fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Безпекові прогнози на літньо-осінній період

03/ 05/ 2024
  2 травня Комітет захисту та безпеки бізнесу провів чергову зустріч, присвячену воєнним прогнозам на літньо-осінній період та рекомендаціям щодо дій бізнесу в умовах максимальної нестабільності. Безпекова ситуація в Україні набуває ознак ускладнення, зважаючи, зокрема, на певні просування військ супротивника на фронті, регулярні обстріли української території, тероризування населених пунктів у прифронтових та прикордонних зонах, тривалі затримки допомоги Україні тощо. За оцінкою фахівців безпекового сектору та військових аналітиків, основні ризики для бізнесу в Україні протягом літа-осені 2024 року можуть бути пов’язані з такими факторами: Подальші обстріли України, які, зокрема, здатні руйнувати та завдавати шкоди об’єктам цивільної інфраструктури, у тому числі енергетиці; Висока вірогідність проблем з електропостачанням, яка зумовлена руйнуванням об’єктів генерації, розподілу й передачі електроенергії під час обстрілів України та вірогідністю нових обстрілів; Вірогідна інтенсифікація бойових дій та погіршення безпекової обстановки для фронтових, прифронтових та прикордонних територій; Загальний негативний вплив війни на економіку: нестача кадрів, транспортно-логістичні проблеми, фінансово-економічна волатильність тощо. Разом із експертами безпекової галузі учасники обговорили ключові прогнози на основі цих факторів, а також рекомендовані дії з боку бізнесу для мінімізації негативних наслідків цих подій. Активізація мобілізації – особливо скрутною може бути ситуація для бізнесів, де серед співробітників переважають чоловіки. Компаніям варто вдаватися до бронювання критичних співробітників, підготовки до відвідування ТЦК за підтримки консультантів та адвокатів для упередження протиправних або оманливих дій. Збільшення руйнівної сили російських повітряних ударів – атаки будуть продовжуватись, і навряд чи ситуація вздовж лінії фронту та прифронтових районах радикально зміниться з наданням F16. Бізнесу треба обладнувати укриття, розподіляти ресурси, створювати захисні споруди, переносити критичне обладнання чи небезпечні матеріали під землю. До того ж, варто розглянути інвестиції в посилення ППО, військове страхування або релокацію у випадку ускладнення ситуації.   Енергетика – внаслідок ракетних та дронових ударів по об’єктах критичної інфраструктури висока ймовірність як локального так і масштабного блекауту, що може призвести до призупинення бізнесу в зоні блекауту. В цьому контексті важливо посилювати енергетичну автономність. До вдячні експертам, зокрема Сергію Погребному, голові Комітету захисту та безпеки бізнесу, партнеру Sayenko Kharenkо, Валерію Сухицькому, аналітику оборонного сектору, Віктору Дроботенко, директору SK Security, за цінну інформацію, прогнози та рекомендації для бізнесу.

2 травня Комітет захисту та безпеки бізнесу провів чергову зустріч, присвячену воєнним прогнозам на літньо-осінній період та рекомендаціям щодо дій бізнесу в умовах максимальної нестабільності.

Безпекова ситуація в Україні набуває ознак ускладнення, зважаючи, зокрема, на певні просування військ супротивника на фронті, регулярні обстріли української території, тероризування населених пунктів у прифронтових та прикордонних зонах, тривалі затримки допомоги Україні тощо.

За оцінкою фахівців безпекового сектору та військових аналітиків, основні ризики для бізнесу в Україні протягом літа-осені 2024 року можуть бути пов’язані з такими факторами:

  1. Подальші обстріли України, які, зокрема, здатні руйнувати та завдавати шкоди об’єктам цивільної інфраструктури, у тому числі енергетиці;
  2. Висока вірогідність проблем з електропостачанням, яка зумовлена руйнуванням об’єктів генерації, розподілу й передачі електроенергії під час обстрілів України та вірогідністю нових обстрілів;
  3. Вірогідна інтенсифікація бойових дій та погіршення безпекової обстановки для фронтових, прифронтових та прикордонних територій;
  4. Загальний негативний вплив війни на економіку: нестача кадрів, транспортно-логістичні проблеми, фінансово-економічна волатильність тощо.

Разом із експертами безпекової галузі учасники обговорили ключові прогнози на основі цих факторів, а також рекомендовані дії з боку бізнесу для мінімізації негативних наслідків цих подій.

Активізація мобілізації – особливо скрутною може бути ситуація для бізнесів, де серед співробітників переважають чоловіки. Компаніям варто вдаватися до бронювання критичних співробітників, підготовки до відвідування ТЦК за підтримки консультантів та адвокатів для упередження протиправних або оманливих дій.

Збільшення руйнівної сили російських повітряних ударів – атаки будуть продовжуватись, і навряд чи ситуація вздовж лінії фронту та прифронтових районах радикально зміниться з наданням F16. Бізнесу треба обладнувати укриття, розподіляти ресурси, створювати захисні споруди, переносити критичне обладнання чи небезпечні матеріали під землю. До того ж, варто розглянути інвестиції в посилення ППО, військове страхування або релокацію у випадку ускладнення ситуації.  

Енергетика – внаслідок ракетних та дронових ударів по об’єктах критичної інфраструктури висока ймовірність як локального так і масштабного блекауту, що може призвести до призупинення бізнесу в зоні блекауту. В цьому контексті важливо посилювати енергетичну автономність.

До вдячні експертам, зокрема Сергію Погребному, голові Комітету захисту та безпеки бізнесу, партнеру Sayenko Kharenkо, Валерію Сухицькому, аналітику оборонного сектору, Віктору Дроботенко, директору SK Security, за цінну інформацію, прогнози та рекомендації для бізнесу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: