fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес очікує на ратифікацію Угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою

09/ 05/ 2024
  7 травня КМУ схвалив законопроект щодо ратифікації Угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою. Наступним кроком має стати  прийняття законопроекту ВРУ про ратифікацію даної Угоди. Бізнес спільнота Європейської Бізнес Асоціації очікує на набрання чинності даною Угодою вже майже 10 років, тож сподіваємось на якнайшвидше підписання всіх документів, адже це рішення допоможе бізнесу відкрити нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі між країнами. Так, Угода передбачає, зокрема, скасування Туреччиною ввізного мита для близько 93,4% промислових товарів та 7,6% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів 3-7 років Туреччиною буде скасовано ввізні мита ще для 1,5% промислових товарів та для 28,5% сільськогосподарських товарів. Україна, зі свого боку, скасує ввізні мита для близько 56% промислових товарів та 11,5% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів (2-5 років для промислових товарів, 2-10 років для сільськогосподарських товарів) Україною буде скасовано ввізні мита ще для 43,2% промислових товарів та для 53,7% сільськогосподарських товарів. Загалом, положення Угоди охоплюють торгівлю товарами та послугами, застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для визначення походження товарів, права інтелектуальної власності, застосовування санітарних та фітосанітарних заходів, скасування технічних барєрів у торгівлі, е-комерцію, митне співробітництво, комерційну присутність підприємств, а також застосування захисних заходів. Після ратифікації Парламентами обох країн Угода набере чинності, проте, через 2 місяці після отримання підтвердження про завершення внутрішньодержавних процедур останньою із сторін.

7 травня КМУ схвалив законопроект щодо ратифікації Угоди про вільну торгівлю між Україною та Турецькою Республікою. Наступним кроком має стати  прийняття законопроекту ВРУ про ратифікацію даної Угоди.

Бізнес спільнота Європейської Бізнес Асоціації очікує на набрання чинності даною Угодою вже майже 10 років, тож сподіваємось на якнайшвидше підписання всіх документів, адже це рішення допоможе бізнесу відкрити нові можливості для безмитної або частково безмитної торгівлі між країнами.

Так, Угода передбачає, зокрема, скасування Туреччиною ввізного мита для близько 93,4% промислових товарів та 7,6% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів 3-7 років Туреччиною буде скасовано ввізні мита ще для 1,5% промислових товарів та для 28,5% сільськогосподарських товарів.

Україна, зі свого боку, скасує ввізні мита для близько 56% промислових товарів та 11,5% сільськогосподарських товарів. Після закінчення дії перехідних періодів (2-5 років для промислових товарів, 2-10 років для сільськогосподарських товарів) Україною буде скасовано ввізні мита ще для 43,2% промислових товарів та для 53,7% сільськогосподарських товарів.

Загалом, положення Угоди охоплюють торгівлю товарами та послугами, застосування положень Конвенції Пан-Євро-Мед для визначення походження товарів, права інтелектуальної власності, застосовування санітарних та фітосанітарних заходів, скасування технічних бар’єрів у торгівлі, е-комерцію, митне співробітництво, комерційну присутність підприємств, а також застосування захисних заходів.

Після ратифікації Парламентами обох країн Угода набере чинності, проте, через 2 місяці після отримання підтвердження про завершення внутрішньодержавних процедур останньою із сторін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: