fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

З 1 січня 2023 року в Україні запроваджено електронний аудит для великих платників податків

09/ 01/ 2023
  Цифрові рішення нині впроваджуються в усіх напрямах, і сфера аудиту не стала винятком. У Східному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків розповіли про запровадження е-аудиту з 1 січня 2023 року. Е-аудит дозволяє проводити податкові перевірки без фізичного контакту податкового інспектора та підприємства Інструмент електронного аудиту запроваджено в різних країнах світу та щороку все більше доводить свою ефективність. Сам механізм базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD). Отже, від початку 2023 року було запроваджено обовязкове подання великими платниками податків, на запит контролюючого органа, стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) та його аналіз за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. За умови прийняття відповідних змін до податкового законодавства України, обовязкове подання SAF-T UA для всіх великих платників податків передбачено з 1 січня 2025 року.  У чому користь е-аудиту: Дозволяє удосконалити ризик-орієнтовані підходи на доперевірочному етапі та на етапі перевірки; Підвищує швидкість і ефективність результатів перевірок; Зменшує кількість податкових правопорушень і судових спорів; Зменшує особисті контакти між платником податків і контролюючим органом, що знизить вплив людського фактора тощо. А кому ви довіряєте електронний аудит своєї компанії? БДО в Україні поєднує послуги й рішення в галузі цифрових технологій під брендом BDO Digital. BDO Digital — перевірений комплекс ефективних рішень, який допомагає пройти цифрову трансформацію бізнесу, оптимізувати та масштабувати діяльність в сучасних умовах. У BDO Digital ми консультуємо й допомагаємо клієнтам пройти шлях цифрової трансформації до кінця, щоб вони змогли переосмислити спосіб ведення бізнесу, а потім втілити всі зміни в нову реальність і життя бізнесу, максимізуючи цінність при мінімальному порушенні наявної інфраструктури.

Цифрові рішення нині впроваджуються в усіх напрямах, і сфера аудиту не стала винятком. У Східному міжрегіональному управлінні ДПС по роботі з великими платниками податків розповіли про запровадження е-аудиту з 1 січня 2023 року.

Е-аудит дозволяє проводити податкові перевірки без фізичного контакту податкового інспектора та підприємства

Інструмент електронного аудиту запроваджено в різних країнах світу та щороку все більше доводить свою ефективність. Сам механізм базується на інформації, отриманій від платників податків у вигляді стандартного аудиторського файлу (SAF-T), розробленого Організацією економічного співробітництва та розвитку (OECD).

Отже, від початку 2023 року було запроваджено обов’язкове подання великими платниками податків, на запит контролюючого органа, стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) та його аналіз за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

За умови прийняття відповідних змін до податкового законодавства України, обов’язкове подання SAF-T UA для всіх великих платників податків передбачено з 1 січня 2025 року. 

У чому користь е-аудиту:

  1. Дозволяє удосконалити ризик-орієнтовані підходи на доперевірочному етапі та на етапі перевірки;
  2. Підвищує швидкість і ефективність результатів перевірок;
  3. Зменшує кількість податкових правопорушень і судових спорів;
  4. Зменшує особисті контакти між платником податків і контролюючим органом, що знизить вплив “людського фактора” тощо.

А кому ви довіряєте електронний аудит своєї компанії?

БДО в Україні поєднує послуги й рішення в галузі цифрових технологій під брендом BDO DigitalBDO Digital — перевірений комплекс ефективних рішень, який допомагає пройти цифрову трансформацію бізнесу, оптимізувати та масштабувати діяльність в сучасних умовах.

У BDO Digital ми консультуємо й допомагаємо клієнтам пройти шлях цифрової трансформації до кінця, щоб вони змогли переосмислити спосіб ведення бізнесу, а потім втілити всі зміни в нову реальність і життя бізнесу, максимізуючи цінність при мінімальному порушенні наявної інфраструктури.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: