fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business “for” the procedure for registration of pesticides and agrochemicals of European level

09/ 04/ 2019
  Європейська Бізнес Асоціація звертається до Уряду із закликом якомога скоріше прийняти проект постанови, спрямований на врегулювання питання проведення державних випробувань та державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів. По-перше, постанова дозволить створити прозору систему уповноваження науково-дослідних установ, підприємств та організацій на проведення державних випробувань. У коротко- та середньостроковій перспективі це буде означати надання можливості, в тому числі приватним науково-дослідним установам отримати відповідні акредитації на проведення державних випробувань з метою біологічної оцінки препаратів та еколого-експертної оцінки матеріалів. Віктор Погорілий. Координатор Агрохімічного комітету. В подальшому це сприятиме залученню інвестицій у агрохімічний сектор та створенню якісно нового конкурентного середовища. Водночас, це позитивно вплине як на якість випробувань, так і на підвищення рівня української агрохімічної науки. По-друге, прийняття постанови допоможе підвищити рівень захисту прав інтелектуальної власності та кардинально знизити кількість недобросовісних заявників. Адже у випадку подання заявниками недостовірних даних, зокрема щодо місця виробництва препаратів, Мінприроди матиме право відмовляти у державній реєстрації, скасовувати або зупиняти реєстрацію препарату. На жаль, зараз непоодинокими є випадки, коли недобросовісні заявники вказують в реєстраційних документах не заводи-виробники, а так звані торгівельні дома, які являються лише посередниками з продажу товару. У зв’язку з цим знайти відповідального виробника, у разі потреби, фактично неможливо. По-третє, прийняття постанови допоможе врегулювати юридичні та процедурні аспекти, зокрема, щодо перереєстрації препаратів, розширення сфери їх застосування тощо. Водночас, ці зміни суттєво удосконалять як процеси документообігу в Мінприроди, так і внесуть прозорість у процедури для заявників. Окрім того, вони будуть корисними при гармонізації українського законодавства з нормами ЄС. 22 березня 2019 року на сайті Мінприроди дану постанову було опубліковано для громадського обговорення. Воно триватиме до 22 квітня. Бізнес сподівається, після його завершення постанову буде максимально швидко прийнято.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Уряду із закликом якомога скоріше прийняти проект постанови, спрямований на врегулювання питання проведення державних випробувань та державної реєстрації пестицидів та агрохімікатів.

По-перше, постанова дозволить створити прозору систему уповноваження науково-дослідних установ, підприємств та організацій на проведення державних випробувань. У коротко- та середньостроковій перспективі це буде означати надання можливості, в тому числі приватним науково-дослідним установам отримати відповідні акредитації на проведення державних випробувань з метою біологічної оцінки препаратів та еколого-експертної оцінки матеріалів.

Віктор Погорілий Координатор Агрохімічного комітету
В подальшому це сприятиме залученню інвестицій у агрохімічний сектор та створенню якісно нового конкурентного середовища. Водночас, це позитивно вплине як на якість випробувань, так і на підвищення рівня української агрохімічної науки.

По-друге, прийняття постанови допоможе підвищити рівень захисту прав інтелектуальної власності та кардинально знизити кількість недобросовісних заявників. Адже у випадку подання заявниками недостовірних даних, зокрема щодо місця виробництва препаратів, Мінприроди матиме право відмовляти у державній реєстрації, скасовувати або зупиняти реєстрацію препарату. На жаль, зараз непоодинокими є випадки, коли недобросовісні заявники вказують в реєстраційних документах не заводи-виробники, а так звані торгівельні дома, які являються лише посередниками з продажу товару. У зв’язку з цим знайти відповідального виробника, у разі потреби, фактично неможливо.

По-третє, прийняття постанови допоможе врегулювати юридичні та процедурні аспекти, зокрема, щодо перереєстрації препаратів, розширення сфери їх застосування тощо.

Водночас, ці зміни суттєво удосконалять як процеси документообігу в Мінприроди, так і внесуть прозорість у процедури для заявників. Окрім того, вони будуть корисними при гармонізації українського законодавства з нормами ЄС.

22 березня 2019 року на сайті Мінприроди дану постанову було опубліковано для громадського обговорення. Воно триватиме до 22 квітня. Бізнес сподівається, після його завершення постанову буде максимально швидко прийнято.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: