fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес просить доопрацювати законопроєкт щодо пошуково-рятувальної служби

15/ 09/ 2023
  Цього тижня на засіданні профільного Комітету ВРУ з питань транспорту було підтримано і рекомендованого до першого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності у сфері охорони життя та пошуку і рятування людей на морі» №9283. Варто зауважити, що бізнес Європейської Бізнес Асоціації не підтримує дане рішення і цьому є низка причин, про які спільнота вже говорила раніше. Найголовніше, є  пропозиція закріпити існування та функціонування Морської пошуково-рятувальної служби як окремого державного унітарного підприємства та спрямувати частину портових зборів на її фінансування. Компанії не вважають за доцільне це робити, до того ж без попередньої оцінки наявних у держави ресурсів для пошуку та рятування. Так,  пошуково-рятувальна діяльність не може фінансуватися за рахунок портових зборів, оскільки використання портових зборів на цілі, інші від змісту портової інфраструктури, призводить до її поступового занепаду і погіршення конкурентоспроможності вітчизняних портів. Більше того, враховуючи складну військову ситуацію, імовірно, порти будуть потребувати фінансів і на власне відновлення та відбудову. Водночас, морські пошуково-рятувальні служби мають функціонувати навіть у тих районах, де відсутні морські порти, але проходять морські судноплавні шляхи, або ж плавають малі судна, які не сплачують портові збори. Відповідно, відсутня логіка щодо фінансування Морської пошуково-рятувальної служби за рахунок портових зборів. Крім того, законопроєктом пропонується закріпити функцію з координації пошуку і рятування людей на морі виключно за державними підприємствами, а також монополізувати сферу зв’язку. На думку бізнесу, ці ініціативи не узгоджуються з Міжнародної конвенцією по пошуку і рятуванню на морі та можуть знизити ефективність пошуково-рятувальних операцій. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до народних депутатів із закликом не приймати даний законопроєкт у такий редакції та відправити його на доопрацювання і врахувати думки бізнесу.

Цього тижня на засіданні профільного Комітету ВРУ з питань транспорту було підтримано і рекомендованого до першого читання законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності у сфері охорони життя та пошуку і рятування людей на морі» №9283.

Варто зауважити, що бізнес Європейської Бізнес Асоціації не підтримує дане рішення і цьому є низка причин, про які спільнота вже говорила раніше.

Найголовніше, є  пропозиція закріпити існування та функціонування Морської пошуково-рятувальної служби як окремого державного унітарного підприємства та спрямувати частину портових зборів на її фінансування. Компанії не вважають за доцільне це робити, до того ж без попередньої оцінки наявних у держави ресурсів для пошуку та рятування.

Так,  пошуково-рятувальна діяльність не може фінансуватися за рахунок портових зборів, оскільки використання портових зборів на цілі, інші від змісту портової інфраструктури, призводить до її поступового занепаду і погіршення конкурентоспроможності вітчизняних портів. Більше того, враховуючи складну військову ситуацію, імовірно, порти будуть потребувати фінансів і на власне відновлення та відбудову.

Водночас, морські пошуково-рятувальні служби мають функціонувати навіть у тих районах, де відсутні морські порти, але проходять морські судноплавні шляхи, або ж плавають малі судна, які не сплачують портові збори. Відповідно, відсутня логіка щодо фінансування Морської пошуково-рятувальної служби за рахунок портових зборів.

Крім того, законопроєктом пропонується закріпити функцію з координації пошуку і рятування людей на морі виключно за державними підприємствами, а також монополізувати сферу зв’язку. На думку бізнесу, ці ініціативи не узгоджуються з Міжнародної конвенцією по пошуку і рятуванню на морі та можуть знизити ефективність пошуково-рятувальних операцій.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до народних депутатів із закликом не приймати даний законопроєкт у такий редакції та відправити його на доопрацювання і врахувати думки бізнесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: