fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

У ЕВА відбулась зустріч з керівництвом Антимонопольного Комітету щодо законопроекту про діяльність відомства

20/ 07/ 2021
  20 липня представники Європейської Бізнес Асоціації зустрілись з Головою АМКУ Ольгою Піщанською та державними уповноваженими Анжелікою Коноплянко та Ольгою Нечитайло. Головною темою зустрічі стало обговорення найбільш  критичних зауважень бізнесу до прийнятого нещодавно в першому читанні проєкту Закону №5431 щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України, який суттєво розширює повноваження останнього в частині здійснення перевірок юридичних та фізичних осіб. Експерти Асоціації висловили свої критичні зауваження до низки норм законопроекту. Так, Проєктом Закону пропонується надати АМКУ повноваження по здійсненню перевірок фізичних та юридичних осіб та можливість накладати арешт та вилучати майно, предмети, документи або носії інформації в будь-яку годину доби. На думку представників бізнесу, це може призвести до зловживань з боку посадових осіб АМКУ. Окрім цього, порядок та конкретні підстави для здійснення перевірок юридичних осіб фактично буде встановлювати АМКУ самостійно, а тому, у представників бізнесу виникають перестороги щодо можливих зловживань, які матимуть наслідком порушення прав, гарантованих Конституцією України. Також, АМКУ надаються виключні повноваження по визначенню пріоритетності та категорій справ, заяви по яких підлягають залишенню без розгляду. Таке ручне керування переліком можливих об’єктів антимонопольного розслідування може створити штучні перепони для захисту бізнесом та громадянами своїх прав. Такі норми, на думку спільноти? не в повній мірі співвідносяться із забезпеченням принципу рівності перед законом та принципом верховенства права, а відтак – потребують суттєвого доопрацювання. Представники АМКУ подякували за надані бізнесом зауваження та пропозиції, а також поінформували, що наразі Комітет готує свою позицію щодо необхідних правок до другого читання законопроєкту №5431, яку сподівається опублікувати вже наступного понеділка. Так, сподіваємося, багато пропозицій та зауважень бізнес-спільноти будуть враховані. Окрім цього, сторони обговорили подальші плани АМКУ щодо подальшого реформування сфери, а також пропозиції бізнесу в цьому ключі, в тому числі й необхідність напрацювання якісних змін до кримінально-процесуального кодексу України. Тож бізнес дуже сподівається, що пропозиції спільноти буде почуто та враховано, адже вже 27 липня завершується термін, коли народні депутати можуть надавати свої пропозиції щодо правок до другого читання законопроєкту. Дякуємо АМКУ за конструктивну зустріч. Сподіваємося, разом нам вдасться створити оновлену та ефективну антимонопольну систему в країні.  

20 липня представники Європейської Бізнес Асоціації зустрілись з Головою АМКУ Ольгою Піщанською та державними уповноваженими Анжелікою Коноплянко та Ольгою Нечитайло. Головною темою зустрічі стало обговорення найбільш  критичних зауважень бізнесу до прийнятого нещодавно в першому читанні проєкту Закону №5431 щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України, який суттєво розширює повноваження останнього в частині здійснення перевірок юридичних та фізичних осіб.

Експерти Асоціації висловили свої критичні зауваження до низки норм законопроекту.

Так, Проєктом Закону пропонується надати АМКУ повноваження по здійсненню перевірок фізичних та юридичних осіб та можливість накладати арешт та вилучати майно, предмети, документи або носії інформації в будь-яку годину доби. На думку представників бізнесу, це може призвести до зловживань з боку посадових осіб АМКУ. Окрім цього, порядок та конкретні підстави для здійснення перевірок юридичних осіб фактично буде встановлювати АМКУ самостійно, а тому, у представників бізнесу виникають перестороги щодо можливих зловживань, які матимуть наслідком порушення прав, гарантованих Конституцією України. Також, АМКУ надаються виключні повноваження по визначенню пріоритетності та категорій справ, заяви по яких підлягають залишенню без розгляду. Таке ручне керування переліком можливих об’єктів антимонопольного розслідування може створити штучні перепони для захисту бізнесом та громадянами своїх прав. Такі норми, на думку спільноти? не в повній мірі співвідносяться із забезпеченням принципу рівності перед законом та принципом верховенства права, а відтак – потребують суттєвого доопрацювання.

Представники АМКУ подякували за надані бізнесом зауваження та пропозиції, а також поінформували, що наразі Комітет готує свою позицію щодо необхідних правок до другого читання законопроєкту №5431, яку сподівається опублікувати вже наступного понеділка. Так, сподіваємося, багато пропозицій та зауважень бізнес-спільноти будуть враховані.

Окрім цього, сторони обговорили подальші плани АМКУ щодо подальшого реформування сфери, а також пропозиції бізнесу в цьому ключі, в тому числі й необхідність напрацювання якісних змін до кримінально-процесуального кодексу України.

Тож бізнес дуже сподівається, що пропозиції спільноти буде почуто та враховано, адже вже 27 липня завершується термін, коли народні депутати можуть надавати свої пропозиції щодо правок до другого читання законопроєкту.

Дякуємо АМКУ за конструктивну зустріч. Сподіваємося, разом нам вдасться створити оновлену та ефективну антимонопольну систему в країні.

01/

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: