fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Змагання України за проведення ЕХРО 2030 в Одесі

23/ 02/ 2023
  В листопаді цього року світ вирішить, де проводитиметься ЕХРО 2030. Цього разу за Всесвітню виставку борються чотири країни — Україна, Саудівська Аравія, Італія та Південна Корея. Раніше на проведення заходу претендувала також росія, але українська дипломатія змусила державу-агресора відкликати свою заявку. Нижче ми розповідаємо, що саме дасть ЕХРО 2030 Одесі та Україні в цілому, а також наголошуємо, чому світовим лідерам, бізнесу та громадськості варто підтримати нашу країну в цьому змаганні. За попередніми оцінками, у ЕХРО в Одесі візьмуть участь 150 країн та 35 міжнародних організацій, а виставковий майданчик відвідає до 20 мільйонів людей. Після голосування за місто-господаря розпочинається підготовка майданчику до виставки. Це побудова самих павільйонів, а також розвиток інфраструктури Одеси та України в цілому. На державному рівні процес передбачає розбудову найближчих до міста аеропортів Миколаєва та Чорнобаївки, модернізацію залізничного сполучення між Одесою та Києвом, ремонт доріг, якими візитери будуть діставатися місця проведення з-за кордону. На локальному рівні ЕХРО завжди має на меті вирішення екологічних та інфраструктурних проблем. В Одесі місцем проведення виставки обрані поля фільтрації, що відомі також як «поля зрошення». Відповідно виставка вирішуватиме питання реконструкції Хаджибейської дамби, прокладення в бік павільйонів нової дороги, відведення води. Також підготовка до ЕХРО 2030 тягне за собою модернізацію громадського транспорту, розвинення готельної та розважальної інфраструктури. Архітектурну концепцію павільйонів розробило Бюро Захи Хадід. Вони відомі створенням Нового національного стадіону в Токіо, будівлею центрального офісу BMW в Німеччині та Центром мистецтв в Абу-Дабі. Подивитися проєкт можна за посиланням https://www.zaha-hadid.com/masterplans/odesa-expo-2030-masterplan-proposal/ Виставка триватиме шість місяців — з середини квітня по середину жовтня. Після завершення ЕХРО є декілька варіантів подальшого використання павільйонів. Центральний майданчик залишається, а інша частина може стати основою для майбутньої IT-лабораторії, логістичного хабу, кіномайданчику чи окремого мікрорайону. Також павільйони сателіти можна розбирати та перевозити країною для проведення інших локальних виставок. Наприкінці 2022 року заявку Україну як кандидата презентував особисто президент України Володимир Зеленський: https://t.me/V_Zelenskiy_official/4204 Наразі команда EXPO 2030 Odesa працює над включенням проєкту в план повоєнного відновлення України. Вважається, що Всесвітня виставка може стати символом відбудови держави після війни. Також команда вітає представників бізнесу і некомерційних організацій, які готові підтримати проєкт на своєму рівні. Більше про змагання України за проведення ЕХРО 2030 ви можете прочитати тут: https://expo2030odesa.com/

В листопаді цього року світ вирішить, де проводитиметься ЕХРО 2030. Цього разу за Всесвітню виставку борються чотири країни — Україна, Саудівська Аравія, Італія та Південна Корея. Раніше на проведення заходу претендувала також росія, але українська дипломатія змусила державу-агресора відкликати свою заявку. Нижче ми розповідаємо, що саме дасть ЕХРО 2030 Одесі та Україні в цілому, а також наголошуємо, чому світовим лідерам, бізнесу та громадськості варто підтримати нашу країну в цьому змаганні.

За попередніми оцінками, у ЕХРО в Одесі візьмуть участь 150 країн та 35 міжнародних організацій, а виставковий майданчик відвідає до 20 мільйонів людей.

Після голосування за місто-господаря розпочинається підготовка майданчику до виставки. Це побудова самих павільйонів, а також розвиток інфраструктури Одеси та України в цілому.

На державному рівні процес передбачає розбудову найближчих до міста аеропортів Миколаєва та Чорнобаївки, модернізацію залізничного сполучення між Одесою та Києвом, ремонт доріг, якими візитери будуть діставатися місця проведення з-за кордону.

На локальному рівні ЕХРО завжди має на меті вирішення екологічних та інфраструктурних проблем. В Одесі місцем проведення виставки обрані поля фільтрації, що відомі також як «поля зрошення». Відповідно виставка вирішуватиме питання реконструкції Хаджибейської дамби, прокладення в бік павільйонів нової дороги, відведення води. Також підготовка до ЕХРО 2030 тягне за собою модернізацію громадського транспорту, розвинення готельної та розважальної інфраструктури.

Архітектурну концепцію павільйонів розробило Бюро Захи Хадід. Вони відомі створенням Нового національного стадіону в Токіо, будівлею центрального офісу BMW в Німеччині та Центром мистецтв в Абу-Дабі. Подивитися проєкт можна за посиланням https://www.zaha-hadid.com/masterplans/odesa-expo-2030-masterplan-proposal/

Виставка триватиме шість місяців — з середини квітня по середину жовтня. Після завершення ЕХРО є декілька варіантів подальшого використання павільйонів. Центральний майданчик залишається, а інша частина може стати основою для майбутньої IT-лабораторії, логістичного хабу, кіномайданчику чи окремого мікрорайону. Також павільйони сателіти можна розбирати та перевозити країною для проведення інших локальних виставок.

Наприкінці 2022 року заявку Україну як кандидата презентував особисто президент України Володимир Зеленський: https://t.me/V_Zelenskiy_official/4204

Наразі команда EXPO 2030 Odesa працює над включенням проєкту в план повоєнного відновлення України. Вважається, що Всесвітня виставка може стати символом відбудови держави після війни. Також команда вітає представників бізнесу і некомерційних організацій, які готові підтримати проєкт на своєму рівні.

Більше про змагання України за проведення ЕХРО 2030 ви можете прочитати тут: https://expo2030odesa.com/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: