fbpx
Size of letters 1x
Site color
Image
Additionally
Line height
Letter spacing
Font
Embedded items (videos, maps, etc.)
 

The EBA discussed with key state bodies the new procedure for booking from mobilization and the peculiarities of business trips abroad

09/ 12/ 2022
  9 грудня Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з представниками Міністерства економіки України, Генерального штабу ЗСУ, Держприкордонслужби України, Мінцифри для обговорення чи не найактуальнішого питання, яке ось п’ятий місяць турбує бізнес спільноту: розробки та запуску нової процедури бронювання військовозобов’язаних від мобілізації та організації закордонних відряджень для співробітників. Як  було зазначено у ході зустрічі, новий порядок бронювання проходить фінальні етапи погодження і протягом найближчих тижнів планується його затвердження Урядом. Серед основних новел: можливість бронювання до 40% персоналу без необхідності підписання договору на мобзавдання; можливість збільшення такого відсотку за окремим погодженням з Генштабом; можливість бронювання керівників та заступників керівників підприємства навіть якщо вони мають дефіцитні ВОС; У той же час, це вимагатиме від підприємств виконання не менше трьох з шести критеріїв: бути великим платником податків (не менше 375 тисяч євро сплачених податків за середньозваженим курсом за минулий квартал); бути великим експортером (не менше 8 мільйонів євро валютних надходжень за минулий квартал); бути стратегічним підприємством як визначено Постановою КМУ №83 від 4 березня 2015 року; бути галузево або територіально важливим за рішенням відповідного центрального органу виконавчої влади або ОВА; не мати заборгованості по сплаті ЄСВ; мати середню зарплату не нижчу ніж в області, де зареєстровано підприємство, відповідно до останнього наявного звіту Держстату. Також, на превеликий жаль, в ході наради з’ясувалося, що від ідеї єВідрядження відмовилися. У той же час, представниками держорганів було ще раз підтверджено, що можливість виїзду за кордон для відряджень залишається у випадку наявності бронювання від мобілізації. Асоціація вдячна представникам Міністерства економіки України, Генерального штабу ЗСУ, Мінцифри та Держприкордонслужби України за відкритий та прозорий діалог і готова долучитися  до напрацювання відповідних нормативно-правових актів. Водночас, сподіваємось, що пропозиції озвучені бізнесом щодо продовження чинних бронювань ще на місяць, збільшення можливого % бронювань по деяким критично важливим для країни індустріям, тощо все ж будуть враховані владою.

9 грудня Європейська Бізнес Асоціація провела зустріч з представниками Міністерства економіки України, Генерального штабу ЗСУ, Держприкордонслужби України, Мінцифри для обговорення чи не найактуальнішого питання, яке ось п’ятий місяць турбує бізнес спільноту: розробки та запуску нової процедури бронювання військовозобов’язаних від мобілізації та організації закордонних відряджень для співробітників.

Як  було зазначено у ході зустрічі, новий порядок бронювання проходить фінальні етапи погодження і протягом найближчих тижнів планується його затвердження Урядом. Серед основних новел:

  • можливість бронювання до 40% персоналу без необхідності підписання договору на мобзавдання;
  • можливість збільшення такого відсотку за окремим погодженням з Генштабом;
  • можливість бронювання керівників та заступників керівників підприємства навіть якщо вони мають дефіцитні ВОС;

У той же час, це вимагатиме від підприємств виконання не менше трьох з шести критеріїв:

  • бути великим платником податків (не менше 375 тисяч євро сплачених податків за середньозваженим курсом за минулий квартал);
  • бути великим експортером (не менше 8 мільйонів євро валютних надходжень за минулий квартал);
  • бути стратегічним підприємством як визначено Постановою КМУ №83 від 4 березня 2015 року;
  • бути галузево або територіально важливим за рішенням відповідного центрального органу виконавчої влади або ОВА;
  • не мати заборгованості по сплаті ЄСВ;
  • мати середню зарплату не нижчу ніж в області, де зареєстровано підприємство, відповідно до останнього наявного звіту Держстату.

Також, на превеликий жаль, в ході наради з’ясувалося, що від ідеї єВідрядження відмовилися. У той же час, представниками держорганів було ще раз підтверджено, що можливість виїзду за кордон для відряджень залишається у випадку наявності бронювання від мобілізації.

Асоціація вдячна представникам Міністерства економіки України, Генерального штабу ЗСУ, Мінцифри та Держприкордонслужби України за відкритий та прозорий діалог і готова долучитися  до напрацювання відповідних нормативно-правових актів.

Водночас, сподіваємось, що пропозиції озвучені бізнесом щодо продовження чинних бронювань ще на місяць, збільшення можливого % бронювань по деяким критично важливим для країни індустріям, тощо все ж будуть враховані владою.

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Start
in the Telegram bot
Read articles. Share in social networks

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: