fbpx

Знято мораторій на перевірки АМКУ

28/ 02/ 2018

23 лютого ц.р. набула чинності постанова КМУ «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 18 грудня 2017 р. № 1104 (надалі – «Постанова»), якою затверджено перелік органів державного нагляду, на яких не поширюється мораторій про проведення перевірок. До цього переліку ввійшов Антимонопольний комітет та його територіальні відділення.

Нагадаємо, що відповідно до до ст. 2 ЗУ «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1728-VIII від 03.11.2016 (надалі – «Закон») встановлено мораторій на проведення планових та позапланових (за деякими винятками) перевірок до 31 грудня 2018 року.

Таким чином, наразі АМКУ має право проводити як планові, так і позапланові перевірки (так звані “dawn raids” ) суб’єктів господарювання у справах щодо розслідування дотримання вимог законодавства у сфері захисту економічної конкуренції.

Нагадаємо, що відповідно до ЗУ «Про Антимонопольний комітет України» у сфері здійснення контролю за узгодженими діями та концентрацією АМКУ, посадові особи його територіальних підрозділів, при здійсненні перевірок мають право вимагати у суб’єктів господарювання інформацію, в тому числі з обмеженим доступом. Крім того, мають право безперешкодно входити у приміщення під час проведення перевірок та розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, за умови пред’явлення службового посвідчення і документів, що підтверджують проведення перевірки чи розслідування.

Звертаємо увагу, що за створення перешкод працівникам Антимонопольного комітету України, його територіального відділення у проведенні перевірок, огляду, вилученні чи накладенні арешту на майно, документи, предмети чи інші носії інформації чинним законодавством України передбачено штраф у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: