fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зворотний бік жаги до перемоги

20/ 03/ 2023
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment Бажання отримати легкі гроші нерідко приводить людей до азартних ігор, участь в яких викликає у гравця цілком реалістичні відчуття близькості до перемоги. Нерідко стає так, що людина перестає себе контролювати та гра повністю поглинає її. Такий стан гравця має назву як з медичної, так і з юридичної точки зору - ігрова залежність або лудоманія. Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», який набув чинності у 2020 році, приділяє значну увагу проблемам ігрової залежності та боротьбі з нею. Зокрема, одним з шляхів боротьби із лудоманією було створення Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх. Потрапити до такого Реєстру можна: подавши відповідну заяву організатору азартних ігор (далі - організатор) або Уповноваженому органу від власного імені; за зверненням членів сім’ї (першого ступеня споріднення) які мають можливість подати відповідну заяву до Уповноваженого органу; за рішенням суду. За даними Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (далі - Комісія), станом на 1 січня 2023 року до даного реєстру вже включено 450 осіб, 315 з яких було включено лише протягом 2022 року. Втім, передбачених в Законі заходів виявилось недостатньо, що спонукало Комісію прийняти Рішення №423 від 13.12.2022 р. про затвердження вимог щодо боротьби з вираженою ігровою залежністю (зареєстровано Мінюстом 3.02.2023 року), яким, серед іншого, було визначено принципи боротьби з лудоманією, а також комплекс заходів, які мають вживати організатори та які спрямовані на боротьбу з ігровою залежністю. Наведеним Рішенням на організаторів покладено додаткові, в порівнянні із Законом, обов’язки. Відтепер, організатори мають більш прискіпливо ставитись до гравців, а також до інформації, яка підлягає розміщенню в ігровому залі та/або на веб-сайті, зокрема щодо ігрової залежності та її наслідків, відомостей щодо закладів охорони здоровя, які лікують ігрову залежність та іншої інформації. Разом із цим, посилення регулювання збільшить можливості для контролюючих органів для маніпуляцій та застосування заходів впливу до організаторів азартних ігор. Адвокати Dynasty Law & Investment допоможуть розібратися з новелами законодавства, забезпечити неухильне виконання вимог, які висуваються до суб’єктів господарювання, та зберегти баланс інтересів усіх учасників правовідносин.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

Бажання отримати легкі гроші нерідко приводить людей до азартних ігор, участь в яких викликає у гравця цілком реалістичні відчуття близькості до перемоги. Нерідко стає так, що людина перестає себе контролювати та гра повністю поглинає її.

Такий стан гравця має назву як з медичної, так і з юридичної точки зору – ігрова залежність або лудоманія.

Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», який набув чинності у 2020 році, приділяє значну увагу проблемам ігрової залежності та боротьбі з нею. Зокрема, одним з шляхів боротьби із лудоманією було створення Реєстру осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та/або участь в азартних іграх.

Потрапити до такого Реєстру можна:

  • подавши відповідну заяву організатору азартних ігор (далі – організатор) або Уповноваженому органу від власного імені;
  • за зверненням членів сім’ї (першого ступеня споріднення) які мають можливість подати відповідну заяву до Уповноваженого органу;
  • за рішенням суду.

За даними Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (далі – Комісія), станом на 1 січня 2023 року до даного реєстру вже включено 450 осіб, 315 з яких було включено лише протягом 2022 року.

Втім, передбачених в Законі заходів виявилось недостатньо, що спонукало Комісію прийняти Рішення №423 від 13.12.2022 р. про затвердження вимог щодо боротьби з вираженою ігровою залежністю (зареєстровано Мінюстом 3.02.2023 року), яким, серед іншого, було визначено принципи боротьби з лудоманією, а також комплекс заходів, які мають вживати організатори та які спрямовані на боротьбу з ігровою залежністю. Наведеним Рішенням на організаторів покладено додаткові, в порівнянні із Законом, обов’язки. Відтепер, організатори мають більш прискіпливо ставитись до гравців, а також до інформації, яка підлягає розміщенню в ігровому залі та/або на веб-сайті, зокрема щодо ігрової залежності та її наслідків, відомостей щодо закладів охорони здоров’я, які лікують ігрову залежність та іншої інформації. Разом із цим, посилення регулювання збільшить можливості для контролюючих органів для маніпуляцій та застосування заходів впливу до організаторів азартних ігор.

Адвокати Dynasty Law & Investment допоможуть розібратися з новелами законодавства, забезпечити неухильне виконання вимог, які висуваються до суб’єктів господарювання, та зберегти баланс інтересів усіх учасників правовідносин.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: