fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business is concerned about stopping the supply of spirit to businesses

11/ 07/ 2019
  З 1 липня 2019 року було запущено систему електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів»). Додатковим нововведенням для бізнесу стала необхідність обладнання та реєстрації витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, впровадження електронної акцизної накладної її реєстрації тощо. Протягом 7 місяців після ухвалення Закону, «Укрспирт» так і не встановив та не зареєстрував належним чином оформлені витратоміри-лічильники на своїх об’єктах для відпуску спирту підприємствам споживачам. Це спричинило тотальну зупинку відпуску продукції. Водночас, окрім виробників лікеро-горілчаних виробів, спирт використовується також для виробництва інших харчових продуктів, як-то кондитерські рулети, цукерки тощо. Крістіна Лініченко. Менеджер Комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями. Якщо б «Укрспирт» не був монополістом, то, наприклад, компанії-виробники алкогольних напоїв не мусили зупиняти виробництво, а мали змогу купити сировину в іншого виробника. Однак, в результаті непрофесійних дій, постачання спирту етилового виробникам алкогольних напоїв наразі призупинено. Це вже призвело до втрати деяких ринків збуту, штрафів через недопостачання в торговельні мережі, недоотримання Бюджетом акцизного податку, вимушені відпустки по кожному з підприємств понад 500 працівників тощо. Так, за даними представників Комітету, минулого року виробниками лікеро-горілчаних виробів було сплачено 6 млрд гривень акцизного податку. Це приблизно 500 млн грн за місяць. Тож можна порахувати втрати Бюджету від простою підприємств з 1 липня. За інформацією ДФС, до 1 липня було здійснено усі заходи для функціонування системи. При цьому, жодного запиту на реєстрацію лічильників від «Укрспирт» до ДФС не надходило. За даними «Укрспирт» всього потрібно встановити 40 лічильників, наразі встановлено 4, до 1 серпня заплановано встановити 16. Враховуючи зазначене, Європейська Бізнес Асоціація звертається до ДП «Укрспирт» щодо найскорішого встановлення необхідної кількості витратомірів. Водночас, бізнес звертається до Уряду щодо термінового вирішення питання та видачі консультації що «законодавчої колізії» при відвантаженні спирту немає. Крім того, необхідно розглянути питання демонополізації спиртової галузі. Адже галузь не може залежати від ДП, яке не встигає пристосовуватись до «правил гри» на ринку.

З 1 липня 2019 року було запущено систему електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (відповідно до ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів»).

Додатковим нововведенням для бізнесу стала необхідність обладнання та реєстрації витратомірів-лічильників обсягу виробленого спирту етилового, впровадження електронної акцизної накладної її реєстрації тощо.

Протягом 7 місяців після ухвалення Закону, «Укрспирт» так і не встановив та не зареєстрував належним чином оформлені витратоміри-лічильники на своїх об’єктах для відпуску спирту підприємствам споживачам. Це спричинило тотальну зупинку відпуску продукції. Водночас, окрім виробників лікеро-горілчаних виробів, спирт використовується також для виробництва інших харчових продуктів, як-то кондитерські рулети, цукерки тощо.

Крістіна Лініченко Менеджер Комітету з питань імпорту та торгівлі алкогольними напоями
Якщо б «Укрспирт» не був монополістом, то, наприклад, компанії-виробники алкогольних напоїв не мусили зупиняти виробництво, а мали змогу купити сировину в іншого виробника. Однак, в результаті непрофесійних дій, постачання спирту етилового виробникам алкогольних напоїв наразі призупинено. Це вже призвело до втрати деяких ринків збуту, штрафів через недопостачання в торговельні мережі, недоотримання Бюджетом акцизного податку, вимушені відпустки по кожному з підприємств понад 500 працівників тощо.

Так, за даними представників Комітету, минулого року виробниками лікеро-горілчаних виробів було сплачено 6 млрд гривень акцизного податку. Це приблизно 500 млн грн за місяць. Тож можна порахувати втрати Бюджету від простою підприємств з 1 липня.

За інформацією ДФС, до 1 липня було здійснено усі заходи для функціонування системи. При цьому, жодного запиту на реєстрацію лічильників від «Укрспирт» до ДФС не надходило. За даними «Укрспирт» всього потрібно встановити 40 лічильників, наразі встановлено 4, до 1 серпня заплановано встановити 16.

Враховуючи зазначене, Європейська Бізнес Асоціація звертається до ДП «Укрспирт» щодо найскорішого встановлення необхідної кількості витратомірів. Водночас, бізнес звертається до Уряду щодо термінового вирішення питання та видачі консультації що «законодавчої колізії» при відвантаженні спирту немає. Крім того, необхідно розглянути питання демонополізації спиртової галузі. Адже галузь не може залежати від ДП, яке не встигає пристосовуватись до «правил гри» на ринку.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: