fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Знято мораторій на перевірки АМКУ

28/ 02/ 2018
  23 лютого ц.р. набула чинності постанова КМУ «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 18 грудня 2017 р. № 1104 (надалі – «Постанова»), якою затверджено перелік органів державного нагляду, на яких не поширюється мораторій про проведення перевірок. До цього переліку ввійшов Антимонопольний комітет та його територіальні відділення. Нагадаємо, що відповідно до до ст. 2 ЗУ «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1728-VIII від 03.11.2016 (надалі – «Закон») встановлено мораторій на проведення планових та позапланових (за деякими винятками) перевірок до 31 грудня 2018 року. Таким чином, наразі АМКУ має право проводити як планові, так і позапланові перевірки (так звані “dawn raids” ) суб’єктів господарювання у справах щодо розслідування дотримання вимог законодавства у сфері захисту економічної конкуренції. Нагадаємо, що відповідно до ЗУ «Про Антимонопольний комітет України» у сфері здійснення контролю за узгодженими діями та концентрацією АМКУ, посадові особи його територіальних підрозділів, при здійсненні перевірок мають право вимагати у суб’єктів господарювання інформацію, в тому числі з обмеженим доступом. Крім того, мають право безперешкодно входити у приміщення під час проведення перевірок та розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, за умови предявлення службового посвідчення і документів, що підтверджують проведення перевірки чи розслідування. Звертаємо увагу, що за створення перешкод працівникам Антимонопольного комітету України, його територіального відділення у проведенні перевірок, огляду, вилученні чи накладенні арешту на майно, документи, предмети чи інші носії інформації чинним законодавством України передбачено штраф у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) субєкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

23 лютого ц.р. набула чинності постанова КМУ «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 18 грудня 2017 р. № 1104 (надалі – «Постанова»), якою затверджено перелік органів державного нагляду, на яких не поширюється мораторій про проведення перевірок. До цього переліку ввійшов Антимонопольний комітет та його територіальні відділення.

Нагадаємо, що відповідно до до ст. 2 ЗУ «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» № 1728-VIII від 03.11.2016 (надалі – «Закон») встановлено мораторій на проведення планових та позапланових (за деякими винятками) перевірок до 31 грудня 2018 року.

Таким чином, наразі АМКУ має право проводити як планові, так і позапланові перевірки (так звані “dawn raids” ) суб’єктів господарювання у справах щодо розслідування дотримання вимог законодавства у сфері захисту економічної конкуренції.

Нагадаємо, що відповідно до ЗУ «Про Антимонопольний комітет України» у сфері здійснення контролю за узгодженими діями та концентрацією АМКУ, посадові особи його територіальних підрозділів, при здійсненні перевірок мають право вимагати у суб’єктів господарювання інформацію, в тому числі з обмеженим доступом. Крім того, мають право безперешкодно входити у приміщення під час проведення перевірок та розслідувань за заявами і справами про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, за умови пред’явлення службового посвідчення і документів, що підтверджують проведення перевірки чи розслідування.

Звертаємо увагу, що за створення перешкод працівникам Антимонопольного комітету України, його територіального відділення у проведенні перевірок, огляду, вилученні чи накладенні арешту на майно, документи, предмети чи інші носії інформації чинним законодавством України передбачено штраф у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб’єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: