fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

Бізнес підтримує необхідність запровадження зелених аукціонів

31/ 01/ 2020
    29 січня представники компаній-членів Асоціації, ДП «Гарантований покупець», ProZorro.Продажі, Укренерго, Мінекоенерго обговорили питання практичних особливостей проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки для стимулювання виробників електричної енергії з альтернативних джерел. Учасники зустрічі мали можливість обговорити поточний етап розвитку сектору ВДЕ та перспективи розвитку галузі в цілому. Очікується, що найближчим часом буде введено 1,4 ГВт потужностей сектору ВДЕ, що матиме істотні наслідки для сектору енергетики України в цілому. А в квітні цього року планується проведення перших аукціонів із розподілу квот підтримки для сектору ВДЕ на базі ProZorro.Продажі. Водночас, необхідним етапом запровадження аукціонів є завершення процесу медіації учасників ринку із Energy Community. Також відбулося обговорення поточної ситуації із виплатами підприємствам ВДЕ. Гарантований покупець має намір закрити борги перед підприємствами ВДЕ за листопад і грудень 2019 року до кінця лютого. Прогнозний обсяг дефіциту гарантованого покупця в 2020 році складе 8,2 млрд грн. Укренерго очікує найбільші обмеження підприємств ВДЕ в травні 2020 року. Компанія буде змушена обмежувати підприємства ВДЕ, однак механізму і субєкта для оплати недопрацьованої електроенергії внаслідок обмежень вироблення диспетчерами НЕК, на думку НЕК Укренерго, не передбачено. Водночас компанія не має правових підстав для цього, оскільки Закон України «Про ринок електричної енергії» передбачає розмір відшкодування, але не визначає субєкта, який повинен здійснювати відшкодування. Для вирішення питання Укренерго планує звернутись до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), продовжуючи обмежувати вироблення ВДЕ. Дякуємо учасникам зустрічі за активну участь у роботі Комітету з палива та енергетики!  
01/

 

29 січня представники компаній-членів Асоціації, ДП «Гарантований покупець», ProZorro.Продажі, Укренерго, Мінекоенерго обговорили питання практичних особливостей проведення аукціонів з розподілу квоти підтримки для стимулювання виробників електричної енергії з альтернативних джерел.

Учасники зустрічі мали можливість обговорити поточний етап розвитку сектору ВДЕ та перспективи розвитку галузі в цілому.

Очікується, що найближчим часом буде введено 1,4 ГВт потужностей сектору ВДЕ, що матиме істотні наслідки для сектору енергетики України в цілому. А в квітні цього року планується проведення перших аукціонів із розподілу квот підтримки для сектору ВДЕ на базі ProZorro.Продажі. Водночас, необхідним етапом запровадження аукціонів є завершення процесу медіації учасників ринку із Energy Community.

Також відбулося обговорення поточної ситуації із виплатами підприємствам ВДЕ. Гарантований покупець має намір закрити борги перед підприємствами ВДЕ за листопад і грудень 2019 року до кінця лютого. Прогнозний обсяг дефіциту гарантованого покупця в 2020 році складе 8,2 млрд грн.

Укренерго очікує найбільші обмеження підприємств ВДЕ в травні 2020 року. Компанія буде змушена обмежувати підприємства ВДЕ, однак механізму і суб’єкта для оплати недопрацьованої електроенергії внаслідок обмежень вироблення диспетчерами НЕК, на думку НЕК Укренерго, не передбачено. Водночас компанія не має правових підстав для цього, оскільки Закон України «Про ринок електричної енергії» передбачає розмір відшкодування, але не визначає суб’єкта, який повинен здійснювати відшкодування. Для вирішення питання Укренерго планує звернутись до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), продовжуючи обмежувати вироблення ВДЕ.

Дякуємо учасникам зустрічі за активну участь у роботі Комітету з палива та енергетики!  

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: