fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Законопроекти №1073 та 1053-1 прийнято у першому читанні

10/ 09/ 2019
  Сьогодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні два важливі революційні законопроекти. Мова йде про №1073 та №1053-1. Що означають ці проекти для населення? Споживачі не знають різниці між фіскальними чеками і папірцями, які видають при розрахунках. Що це означає? Фіскальний чек підтверджує сплату податків та надає можливість захистити себе у разі проблем з товаром. Звичайний папірець просто сумує вартість товару чи послуги. Проектами передбачено з 2021 року, що фіскальні чеки видаватимуть абсолютно всі, окрім платників єдиного податку першої групи. Також, для ряду галузей, використання РРО стане обов’язковим вже через 6 місяців після публікації Закону. До таких відносяться ресторани, готелі, реалізація ювелірних виробів, інтернет-торгівля, реалізація побутової техніки (яка підлягає гарантійному ремонту), лікарських засобів та послуг тощо. Залучення споживачів до перевірки чеків. Державна фіскальна служба створила систему перевірки чеків онлайн, але враховуючи, що активність користування цим інструментом дуже низька, споживача будуть стимулювати фінансово. Так, у разі відсутності в базі ДФС чеку, можна отримати компенсацію за товар. Таким чином, споживачі активніше вимагатимуть видавати їм чеки та будуть вмотивовані перевіряти чи вони справжні. Наразі ринок РРО занадто монополізований і самі РРО та їх обслуговування є дуже витратним для малого і середнього бізнесу. Так, коли наводили приклад інших країн про використання РРО в майже усіх точках продажу, забували про факт вкладання значних коштів. Законопроектами передбачено використання будь-якого гаджету, який має за допомогою програми згенерувати та відправити чек в ДФС і споживачу. Бізнесу давали можливість працювати за правилами, але, на жаль, штрафи 1 гривня за перше невикористання РРО нікого не налякали і з тіні не вивели. Тому штрафи пропонують суттєво збільшити. Від 150% вартості товару при першому порушенні до 250% при другому. Європейська Бізнес Асоціація підтримує зазначені проекти, але разом з тим наголошує на необхідності передбачити можливість працювати у разі відсутності або при недостатньому покритті мережі інтернет. Оскільки передбачені законопроектами порушення можуть бути не з вини підприємця. 

Сьогодні Верховна Рада України прийняла в першому читанні два важливі революційні законопроекти.

Мова йде про №1073 та №1053-1. Що означають ці проекти для населення?

  1. Споживачі не знають різниці між фіскальними чеками і папірцями, які видають при розрахунках. Що це означає? Фіскальний чек підтверджує сплату податків та надає можливість захистити себе у разі проблем з товаром. Звичайний папірець просто сумує вартість товару чи послуги. Проектами передбачено з 2021 року, що фіскальні чеки видаватимуть абсолютно всі, окрім платників єдиного податку першої групи. Також, для ряду галузей, використання РРО стане обов’язковим вже через 6 місяців після публікації Закону. До таких відносяться ресторани, готелі, реалізація ювелірних виробів, інтернет-торгівля, реалізація побутової техніки (яка підлягає гарантійному ремонту), лікарських засобів та послуг тощо.
  2. Залучення споживачів до перевірки чеків. Державна фіскальна служба створила систему перевірки чеків онлайн, але враховуючи, що активність користування цим інструментом дуже низька, споживача будуть стимулювати фінансово. Так, у разі відсутності в базі ДФС чеку, можна отримати компенсацію за товар. Таким чином, споживачі активніше вимагатимуть видавати їм чеки та будуть вмотивовані перевіряти чи вони справжні.
  3. Наразі ринок РРО занадто монополізований і самі РРО та їх обслуговування є дуже витратним для малого і середнього бізнесу. Так, коли наводили приклад інших країн про використання РРО в майже усіх точках продажу, забували про факт вкладання значних коштів. Законопроектами передбачено використання будь-якого гаджету, який має за допомогою програми згенерувати та відправити чек в ДФС і споживачу.
  4. Бізнесу давали можливість працювати за правилами, але, на жаль, штрафи 1 гривня за перше невикористання РРО нікого не налякали і з тіні не вивели. Тому штрафи пропонують суттєво збільшити. Від 150% вартості товару при першому порушенні до 250% при другому.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує зазначені проекти, але разом з тим наголошує на необхідності передбачити можливість працювати у разі відсутності або при недостатньому покритті мережі інтернет. Оскільки передбачені законопроектами порушення можуть бути не з вини підприємця. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: