fbpx

Non-cash payments are becoming more and more popular in Ukraine

26/ 11/ 2018

З початку року кількість власників платіжних карток збільшилась на 974 тис. і наразі становить 42 695 тис. осіб. Це на 2,3% більше, ніж було на початку року. Крім того, зросла кількість активних платіжних карток – до загальної кількості 36 643 тис шт. Приріс становить 1 785 тис карток або 5,1%. Відзначається, що частка активних платіжних карток становить 60,4%. Такі дані було оприлюднено за підсумками 9 місяців 2018 року Національним банком України 21 листопада.

В розрізі платіжних систем лідером є MasterCard. Кількість активних карток цієї платіжної системи складає 24 894 тис, це – 67,9%. Карток Visa 11 303 тис, 438 тис – Простір, 8 тис  – інші платіжні системи.

Вивчивши статистичні дані, експерти Комітету з електронних платежів Європейської Бізнес Асоціації відмічають стабільну позитивну динаміку зростання кількості платіжних карток, тенденцію до їх більш ширшого застосування, збільшення обсягу та кількості безготівкових платежів, поступовий розвиток інфраструктури для прийому платіжних карток. Така тенденція спостерігається вже протягом кількох останніх років, що свідчить про те, що споживачі все більше віддають перевагу безготівковим розрахункам.

Так, обсяг безготівкових платежів з використанням платіжних карток за 9 місяців 2018 року становив 903 млрд грн. Мережа POS терміналів зросла на 31,5 тис. шт. (13,6%) і становить наразі 263,6 тис. шт.

Разом з тим, експерти Комітету вбачають необхідність застосування додаткових заходів, які будуть стимулювати розвиток інфраструктури для прийому безготівкових платежів. Так, наразі на 1 млн жителів в Україні налічується 6,3 тис POS терміналів. В той же час середнє значення цього показника в Європі – 26,4 тис. При цьому, навіть найнижчі показники країн Європи (Румунія – 9,9 тис, Словаччина – 10,8 тис) є суттєво вищі, ніж наші.

В контексті цього питання необхідно якнайшвидше затвердити оновлену Постанову КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)», яка була нещодавно опублікована Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Її схвалення дозволить визначити чіткі критерії та забезпечити поетапний перехід бізнесу на обов’язкове приймання платежів у безготівковій формі, що в свою чергу дозволить встановити рівні умови та надати можливість споживачу обирати найбільш зручний спосіб розрахунків.

Довідково:

Переведення розрахунків з готівкової форми у безготівкову є необхідним процесом для трьох сторін:

  • Для громадян – використання зручних, безпечних та швидких сервісів для здійснення розрахунків, захист від втрати коштів;
  • Для бізнесу – спрощення в частині проведення розрахунків, оптимізація витрат ресурсів на роботу з готівковою виручкою, можливість переведення частини бізнесу в дистанційні канали;
  • Для держави – максимально спрощена система здійснення соціальних виплат, боротьба з тіньовою економікою.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.
Read articles. Share in social networks
0 Shares

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: