fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Зміни використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами

08/ 08/ 2023
  Авторка: Аліна Шуліка, адвокат Dynasty Law & Investment 13 липня 2023 року Верховна Рада у своєму законопроекті №9271 затвердила зміни використання відпустки у звязку з вагітністю та пологами. Ці вдосконалення в деякі законодавчі акти України надають можливість за бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань, самостійно на власний розсуд використовувати загальну тривалість відпустки, яка не може перевищувати сумарно 126 календарних днів (140 календарних днів - у 2 разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Це передбачає, що дні відпустки передбачені законодавством до пологів, можуть бути перенесені та використані жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з визначеного нею дня). Як приклад, жінка добре себе почуває і може виконувати повноцінно зобовязання на роботі під час вагітності, тобто в неї немає загальних потреб використовувати відпустку до очікуваної дати пологів (нагадаємо, що до моменту ухвалення цих змін- була зафіксована відпустка 70 календарних днів до пологів та 56 днів після), і жінка бажає розпочати дану відпустку за 6 днів до пологів, відтак розподіл 120 календарних днів (у разі народження однієї дитини) діятимуть після пологів. Звертаємо увагу, що з 2021 року правом отримання декретної відпустки володіють правом не тільки жінки, а і чоловіки, котрі усиновили дитину протягом 2-х місяців з дня її народження з пологового будинку, але в такому разі отримує відпустки лише один з подружжя, на підставі ст. 18-1 ЗУ «Про відпустки». Крім того, у разі усиновлення дитини обома батьками Пенсійний фонд України компенсує втрату заробітку (доходу)  за період вищезгаданої відпустки одному із батьків. Тож, підсумуємо вищенаведене, вдосконалення в деякі законодавчі акти України надають привілеї для забезпечення догляду і підтримку сімям.

Авторка: Аліна Шуліка, адвокат Dynasty Law & Investment

13 липня 2023 року Верховна Рада у своєму законопроекті №9271 затвердила зміни використання відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

Ці вдосконалення в деякі законодавчі акти України надають можливість за бажанням жінки та у разі відсутності медичних протипоказань, самостійно на власний розсуд використовувати загальну тривалість відпустки, яка не може перевищувати сумарно 126 календарних днів (140 календарних днів – у 2 разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Це передбачає, що дні відпустки передбачені законодавством до пологів, можуть бути перенесені та використані жінкою частково або повністю після пологів (починаючи з визначеного нею дня).

Як приклад, жінка добре себе почуває і може виконувати повноцінно зобов’язання на роботі під час вагітності, тобто в неї немає загальних потреб використовувати відпустку до очікуваної дати пологів (нагадаємо, що до моменту ухвалення цих змін- була зафіксована відпустка 70 календарних днів до пологів та 56 днів після), і жінка бажає розпочати дану відпустку за 6 днів до пологів, відтак розподіл 120 календарних днів (у разі народження однієї дитини) діятимуть після пологів.

Звертаємо увагу, що з 2021 року правом отримання декретної відпустки володіють правом не тільки жінки, а і чоловіки, котрі усиновили дитину протягом 2-х місяців з дня її народження з пологового будинку, але в такому разі отримує відпустки лише один з подружжя, на підставі ст. 18-1 ЗУ «Про відпустки». Крім того, у разі усиновлення дитини обома батьками Пенсійний фонд України компенсує втрату заробітку (доходу)  за період вищезгаданої відпустки одному із батьків.

Тож, підсумуємо вищенаведене, вдосконалення в деякі законодавчі акти України надають привілеї для забезпечення догляду і підтримку сім’ям.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: