пропоновану ініціативу щодо ЄСВ. Також піднімались митні питання – перспективи запровадження Єдиного казначейського рахунку для сплати митних платежів та впровадження Авторизованого економічного оператора а також NCTS - Нової Комп’ютеризованої Системи Транзиту вантажів. Так, нещодавно було здійснено перші спроби відмінити рудиментну норму щодо касової дисципліни – а саме скасовано обов’язок ведення книги ОРО (КОРО). В той же час, драконівські штрафи, пов’язані з її веденням та неоприбуткуванням готівки залишились. Вони передбачені застарілим Указом Президента ще від 1995 року. Тож дуже важливо всі зміни робити комплексно і наразі зробити максимально все можливе, щоб наказ Мінфіну №547 все ж запрацював. Так, для цього Мінфіну потрібно погодити зміни до постанови НБУ №148 та проект закону про скасування рудиментного Указу Президента. За словами пана Верланова, дане питання буде внесено до списку пріоритетних завдань Міністерства на найближчу перспективу. А сам проект закону про скасування Указу Президента потребує оперативного погодження всіх центральних органів влади, включаючи Державну регуляторну службу. Бізнес піднімав питання щодо заокруглення сум в чеках, яке станом на початок грудня все ще не відбувається. Це пов’язано з тим, що відсутнє роз’яснення до постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Бізнес вкотре звернувся з проханням до представника Міністерства фінансів підготувати УПК – узагальнюючу податкову консультацію, в якій сформулювати єдині правила відображення у податковому та бухгалтерському обліку сум заокруглення, якими можна було б керуватись. Домовились надати додаткову інформацію щодо практичних ситуацій, з якими стикається бізнес в цьому контексті, і розраховуємо на підготовку Міністерством фінансів відповідного роз’яснення найближчим часом. Також представники бізнесу заявили про свою готовність підготувати пропозиції до вдосконалення податкового законодавства, які, ми сподіваємось, знайдуть в законодавчих ініціативах Уряду вже на початку наступного року. Стосовно митних питань, обидві сторони погодились щодо пріоритетності прийняття законопроектів № 7473  щодо Авторизаваних економічних операторів та NCTS, і будуть спільно працювати в цьому напрямку. Також сьогодні вже більш реалістичним бачиться запровадження єдиного казначейського рахунку для митних платежів, який, ми сподіваємось, запрацює навесні наступного року.

7 грудня бізнес-спільнота Європейської Бізнес Асоціації зустрілась із заступником Міністра фінансів України Сергієм Верлановим. В рамках заходу йшла мова про податкові питання – відшкодування старих сум ПДВ, заокруглення, Книгу ОРО, пропоновану ініціативу щодо ЄСВ. Також піднімались митні питання – перспективи запровадження Єдиного казначейського рахунку для сплати митних платежів та впровадження Авторизованого економічного оператора а також NCTS – Нової Комп’ютеризованої Системи Транзиту вантажів.

Так, нещодавно було здійснено перші спроби відмінити рудиментну норму щодо касової дисципліни – а саме скасовано обов’язок ведення книги ОРО (КОРО). В той же час, драконівські штрафи, пов’язані з її веденням та неоприбуткуванням готівки залишились. Вони передбачені застарілим Указом Президента ще від 1995 року. Тож дуже важливо всі зміни робити комплексно і наразі зробити максимально все можливе, щоб наказ Мінфіну №547 все ж запрацював. Так, для цього Мінфіну потрібно погодити зміни до постанови НБУ №148 та проект закону про скасування рудиментного Указу Президента. За словами пана Верланова, дане питання буде внесено до списку пріоритетних завдань Міністерства на найближчу перспективу. А сам проект закону про скасування Указу Президента потребує оперативного погодження всіх центральних органів влади, включаючи Державну регуляторну службу.

Бізнес піднімав питання щодо заокруглення сум в чеках, яке станом на початок грудня все ще не відбувається. Це пов’язано з тим, що відсутнє роз’яснення до постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів». Бізнес вкотре звернувся з проханням до представника Міністерства фінансів підготувати УПК – узагальнюючу податкову консультацію, в якій сформулювати єдині правила відображення у податковому та бухгалтерському обліку сум заокруглення, якими можна було б керуватись. Домовились надати додаткову інформацію щодо практичних ситуацій, з якими стикається бізнес в цьому контексті, і розраховуємо на підготовку Міністерством фінансів відповідного роз’яснення найближчим часом.

Також представники бізнесу заявили про свою готовність підготувати пропозиції до вдосконалення податкового законодавства, які, ми сподіваємось, знайдуть в законодавчих ініціативах Уряду вже на початку наступного року.

Стосовно митних питань, обидві сторони погодились щодо пріоритетності прийняття законопроектів № 7473  щодо Авторизаваних економічних операторів та NCTS, і будуть спільно працювати в цьому напрямку. Також сьогодні вже більш реалістичним бачиться запровадження єдиного казначейського рахунку для митних платежів, який, ми сподіваємось, запрацює навесні наступного року.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: