fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The Association calls for deblocking the import of innovative pesticides into Ukraine for scientific research and trials

19/ 09/ 2017
  Європейська Бізнес Асоціація занепокоєна неможливістю ввезення на територію України незареєстрованих пестицидів для проведення державних випробувань та наукових досліджень без документального підтвердження державної реєстрації таких препаратів в країні виробництва. Частиною 2 статті 4 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» №86/95-ВР від 2 березня 1995 (Закон №86/95-ВР) встановлено вимогу, відповідно до якої «<…> Обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів <…> є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються». Проте, на практиці цю норму у більшості випадків виконати просто неможливо, зважаючи на ряд причин. По-перше, через відсутність у країні виробництва препарату бур’янів, шкідників, хвороб та сільськогосподарських культур, які є в країні призначення, реєстрація в країні виробництва компаніями не проводиться у зв’язку з її фактичною недоцільністю. До того ж, засоби захисту рослин (ЗЗР) нового покоління можуть паралельно проходити реєстраційні випробування як в країні виробництва, так і в ряді країн з розвинутим сільським господарством, зокрема і в Україні. Таким чином, через зазначену вимогу фактично унеможливлюється доступ новітніх оригінальних ЗЗР до державних випробувань та подальша реєстрація таких препаратів нового покоління. Це також може спричинити ризик втрати українською сільськогосподарською продукцією своїх передових позицій у зв’язку із зниженням якості, безпечності та урожайності українського збіжжя. Така ситуація може у найближчій перспективі суттєво вдарити по позиціях України в міжнародних рейтингах ведення бізнесу та інвестиційної привабливості. Країна, що прямує в напрямку європейської інтеграції, лишається можливості зареєструвати на своїй території та застосовувати оригінальні продукти, створені на основі новітніх досягнень. Ціла низка  інноваційних оригінальних препаратів уже не потрапили до українських аграріїв у цьому сезоні. Затримки у ввезенні оригінальних ЗЗР неминуче призводять до того, що замість якісних інноваційних препаратів на внутрішній ринок потрапляють у кращому випадку генерики старого покоління, у гіршому – низькоякісні генеричні препарати та фальсифікована продукція. 21 червня 2017 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №6606 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України», яким пропонується скасувати положення Закону, що обмежує ввезення на територію України незареєстрованих пестицидів для проведення державних випробувань та наукових досліджень. У зв’язку з необхідністю негайного вирішення даної проблеми, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України з проханням підтримати законопроект №6606 за основу і в цілому з метою вчасного забезпечення українського фермера препаратами нового покоління до початку посівної кампанії.

Європейська Бізнес Асоціація занепокоєна неможливістю ввезення на територію України незареєстрованих пестицидів для проведення державних випробувань та наукових досліджень без документального підтвердження державної реєстрації таких препаратів в країні виробництва.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» №86/95-ВР від 2 березня 1995 (Закон №86/95-ВР) встановлено вимогу, відповідно до якої «<…> Обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів <…> є документальне підтвердження їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються». Проте, на практиці цю норму у більшості випадків виконати просто неможливо, зважаючи на ряд причин.

По-перше, через відсутність у країні виробництва препарату бур’янів, шкідників, хвороб та сільськогосподарських культур, які є в країні призначення, реєстрація в країні виробництва компаніями не проводиться у зв’язку з її фактичною недоцільністю.

До того ж, засоби захисту рослин (ЗЗР) нового покоління можуть паралельно проходити реєстраційні випробування як в країні виробництва, так і в ряді країн з розвинутим сільським господарством, зокрема і в Україні.

Таким чином, через зазначену вимогу фактично унеможливлюється доступ новітніх оригінальних ЗЗР до державних випробувань та подальша реєстрація таких препаратів нового покоління. Це також може спричинити ризик втрати українською сільськогосподарською продукцією своїх передових позицій у зв’язку із зниженням якості, безпечності та урожайності українського збіжжя.

Така ситуація може у найближчій перспективі суттєво вдарити по позиціях України в міжнародних рейтингах ведення бізнесу та інвестиційної привабливості. Країна, що прямує в напрямку європейської інтеграції, лишається можливості зареєструвати на своїй території та застосовувати оригінальні продукти, створені на основі новітніх досягнень. Ціла низка  інноваційних оригінальних препаратів уже не потрапили до українських аграріїв у цьому сезоні.

Затримки у ввезенні оригінальних ЗЗР неминуче призводять до того, що замість якісних інноваційних препаратів на внутрішній ринок потрапляють у кращому випадку генерики старого покоління, у гіршому – низькоякісні генеричні препарати та фальсифікована продукція.

21 червня 2017 року у Верховній Раді України було зареєстровано законопроект №6606 «Про внесення змін до статті 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» щодо ввезення пестицидів на митну територію України», яким пропонується скасувати положення Закону, що обмежує ввезення на територію України незареєстрованих пестицидів для проведення державних випробувань та наукових досліджень.

У зв’язку з необхідністю негайного вирішення даної проблеми, Європейська Бізнес Асоціація звертається до Верховної Ради України з проханням підтримати законопроект №6606 за основу і в цілому з метою вчасного забезпечення українського фермера препаратами нового покоління до початку посівної кампанії.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: