fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес схвильований можливим відновленням податкових перевірок під час карантину

08/ 10/ 2020
  Вчора в медіа почала поширюватись інформація, що СБУ звернеться до Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики з вимогою розглянути питання про відновлення податкових перевірок. Так, мораторій на всі податкові перевірки (планові та позапланові) було встановлено відповідними законами щодо регулювання діяльності бізнесу під час карантину (вони також прописані в Податковому кодексі України), аби хоча б деякою мірою спростити умови для ведення бізнесу під час карантину. Водночас, в середині вересня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №4101, яким, на жаль, передбачається скасування мораторію на проведення перевірок на період дії карантину. Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Чесно кажучи, бізнес схвилювала дана ситуація – як із законопроєктом №4101 щодо збільшення фіскального тиску, і про це ми вже неодноразово говорили, так і інформація щодо заяви від Служби безпеки України. Зараз однозначно не час створювати додаткові навантаження для роботи легального бізнесу. Адже карантин ніхто не відміняв і бізнес досі не встав повноцінно на ноги. А пропоновані зміни, очевидно, не стимулюватимуть покращення економічної ситуації у бізнесу, а все ж можуть більше зав’язувати руки прозорим компаніям. Так, у компаній-членів Асоціації є перестороги, що, як наслідок впровадження подібних пропозицій, державні контролюючі органи потенційно будуть змушені виконувати завдання з агресивного залучення коштів до бюджету. Крім того, варто зауважити, що ситуація у митній і податковій сферах залишається складною. Так, як повідомляють представники бізнесу, ще досі спостерігаються випадки затримок вантажів на кордоні, що нерідко має на меті створення ситуації для вимушеного декларування імпортерами завищеної митної вартості товарів за нормативами митниці (вищої ніж в контракті) та збільшення у такий спосіб надходжень від митних платежів.  Також мають місце випадки, коли уповноважені представники ДПС здійснюють не зовсім обґрунтоване зупинення реєстрації податкових накладних та затримки з відшкодуванням сум ПДВ в кінці року. Тому, спільнота закликає Верховну Раду утриматись від впровадження норм, які можуть стати додатковим інструментом тиску на бізнес. Так, важливо не допустити відміни мораторію на перевірки до закінчення дії карантину, аби компанії могли і надалі працювати та шукати можливості вистояти в цей непростий час. Дуже сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і ми все ж продемонструємо що є цивілізованою європейською країною, що підтримує, а не ще більше блокує діяльність бізнесу в період кризи!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Вчора в медіа почала поширюватись інформація, що СБУ звернеться до Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики з вимогою розглянути питання про відновлення податкових перевірок.

Так, мораторій на всі податкові перевірки (планові та позапланові) було встановлено відповідними законами щодо регулювання діяльності бізнесу під час карантину (вони також прописані в Податковому кодексі України), аби хоча б деякою мірою спростити умови для ведення бізнесу під час карантину.

Водночас, в середині вересня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт №4101, яким, на жаль, передбачається скасування мораторію на проведення перевірок на період дії карантину.

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Чесно кажучи, бізнес схвилювала дана ситуація – як із законопроєктом №4101 щодо збільшення фіскального тиску, і про це ми вже неодноразово говорили, так і інформація щодо заяви від Служби безпеки України. Зараз однозначно не час створювати додаткові навантаження для роботи легального бізнесу. Адже карантин ніхто не відміняв і бізнес досі не встав повноцінно на ноги. А пропоновані зміни, очевидно, не стимулюватимуть покращення економічної ситуації у бізнесу, а все ж можуть більше зав’язувати руки прозорим компаніям.

Так, у компаній-членів Асоціації є перестороги, що, як наслідок впровадження подібних пропозицій, державні контролюючі органи потенційно будуть змушені виконувати завдання з агресивного залучення коштів до бюджету.

Крім того, варто зауважити, що ситуація у митній і податковій сферах залишається складною. Так, як повідомляють представники бізнесу, ще досі спостерігаються випадки затримок вантажів на кордоні, що нерідко має на меті створення ситуації для вимушеного декларування імпортерами завищеної митної вартості товарів за нормативами митниці (вищої ніж в контракті) та збільшення у такий спосіб надходжень від митних платежів.  Також мають місце випадки, коли уповноважені представники ДПС здійснюють не зовсім обґрунтоване зупинення реєстрації податкових накладних та затримки з відшкодуванням сум ПДВ в кінці року.

Тому, спільнота закликає Верховну Раду утриматись від впровадження норм, які можуть стати додатковим інструментом тиску на бізнес. Так, важливо не допустити відміни мораторію на перевірки до закінчення дії карантину, аби компанії могли і надалі працювати та шукати можливості вистояти в цей непростий час. Дуже сподіваємось, голос бізнесу буде почуто і ми все ж продемонструємо що є цивілізованою європейською країною, що підтримує, а не ще більше блокує діяльність бізнесу в період кризи!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: