fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Business community against the unfair use of patented plant protection products

04/ 09/ 2018
  В Україні була імовірність запровадити норму в законодавстві, відповідно до якої використання запатентованого винаходу, зокрема на засіб захисту рослин, третьою стороною для цілей досліджень не вважалося б порушенням прав інтелектуальної власності. Мова йде про п.5 ст.31 законопроекту №7538 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей». Його Верховна Рада розглянула 4 вересня, однак законопроект не отримав необхідної кількості голосів. Так, за умови фінального прийняття існувала б імовірність того, що недобросовісні генеричні (постпатентні) виробники могли отримали доступ до реєстрації та комерційного використання запатентованих діючих речовин без дозволу власника (патентотримача). «Прийняття цього законопроекту у поточній редакції могло призвести до фактичної неможливості  захистити свої права інтелектуальної власності через суд. Міжнародні виробники засобів захисту рослин, імовірно, могли перестати виводити на український ринок продукти нового покоління від чого, в першу чергу, постраждали б українські фермери. Адже зменшення доступу до інноваційної агрохімії може стати причиною зниження як якості, так і кількості врожаю. Це, очевидно, не додало б і привабливості іміджу країни на міжнародній арені», - наголосили в Агрохімічному комітеті Європейської Бізнес Асоціації. Бізнес-спільнота рішуче виступає проти такого нововведення. Ми живемо в європейській країні, тож бізнес потрібно будувати чесно та прозоро. У то й же час, законопроект №7538 включав ряд важливих євроінтеграційних норм, які могли суттєво покращити українське патентне законодавство. Тому, ми закликаємо Уряд та Верховну Раду України при доопрацюванні тексту законопроекту врахувати вище сказане та виключити цю норму у майбутньому.

В Україні була імовірність запровадити норму в законодавстві, відповідно до якої використання запатентованого винаходу, зокрема на засіб захисту рослин, третьою стороною для цілей досліджень не вважалося б порушенням прав інтелектуальної власності. Мова йде про п.5 ст.31 законопроекту №7538 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей». Його Верховна Рада розглянула 4 вересня, однак законопроект не отримав необхідної кількості голосів.

Так, за умови фінального прийняття існувала б імовірність того, що недобросовісні генеричні (постпатентні) виробники могли отримали доступ до реєстрації та комерційного використання запатентованих діючих речовин без дозволу власника (патентотримача).

«Прийняття цього законопроекту у поточній редакції могло призвести до фактичної неможливості  захистити свої права інтелектуальної власності через суд. Міжнародні виробники засобів захисту рослин, імовірно, могли перестати виводити на український ринок продукти нового покоління від чого, в першу чергу, постраждали б українські фермери. Адже зменшення доступу до інноваційної агрохімії може стати причиною зниження як якості, так і кількості врожаю. Це, очевидно, не додало б і привабливості іміджу країни на міжнародній арені», – наголосили в Агрохімічному комітеті Європейської Бізнес Асоціації.

Бізнес-спільнота рішуче виступає проти такого нововведення. Ми живемо в європейській країні, тож бізнес потрібно будувати чесно та прозоро. У то й же час, законопроект №7538 включав ряд важливих євроінтеграційних норм, які могли суттєво покращити українське патентне законодавство. Тому, ми закликаємо Уряд та Верховну Раду України при доопрацюванні тексту законопроекту врахувати вище сказане та виключити цю норму у майбутньому.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: