fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

За порушення правил заокруглення на бізнес можуть накладатись штрафи

12/ 11/ 2018
  У разі порушення правил заокруглення на бізнес може бути накладено штраф. Так, за неоприбуткування (неповне, несвоєчасне оприбуткування) у касах готівки - у пятикратному розмірі неоприбуткованої  суми. Це передбачено  Указом Президента №436/95, який було прийнято ще в 1995 році «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». Бізнес спільнота вимагає скасування даного Указу та розробки сучасних правил регулювання готівкового обігу. Відповідний проект закону про скасування вже майже рік «блукає» держаними кабінетами.  Наталія Артемчук. Координатор Податкового комітету. Виходить парадокс. Норми щодо заокруглення вступили в дію з 1 липня 2018 року. Проте правила застосування досі не конкретизовані. Наприклад, як вести бухгалтерський та податковий облік сум заокруглення? Як уникнути штрафів за порушення оприбуткування готівки в касі? Також незрозуміло, як суми заокруглення вносити до податкових накладних з ПДВ. Ні в постанові НБУ, ні в Указі Президента, звичай но ж, про це не йдеться. Словом, правила не встановлені, а штрафні санкції вже існують. Тож у разі невідповідності готівки в касі, інспектор ДФС застосовує штрафні санкції. Нагадаємо, Міністерство фінансів намагалось розробити узагальнюючу податкову консультацію стосовно застосування постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» стосовно правил заокруглення. Але єдиної думки в Експертній Раді Міністерства фінансів не знайшлось. В той же час, заокруглення зачіпає дуже чутливі питання комунальних тарифів та розрахунків за підакцизні товари (спиртне та цигарки). Тож Європейська Бізнес Асоціація вчергове звертається до Національного банку України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби з проханням підготувати та оприлюднити відповідні роз’яснення щодо правил заокруглення та застосування штрафів у разі порушення цих правил. Бізнес орієнтована податкова політика, в першу чергу, передбачає зрозумілість та прозорість процедур. А ситуація із заокругленням вкотре демонструє, що працювати ще є над чим.

У разі порушення правил заокруглення на бізнес може бути накладено штраф. Так, за неоприбуткування (неповне, несвоєчасне оприбуткування) у касах готівки – у п’ятикратному розмірі неоприбуткованої  суми. Це передбачено  Указом Президента №436/95, який було прийнято ще в 1995 році «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки». Бізнес спільнота вимагає скасування даного Указу та розробки сучасних правил регулювання готівкового обігу. Відповідний проект закону про скасування вже майже рік «блукає» держаними кабінетами. 

Наталія Артемчук Координатор Податкового комітету
Виходить парадокс. Норми щодо заокруглення вступили в дію з 1 липня 2018 року. Проте правила застосування досі не конкретизовані. Наприклад, як вести бухгалтерський та податковий облік сум заокруглення? Як уникнути штрафів за порушення оприбуткування готівки в касі? Також незрозуміло, як суми заокруглення вносити до податкових накладних з ПДВ. Ні в постанові НБУ, ні в Указі Президента, звичай но ж, про це не йдеться. Словом, правила не встановлені, а штрафні санкції вже існують. Тож у разі невідповідності готівки в касі, інспектор ДФС застосовує штрафні санкції.

Нагадаємо, Міністерство фінансів намагалось розробити узагальнюючу податкову консультацію стосовно застосування постанови НБУ №25 «Про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів» стосовно правил заокруглення. Але єдиної думки в Експертній Раді Міністерства фінансів не знайшлось. В той же час, заокруглення зачіпає дуже чутливі питання комунальних тарифів та розрахунків за підакцизні товари (спиртне та цигарки).

Тож Європейська Бізнес Асоціація вчергове звертається до Національного банку України, Міністерства фінансів України та Державної фіскальної служби з проханням підготувати та оприлюднити відповідні роз’яснення щодо правил заокруглення та застосування штрафів у разі порушення цих правил. Бізнес орієнтована податкова політика, в першу чергу, передбачає зрозумілість та прозорість процедур. А ситуація із заокругленням вкотре демонструє, що працювати ще є над чим.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: