fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The Association calls for appeal against the decision of the court to cancel the Order of the State Agency of Forestry # 42

10/ 04/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація звернулася з листом до Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного агентства лісових ресурсів України з проханням вжити заходів для апеляційного оскарження Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яке визнало незаконним та нечинним наказ Держлісагентства «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини» від 19 лютого 2007 року №42, що затверджує Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини. На разі Рішення суду ще не набрало законної сили, проте компанії-члени Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації зазначають, що скасування Наказу №42 без ухвалення відповідного нормативно-правового акту на його заміну створить правову невизначеність у сфері продажу необробленої деревини та негативно вплине на деревообробний бізнес, що потребує безперебійного постачання деревини для виробничих цілей. Компанії-члени Комітету Асоціації занепокоєні швидкістю розгляду справи, що могло вплинути на всебічність вивчення питання та об’єктивність розгляду справи, тим паче, що визнання нечинним зазначеного нормативно-правового акту зачіпає інтереси великої кількості деревообробних підприємств. Окрім цього, адміністративний суд мав би залучити до розгляду справи КМУ та Мінагрополітики, які координують роботу Держлісагентства. Визнання Наказу №42 незаконним та нечинним матиме негативний вплив на діяльність деревообробних підприємств. Адже, на переконання компаній-членів Комітету Асоціації, незважаючи на можливі його недоліки, цей нормативно-правовий акт все ж вніс значний ступінь впорядкованості у відносини з придбання деревини, зокрема, забезпечив їх відповідність ринковим умовам та конкурентний підхід до реалізації необробленої деревини (через аукціони), що призвело до підвищення прозорості ціноутворення. Як зазначають експерти Асоціації, у разі скасування Наказу №42 процес реалізації деревини через аукціони буде неврегульованим. Ми передбачаємо, що у разі існування такої прогалини у правовому регулюванні, підприємства галузі мають ризик залишитись без сировини або отримати її в недостатній кількості, як результат – будуть недозавантажені. А це у свою чергу може спричинити втрату ринків, скорочення персоналу та інші негативні наслідки для економіки держави в цілому. Крім того, збут деревини здійснюватиметься за цінами, що встановлюватимуться керівниками лісогосподарств на власний розсуд за прямими договорами, що потенційно збільшить корупційні ризики у деревообробній галузі. А отже, компанії-члени Комітету Асоціації вважають, що визнання нечинним Наказу №42 шкодить інтересам держави та суспільства. За детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, [email protected]
Європейська Бізнес Асоціація звернулася з листом до Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державного агентства лісових ресурсів України з проханням вжити заходів для апеляційного оскарження Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва, яке визнало незаконним та нечинним наказ Держлісагентства «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини» від 19 лютого 2007 року №42, що затверджує Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини.

На разі Рішення суду ще не набрало законної сили, проте компанії-члени Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації зазначають, що скасування Наказу №42 без ухвалення відповідного нормативно-правового акту на його заміну створить правову невизначеність у сфері продажу необробленої деревини та негативно вплине на деревообробний бізнес, що потребує безперебійного постачання деревини для виробничих цілей.

Компанії-члени Комітету Асоціації занепокоєні швидкістю розгляду справи, що могло вплинути на всебічність вивчення питання та об’єктивність розгляду справи, тим паче, що визнання нечинним зазначеного нормативно-правового акту зачіпає інтереси великої кількості деревообробних підприємств. Окрім цього, адміністративний суд мав би залучити до розгляду справи КМУ та Мінагрополітики, які координують роботу Держлісагентства.

Визнання Наказу №42 незаконним та нечинним матиме негативний вплив на діяльність деревообробних підприємств. Адже, на переконання компаній-членів Комітету Асоціації, незважаючи на можливі його недоліки, цей нормативно-правовий акт все ж вніс значний ступінь впорядкованості у відносини з придбання деревини, зокрема, забезпечив їх відповідність ринковим умовам та конкурентний підхід до реалізації необробленої деревини (через аукціони), що призвело до підвищення прозорості ціноутворення.

Як зазначають експерти Асоціації, у разі скасування Наказу №42 процес реалізації деревини через аукціони буде неврегульованим. Ми передбачаємо, що у разі існування такої прогалини у правовому регулюванні, підприємства галузі мають ризик залишитись без сировини або отримати її в недостатній кількості, як результат – будуть недозавантажені. А це у свою чергу може спричинити втрату ринків, скорочення персоналу та інші негативні наслідки для економіки держави в цілому. Крім того, збут деревини здійснюватиметься за цінами, що встановлюватимуться керівниками лісогосподарств на власний розсуд за прямими договорами, що потенційно збільшить корупційні ризики у деревообробній галузі.

А отже, компанії-члени Комітету Асоціації вважають, що визнання нечинним Наказу №42 шкодить інтересам держави та суспільства.

За детальною інформацією звертайтеся, будь ласка, pr@eba.com.ua

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: