fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес вимагає не зацементовувати старий принцип ручного управління БЕБ

22/ 02/ 2024
  Вчора Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав урядовий законопроєкт №10439 щодо реформування Бюро економічної безпеки та рекомендував його на винесення в сесійну залу для подальшого голосування. Європейська Бізнес Асоціація не підтримує таке рішення, адже спільнота вже неодноразово наголошувала – наразі країна конче потребує реального реформування БЕБ. Так, важливо забезпечити створення прозорого та незалежного органу, метою якого буде пошук та покарання реальних економічних правопорушників, а не керованість з боку сумнівних кураторів та тиск суто на прозорий бізнес. Тож спільнота закликає народних обранців бути свідомими громадянами України, адже у ваших руках наразі знаходиться те, в якому напрямку буде рухати бізнес, а, відповідно, і економіка країни – чи буде відбуватись подальша тінізація чи ми будемо рухатись в сторону прозорості, чи буде мати місце тиск на бізнес та ручне управління з боку сумнівних кураторів, чи за основу все ж буде покладено демократичність та справедливість роботи органу, тощо.  Зі свого боку, бізнес вимагає перезавантаження БЕБ. Так, важливо, щоб в конкурсні комісії та в наглядовій раді були при відборі керівника БЕБ були іноземні представники та представники інститутів громадського суспільства. Важливо, щоб старі кадри пройшли чітко регламентовану процедуру переатестації (щоб недоброчесні працівники (колишні податкові міліціонери) та не мали змоги потрапити в оновлений орган.  Важливо, щоб реформоване Бюро мало суто аналітичні функції та тільки ця структура (після реформування, зміни принципів та підходів роботи) займалась розслідуваннями економічних злочинів. Крім того, важливо, щоб ця структура ефективно виконувала аналітичну функцію для розслідування економічних злочинів. Тож ЕВА звертається до профільного Комітету ВРУ із закликом переглянути рішення і підтримати альтернативний законопроєкт – №10439-2 – який рекомендували і міжнародні експерти, зокрема G7, експерти та представники бізнесу! Крім того, просимо народних депутатів перешкодити маніпуляціям та не приймати урядовий законопроєкт (№10439), який зацементовує стару схему ручного управління органом!

Вчора Комітет ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав урядовий законопроєкт №10439 щодо реформування Бюро економічної безпеки та рекомендував його на винесення в сесійну залу для подальшого голосування.

Європейська Бізнес Асоціація не підтримує таке рішення, адже спільнота вже неодноразово наголошувала – наразі країна конче потребує реального реформування БЕБ. Так, важливо забезпечити створення прозорого та незалежного органу, метою якого буде пошук та покарання реальних економічних правопорушників, а не керованість з боку сумнівних кураторів та тиск суто на прозорий бізнес.

Тож спільнота закликає народних обранців бути свідомими громадянами України, адже у ваших руках наразі знаходиться те, в якому напрямку буде рухати бізнес, а, відповідно, і економіка країни – чи буде відбуватись подальша тінізація чи ми будемо рухатись в сторону прозорості, чи буде мати місце тиск на бізнес та ручне управління з боку сумнівних кураторів, чи за основу все ж буде покладено демократичність та справедливість роботи органу, тощо. 

Зі свого боку, бізнес вимагає перезавантаження БЕБ. Так, важливо, щоб в конкурсні комісії та в наглядовій раді були при відборі керівника БЕБ були іноземні представники та представники інститутів громадського суспільства. Важливо, щоб старі кадри пройшли чітко регламентовану процедуру переатестації (щоб недоброчесні працівники (колишні податкові міліціонери) та не мали змоги потрапити в оновлений орган.  Важливо, щоб реформоване Бюро мало суто аналітичні функції та тільки ця структура (після реформування, зміни принципів та підходів роботи) займалась розслідуваннями економічних злочинів. Крім того, важливо, щоб ця структура ефективно виконувала аналітичну функцію для розслідування економічних злочинів.

Тож ЕВА звертається до профільного Комітету ВРУ із закликом переглянути рішення і підтримати альтернативний законопроєкт – №10439-2 – який рекомендували і міжнародні експерти, зокрема G7, експерти та представники бізнесу!

Крім того, просимо народних депутатів перешкодити маніпуляціям та не приймати урядовий законопроєкт (№10439), який зацементовує стару схему ручного управління органом!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: