fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Дискусія на тему “Функціонування єдиного вікна і питання оформлення вантажів при ЗЕД”

28/ 03/ 2017
  Для бізнесу дуже важлива співпраця з контролюючими органами, ефективна і оперативна обробка вантажів і документації всіма учасниками процесу митного оформлення. Саме тому до участі у заході ми запросили керівництво Одеської митниці, Одеської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, Державної екологічної інспекції Південно-Західного регіону Чорного моря та представників транспортно-логістичних, експедиторських компаній і субєкти зовнішньоекономічної діяльності. Як повідомляють компанії-члени Асоціації, механізм Єдиного вікна (ЄВ) працює, але є ряд істотних недоліків, які значно впливають на ефективність роботи інтерфейсу ЄВ та потребують виправлення. По-перше, це відсутність в системі ЄВ одного з важливих елементів перевірки - карантинної служби. По-друге, неможливість додавати більше одного транспортного документа при оформленні експорту та, по-третє, невиправдано довгий термін оформлення вантажу при експорті (24 години). Також в ході дискусії присутні обговорили проблеми при оформленні продукції рослинного, тваринного походження; відсутність можливості проходження контролю в ЄВ експедитором, яку повноваженим представником власника вантажу; можливості проходити документальні види контролю до приходу вантажу на територію порту. Учасники також надали деякі пропозиції, зокрема стосовно посилення координуючої ролі ДФС у впровадженні ЄВ, створення можливості передачі контролю маркування деревяної тари ДФС з використанням АСАУР (автоматизованої системи аналізу та управління ризиками). Підсумовуючи, модератор Віктор Берестенко, Голова Транспортної робочої групи Європейської Бізнес Асоціації в Одесі і Заступник генерального директора АМЕУ, акцентував увагу на необхідності доопрацювання конкретних нормативно-правових актів, що регулюють роботу Єдиного вікна.

Для бізнесу дуже важлива співпраця з контролюючими органами, ефективна і оперативна обробка вантажів і документації всіма учасниками процесу митного оформлення. Саме тому до участі у заході ми запросили керівництво Одеської митниці, Одеської регіональної служби державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду на державному кордоні та транспорті, Державної екологічної інспекції Південно-Західного регіону Чорного моря та представників транспортно-логістичних, експедиторських компаній і суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності.

Як повідомляють компанії-члени Асоціації, механізм Єдиного вікна (ЄВ) працює, але є ряд істотних недоліків, які значно впливають на ефективність роботи інтерфейсу ЄВ та потребують виправлення. По-перше, це відсутність в системі ЄВ одного з важливих елементів перевірки – карантинної служби. По-друге, неможливість додавати більше одного транспортного документа при оформленні експорту та, по-третє, невиправдано довгий термін оформлення вантажу при експорті (24 години). Також в ході дискусії присутні обговорили проблеми при оформленні продукції рослинного, тваринного походження; відсутність можливості проходження контролю в ЄВ експедитором, яку повноваженим представником власника вантажу; можливості проходити документальні види контролю до приходу вантажу на територію порту. Учасники також надали деякі пропозиції, зокрема стосовно посилення координуючої ролі ДФС у впровадженні ЄВ, створення можливості передачі контролю маркування дерев’яної тари ДФС з використанням АСАУР (автоматизованої системи аналізу та управління ризиками).

Підсумовуючи, модератор Віктор Берестенко, Голова Транспортної робочої групи Європейської Бізнес Асоціації в Одесі і Заступник генерального директора АМЕУ, акцентував увагу на необхідності доопрацювання конкретних нормативно-правових актів, що регулюють роботу Єдиного вікна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: