fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Європейська Бізнес Асоціація оприлюднила результати Митного індексу

28/ 08/ 2018
  36,2% опитаних представників бізнесу стверджують, що не задоволені якістю митних послуг та професіоналізмом осіб, з якими вони взаємодіють на митниці. 58,6% вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні. Такі дані було отримано в ході визначення Митного індексу України з січня по серпень 2018 року. Переглянути презентацію Так, за підсумками дослідження, Митний індекс сягає позначки 2,91. В  другому півріччі 2017 року він становив 3,05 бала, а в першому півріччі – 2,9 балів. Анна Дерев’янко. Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Показники індексу знижуються. По результатам опитування ми бачимо, що реформування митних органів та сервісів вже давно на часі. Хоча деякі зрушення мають місце, бізнес очікує старту активних дій та реальних реформ. Відтягування процесів може ще більше ускладнити ситуацію. До того ж, без якісних змін країна втрачає можливості для розвитку. За словами представників бізнесу, критично важливим є спрощення та прискорення митних формальностей, передбачуваність та зрозумілість процедур. Крім того, оптимізація проходження фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю. З лютого 2018 року застосування системи «єдиного вікна» стало обов’язковим при імпорті товарів. За отриманими результатами, в 1 півріччі кількість компаній, які використовують систему «єдиного вікна» склала 91,4%, тоді як у 2 півріччі 2017 лише  – 79%. В той же час, лише 37,7%  задоволені роботою «єдиного вікна». Ще третина (32,1%) не визначились. Тож актуальним є питання усунення недоліків у роботі системи. В Митному комітеті Європейської Бізнес Асоціації наголосили, що через непередбачувані затримки у проходженні митних процедур зараз підприємець не може довгостроково планувати свою діяльність. І це реальна проблема, особливо для великого та середнього бізнесу. Бізнес-спільнота сподівається, що питання вдасться врегулювати максимально оперативно і вже осінню буде прийнято законопроект №7010 щодо «єдиного вікна». Адже його ключова мета – зменшити час митного оформлення товарів та зробити митний контроль більш ефективним. Довідково: Дослідження мало три ключових тематичні блоки – корупція, якість митних послуг, робота «єдиного вікна». Індекс вимірюється два рази на рік. Позначка три вважається нейтральною. Максимальна оцінка складає 5 балів. У дослідженні взяли участь 58 експертів. Партнер дослідження

36,2% опитаних представників бізнесу стверджують, що не задоволені якістю митних послуг та професіоналізмом осіб, з якими вони взаємодіють на митниці. 58,6% вважають, що корупція в митних органах залишається на тому ж рівні. Такі дані було отримано в ході визначення Митного індексу України з січня по серпень 2018 року.

Переглянути презентацію

Так, за підсумками дослідження, Митний індекс сягає позначки 2,91. В  другому півріччі 2017 року він становив 3,05 бала, а в першому півріччі – 2,9 балів.

Анна Дерев’янко Виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Показники індексу знижуються. По результатам опитування ми бачимо, що реформування митних органів та сервісів вже давно на часі. Хоча деякі зрушення мають місце, бізнес очікує старту активних дій та реальних реформ. Відтягування процесів може ще більше ускладнити ситуацію. До того ж, без якісних змін країна втрачає можливості для розвитку.

За словами представників бізнесу, критично важливим є спрощення та прискорення митних формальностей, передбачуваність та зрозумілість процедур. Крім того, оптимізація проходження фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю.

З лютого 2018 року застосування системи «єдиного вікна» стало обов’язковим при імпорті товарів. За отриманими результатами, в 1 півріччі кількість компаній, які використовують систему «єдиного вікна» склала 91,4%, тоді як у 2 півріччі 2017 лише  – 79%.

В той же час, лише 37,7%  задоволені роботою «єдиного вікна». Ще третина (32,1%) не визначились. Тож актуальним є питання усунення недоліків у роботі системи. В Митному комітеті Європейської Бізнес Асоціації наголосили, що через непередбачувані затримки у проходженні митних процедур зараз підприємець не може довгостроково планувати свою діяльність. І це реальна проблема, особливо для великого та середнього бізнесу. Бізнес-спільнота сподівається, що питання вдасться врегулювати максимально оперативно і вже осінню буде прийнято законопроект №7010 щодо «єдиного вікна». Адже його ключова мета – зменшити час митного оформлення товарів та зробити митний контроль більш ефективним.

Довідково:

Дослідження мало три ключових тематичні блоки – корупція, якість митних послуг, робота «єдиного вікна». Індекс вимірюється два рази на рік. Позначка три вважається нейтральною. Максимальна оцінка складає 5 балів. У дослідженні взяли участь 58 експертів.

Партнер дослідження

Презентації та документи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: