fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Затверджено Порядок вибору МОЗ України спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та пов’язаних з цим послуг

25/ 04/ 2018
  10 квітня 2018 року Міністерство охорони здоров’я України (далі – «МОЗ») прийняло наказ № 642 «Про затвердження Порядку вибору МОЗ України спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та повязаних з цим послуг (далі – «Порядок»)». Порядок розроблений відповідно до нещодавніх змін, внесених до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 622 «Деякі питання здійснення публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі». Ними, серед інших положень, передбачили, що рішення щодо відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, приймається та затверджується у визначеному МОЗ порядку. У порядку вибору спеціалізованих організацій умовно можна виділити такі етапи: 1. Прийняття рішення про вибір спеціалізованої організації. Вибір проводиться за рішенням Постійної робочої групи МОЗ України з питань профільного супроводу державних закупівель відповідно до критеріїв, визначених постановою КМУ від 22 липня 2015 року № 622, на засадах рівного доступу учасників, відкритості, неупередженості, прозорості, недискримінації учасників та обєктивності. Варто зазначити, що критеріями є технічна та професійна спроможність виконання завдань щодо закупівлі та постачання; можливість закупівлі та постачання необхідної кількості товарів належної якості з відповідним строком придатності та з урахуванням вимог до упаковки та/або форми чи розміру розфасовки товарів; ціна послуг, пов’язаних із закупівлею товару, що надаються спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі; умови та строки замовлення і постачання; умови оплати; умови укладення та форма угод щодо закупівель; додаткові умови постачання. 2. Надсилання звернення МОЗ до спеціалізованої організації. МОЗ через Міністерство закордонних справ України надсилає спеціалізованим організаціям звернення з приводу можливості участі у виборі для закупівлі на підставі критеріїв згідно з постановою КМУ від 22 липня 2015 року № 622, та номенклатури медичної продукції, затвердженої МОЗ. 3. Отримання підтвердження від спеціалізованої організації. Спеціалізована організація для участі у виборі надає письмове підтвердження про відповідність критеріям та можливість виконати замовлення. 4. Проведення оцінки пропозицій та визначення результату оцінювання. Оцінка відбувається на основі показників та їх ваги, відповідно до форми опису критеріїв оцінювання спеціалізованих організацій та їх ваги (додаток 1 до Порядку) шляхом заповнення форми для оцінювання спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин) та медичних виробів за кошти державного бюджету (додаток 2 до Порядку). Результат оцінювання є підставою для визначення переможця та прийняття МОЗ відповідного рішення. Наказ, що затверджує Порядок, вже набрав чинності та діє до 31 березня 2019 року.

10 квітня 2018 року Міністерство охорони здоров’я України (далі – «МОЗ») прийняло наказ № 642 «Про затвердження Порядку вибору МОЗ України спеціалізованих організацій, що здійснюють закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та пов’язаних з цим послуг (далі – «Порядок»)».

Порядок розроблений відповідно до нещодавніх змін, внесених до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 року № 622 «Деякі питання здійснення публічних закупівель лікарських засобів та медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі». Ними, серед інших положень, передбачили, що рішення щодо відбору спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, приймається та затверджується у визначеному МОЗ порядку.

У порядку вибору спеціалізованих організацій умовно можна виділити такі етапи:

1. Прийняття рішення про вибір спеціалізованої організації.

Вибір проводиться за рішенням Постійної робочої групи МОЗ України з питань профільного супроводу державних закупівель відповідно до критеріїв, визначених постановою КМУ від 22 липня 2015 року № 622, на засадах рівного доступу учасників, відкритості, неупередженості, прозорості, недискримінації учасників та об’єктивності.

Варто зазначити, що критеріями є технічна та професійна спроможність виконання завдань щодо закупівлі та постачання; можливість закупівлі та постачання необхідної кількості товарів належної якості з відповідним строком придатності та з урахуванням вимог до упаковки та/або форми чи розміру розфасовки товарів; ціна послуг, пов’язаних із закупівлею товару, що надаються спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі; умови та строки замовлення і постачання; умови оплати; умови укладення та форма угод щодо закупівель; додаткові умови постачання.

2. Надсилання звернення МОЗ до спеціалізованої організації.

МОЗ через Міністерство закордонних справ України надсилає спеціалізованим організаціям звернення з приводу можливості участі у виборі для закупівлі на підставі критеріїв згідно з постановою КМУ від 22 липня 2015 року № 622, та номенклатури медичної продукції, затвердженої МОЗ.

3. Отримання підтвердження від спеціалізованої організації.

Спеціалізована організація для участі у виборі надає письмове підтвердження про відповідність критеріям та можливість виконати замовлення.

4. Проведення оцінки пропозицій та визначення результату оцінювання.

Оцінка відбувається на основі показників та їх ваги, відповідно до форми опису критеріїв оцінювання спеціалізованих організацій та їх ваги (додаток 1 до Порядку) шляхом заповнення форми для оцінювання спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі лікарських засобів, імунобіологічних препаратів (вакцин) та медичних виробів за кошти державного бюджету (додаток 2 до Порядку).

Результат оцінювання є підставою для визначення переможця та прийняття МОЗ відповідного рішення.

Наказ, що затверджує Порядок, вже набрав чинності та діє до 31 березня 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: