fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business-community calls for refund of “old” VAT sums

03/ 07/ 2018
  Більше двох років підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Деякі перебували в судових оскарженнях або ж компанії не могли отримати від своїх контрагентів підтверджуючих документів для реєстрації в ЄРДР. Cтворення Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування повинно було вирішити дану проблему. Відповідно до Порядку, затвердженого Постановою КМУ № 26 від 25 січня 2017 року, реєстр мав запрацювати з 1 лютого 2017 року. Однак, станом на липень 2018 року він відсутній - через неузгодженість дій Мінфіну, ДФСУ та Верховної Ради України. У зв’язку з цим фінанси підприємств є заблоковані, що позбавляє платників податків їх обігових коштів (податково-фінансових активів). Це означає, що компанія має платити більшу суму податку та не може використати ті суми податків, котрі вже заплатила в ціні товару/послуги. Так, суми втрат можуть налічувати від кількох десятків до кількох сотень тисяч гривень. За публічними заявами, заборгованість з відшкодування старих сум ПДВ становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ). Варто зазначити, що Закони України про Державний бюджет щорічно передбачають суму ПДВ до відшкодування. Якщо б Тимчасовий реєстр було сформовано вчасно, лише протягом 8 місяців 2017 року платникам податків було б відшкодовано близько 2,6 млрд грн «старого» ПДВ, що складає близько 55% суми заборгованості. Європейська Бізнес Асоціація неодноразово звертала увагу на цю проблему. Бізнес підтримує законопроект №7518 від 19 січня 2017 року стосовно змін до Податкового кодексу України щодо створення Тимчасового реєстру. Асоціація звертається до Мінфіну та ДФСУ з проханням узгодити внутрішню процедуру та надати відповідні розпорядження територіальним органам щодо проведення такого відшкодування. Окремо ми звертаємось до в.о. Міністра фінансів України Оксани Маркарової з проханням надати узагальнюючу податкову консультацію щодо відшкодування «старих» сум ПДВ. У разі узгодження сум «старого» бюджетного відшкодування ПДВ (право на повернення якого виникло до 01 лютого 2016 року), при відсутності відомостей про такі суми у Тимчасовому реєстрі – узгоджені суми бюджетного відшкодування повинні бути включені до поточного Реєстру заяв про повернення бюджетного відшкодування ПДВ. До того ж, на сьогодні вже існує практика Верховного Суду, яка підтверджує можливість включення сум старого ПДВ до Поточного реєстру з відшкодуванням за поточною процедурою. Чесний бізнес за прозоре бюджетне відшкодування.

Більше двох років підприємці не можуть отримати «старі суми» відшкодування ПДВ, які утворились до 1 лютого 2016 року, оскільки вони не були включені до Єдиного реєстру податкових накладних на підставі різних причин. Деякі перебували в судових оскарженнях або ж компанії не могли отримати від своїх контрагентів підтверджуючих документів для реєстрації в ЄРДР.

Cтворення Тимчасового реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування повинно було вирішити дану проблему. Відповідно до Порядку, затвердженого Постановою КМУ № 26 від 25 січня 2017 року, реєстр мав запрацювати з 1 лютого 2017 року. Однак, станом на липень 2018 року він відсутній – через неузгодженість дій Мінфіну, ДФСУ та Верховної Ради України. У зв’язку з цим фінанси підприємств є заблоковані, що позбавляє платників податків їх обігових коштів (податково-фінансових активів). Це означає, що компанія має платити більшу суму податку та не може використати ті суми податків, котрі вже заплатила в ціні товару/послуги. Так, суми втрат можуть налічувати від кількох десятків до кількох сотень тисяч гривень.

За публічними заявами, заборгованість з відшкодування старих сум ПДВ становить близько 4,7 млрд грн (згідно інформації Мінфін та ДФСУ). Варто зазначити, що Закони України про Державний бюджет щорічно передбачають суму ПДВ до відшкодування. Якщо б Тимчасовий реєстр було сформовано вчасно, лише протягом 8 місяців 2017 року платникам податків було б відшкодовано близько 2,6 млрд грн «старого» ПДВ, що складає близько 55% суми заборгованості.

Європейська Бізнес Асоціація неодноразово звертала увагу на цю проблему. Бізнес підтримує законопроект №7518 від 19 січня 2017 року стосовно змін до Податкового кодексу України щодо створення Тимчасового реєстру. Асоціація звертається до Мінфіну та ДФСУ з проханням узгодити внутрішню процедуру та надати відповідні розпорядження територіальним органам щодо проведення такого відшкодування. Окремо ми звертаємось до в.о. Міністра фінансів України Оксани Маркарової з проханням надати узагальнюючу податкову консультацію щодо відшкодування «старих» сум ПДВ.

У разі узгодження сум «старого» бюджетного відшкодування ПДВ (право на повернення якого виникло до 01 лютого 2016 року), при відсутності відомостей про такі суми у Тимчасовому реєстрі – узгоджені суми бюджетного відшкодування повинні бути включені до поточного Реєстру заяв про повернення бюджетного відшкодування ПДВ. До того ж, на сьогодні вже існує практика Верховного Суду, яка підтверджує можливість включення сум старого ПДВ до Поточного реєстру з відшкодуванням за поточною процедурою. Чесний бізнес за прозоре бюджетне відшкодування.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: