fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Здобутки бізнесу за тиждень

30/ 07/ 2021
  Останній тиждень липня поставив крапку у низці питань, що стосуються агрохімії, а також сфери електронних платежів. Мова йде про підписання Президентом України Закону України щодо ввезення пестицидів на митну територію України № 1586-IX та Закону України про платіжні послуги № 1591-IX. Нарешті в Україні відбуватимуться наукові дослідження та державні випробування інноваційних ЗЗР Закон України щодо ввезення пестицидів на митну територію України № 1586-IX є надзвичайно важливим документом, якого агрохімічна галузь України очікувала п’ять з половиною років. Ним надається зелене світло для відновлення в Україні наукових досліджень та державних випробувань інноваційних засобів захисту рослин. Прийняття та введення в дію даного закону також знаменує важливий крок на шляху до сталого та екологічно-відповідального сільського господарства, адже саме інноваційні препарати є ефективнішими за попередні покоління та безпечнішими для людини та навколишнього середовища. В Україні буде запущено сучасний ринок платіжних послуг Вже цього року бізнес може очікувати на початок переходу до роботи за сучасними, європейськими стандартами вільного ринку платіжних послуг в Україні. Застаріле законодавство у сфері платіжних послуг буде замінено новим профільним законом № 1591-IX, яке, серед іншого: - визначає загальні засади функціонування платіжних систем в Україні; - встановлює правила надання платіжних послуг та засади державного регулювання платіжного ринку; - адаптує законодавство України до законодавства ЄС та формує правову підставу для інтеграції платіжної системи України з платіжною системою ЄС; - посилює захист прав користувачів платіжних послуг. Загалом, норми нового Закону «Про платіжні послуги»  сприяють розвитку та впровадженню інноваційних технологій у фінансовій сфері. Крім зрушень по цим надважливим законам також слід зазначити, що цього тижня Антимонопольний Комітет України врахував в своїх пропозиціях до другого читання проєкту закону № 5431 більшість зауважень Європейської Бізнес Асоціації, озвучених під час нещодавньої зустрічі 20 липня. Експерти Асоціації надали ряд зауважень до законопроєкту, більшість з яких були підтримані АМКУ, в тому числі, щодо необхідності виключення положень законопроєкту, які дозволяли Комітету здійснювати перевірки у будь-яку годину доби, перевіряти місця проживання фізичних осіб, самостійно визначати пріоритетність справ та не розглядати непріоритетні, тощо. Сподіваємося, що зазначені пропозиції також будуть враховані народними депутатами при розгляді законопроєкту в другому читанні. Європейська Бізнес Асоціація дякує представникам Уряду, Верховної Ради, Національного банку, АМКУ, Офісу Президента та Президенту України за врахування позицій бізнесу та прийняття важливих для спільноти рішень. Очікуємо, що наступний тиждень також принесе бізнесу чимало гарних новин!  

Останній тиждень липня поставив крапку у низці питань, що стосуються агрохімії, а також сфери електронних платежів. Мова йде про підписання Президентом України Закону України щодо ввезення пестицидів на митну територію України № 1586-IX та Закону України про платіжні послуги № 1591-IX.

Нарешті в Україні відбуватимуться наукові дослідження та державні випробування інноваційних ЗЗР

Закон України щодо ввезення пестицидів на митну територію України № 1586-IX є надзвичайно важливим документом, якого агрохімічна галузь України очікувала п’ять з половиною років. Ним надається зелене світло для відновлення в Україні наукових досліджень та державних випробувань інноваційних засобів захисту рослин.

Прийняття та введення в дію даного закону також знаменує важливий крок на шляху до сталого та екологічно-відповідального сільського господарства, адже саме інноваційні препарати є ефективнішими за попередні покоління та безпечнішими для людини та навколишнього середовища.

В Україні буде запущено сучасний ринок платіжних послуг

Вже цього року бізнес може очікувати на початок переходу до роботи за сучасними, європейськими стандартами вільного ринку платіжних послуг в Україні. Застаріле законодавство у сфері платіжних послуг буде замінено новим профільним законом № 1591-IX, яке, серед іншого:

– визначає загальні засади функціонування платіжних систем в Україні;

– встановлює правила надання платіжних послуг та засади державного регулювання платіжного ринку;

– адаптує законодавство України до законодавства ЄС та формує правову підставу для інтеграції платіжної системи України з платіжною системою ЄС;

– посилює захист прав користувачів платіжних послуг.

Загалом, норми нового Закону «Про платіжні послуги»  сприяють розвитку та впровадженню інноваційних технологій у фінансовій сфері.

Крім зрушень по цим надважливим законам також слід зазначити, що цього тижня Антимонопольний Комітет України врахував в своїх пропозиціях до другого читання проєкту закону № 5431 більшість зауважень Європейської Бізнес Асоціації, озвучених під час нещодавньої зустрічі 20 липня.

Експерти Асоціації надали ряд зауважень до законопроєкту, більшість з яких були підтримані АМКУ, в тому числі, щодо необхідності виключення положень законопроєкту, які дозволяли Комітету здійснювати перевірки у будь-яку годину доби, перевіряти місця проживання фізичних осіб, самостійно визначати пріоритетність справ та не розглядати непріоритетні, тощо. Сподіваємося, що зазначені пропозиції також будуть враховані народними депутатами при розгляді законопроєкту в другому читанні.

Європейська Бізнес Асоціація дякує представникам Уряду, Верховної Ради, Національного банку, АМКУ, Офісу Президента та Президенту України за врахування позицій бізнесу та прийняття важливих для спільноти рішень. Очікуємо, що наступний тиждень також принесе бізнесу чимало гарних новин!

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: