fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Як почати інвестувати та зберегти накопичення у 2022 році? EBA Odesa Financial Advice

26/ 09/ 2022
  За комплексною оцінкою, економіка України з 24 лютого впала на 35%. Більше того, існує велика кількість економістів, які дають далеко невтішні й розмиті прогнози щодо її реабілітації. Тож, сьогодні українців як ніколи цікавлять питання пов’язані з їхніми статками. Особливо люди намагаються розібратись із тим, як зберегти власні кошти під час повномасштабного етапу війни, куди їх можна вкласти та як не попасти у фінансову піраміду. Ці та інші питання ми обговорили на онлайн-лекції 22 вересня 2022 року “Як почати інвестувати та зберегти накопичення у 2022 році?”. Тетяна Кернос, фінансовий радник, перемовник та спеціаліст з ефективного управління бізнесом, разом з учасниками розбирала такі питання, як: з чого почати інвестувати, що робити, якщо немає грошей на інвестиції та як краще зберегти власні кошти, з урахуванням особливостей війни. Ось декілька порад, якими ви можете скористатися перед тим, як приступити до інвестування: Для початку, необхідно визначитися до якої зони, “зеленої”, “жовтої” чи “червоної” ви належите. Інвестування може бути доступним для персон із “зеленої” зони, адже саме в ній люди мають більші доходи ніж витрати. Якщо ж ви належите до “жовтої” чи “червоної” зони, то не варто відрікатись від думок про інвестування, а потрібно шукати спосіб, як зайти у “зелену”. Потрібно розібратись із своїми пасивами та активами. У цій ситуації пасиви – це те, що забирає гроші, а активи – те, що приносить дохід. Отже, потрібно або прибрати пасиви зі свого життя, або ж перевести їх в активи, якщо це можливо. Необхідно навчитись зберігати свої власні кошти. Хорошим способом це зробити є диверсифікація власного портфелю, тобто варто не зберігати всі гроші одним із обраних способів, а краще розподілити їх, наприклад, у валюті. Потрібно розбиратись у сучасних інструментах інвестування, які працюють у воєнний стан: депозити 1% - 5% - 10% - 12% - 20%, дорогоцінні метали 1%, крипто інвестиції 0 % - 1000%. Четвертий спосіб – змінити власні звички. Пані Кернос зазначила: “Найбільш впливом у такій ситуації буде зміна ваших щоденних звичок, адже сила звички + дисципліна + час дає найбільший ефект”. Формат EBA Odesa Financial Advice був створений для надання знань щодо фінансової грамотності, навчання більш свідомим рішення про те, яким чином розпорядитися своїми та родинними фінансами, як скористатися тими чи іншими можливостями, які надає фінансовий сектор. Все це, з одного боку, дасть можливість розвиватися банківській системі, небанківським установам, реальному сектору економіки, а з другого боку – це створюватиме можливості для зростання добробуту родин. Фінансова грамотність – прямий шлях до успіху і самодостатності!

За комплексною оцінкою, економіка України з 24 лютого впала на 35%. Більше того, існує велика кількість економістів, які дають далеко невтішні й розмиті прогнози щодо її реабілітації. Тож, сьогодні українців як ніколи цікавлять питання пов’язані з їхніми статками. Особливо люди намагаються розібратись із тим, як зберегти власні кошти під час повномасштабного етапу війни, куди їх можна вкласти та як не попасти у фінансову піраміду.

Ці та інші питання ми обговорили на онлайн-лекції 22 вересня 2022 року “Як почати інвестувати та зберегти накопичення у 2022 році?”. Тетяна Кернос, фінансовий радник, перемовник та спеціаліст з ефективного управління бізнесом, разом з учасниками розбирала такі питання, як: з чого почати інвестувати, що робити, якщо немає грошей на інвестиції та як краще зберегти власні кошти, з урахуванням особливостей війни.

Ось декілька порад, якими ви можете скористатися перед тим, як приступити до інвестування:

  • Для початку, необхідно визначитися до якої зони, “зеленої”, “жовтої” чи “червоної” ви належите. Інвестування може бути доступним для персон із “зеленої” зони, адже саме в ній люди мають більші доходи ніж витрати. Якщо ж ви належите до “жовтої” чи “червоної” зони, то не варто відрікатись від думок про інвестування, а потрібно шукати спосіб, як зайти у “зелену”.
  • Потрібно розібратись із своїми пасивами та активами. У цій ситуації пасиви – це те, що забирає гроші, а активи – те, що приносить дохід. Отже, потрібно або прибрати пасиви зі свого життя, або ж перевести їх в активи, якщо це можливо.
  • Необхідно навчитись зберігати свої власні кошти. Хорошим способом це зробити є диверсифікація власного портфелю, тобто варто не зберігати всі гроші одним із обраних способів, а краще розподілити їх, наприклад, у валюті.
  • Потрібно розбиратись у сучасних інструментах інвестування, які працюють у воєнний стан: депозити 1% – 5% – 10% – 12% – 20%, дорогоцінні метали 1%, крипто інвестиції 0 % – 1000%.
  • Четвертий спосіб – змінити власні звички. Пані Кернос зазначила: “Найбільш впливом у такій ситуації буде зміна ваших щоденних звичок, адже сила звички + дисципліна + час дає найбільший ефект”.

Формат EBA Odesa Financial Advice був створений для надання знань щодо фінансової грамотності, навчання більш свідомим рішення про те, яким чином розпорядитися своїми та родинними фінансами, як скористатися тими чи іншими можливостями, які надає фінансовий сектор. Все це, з одного боку, дасть можливість розвиватися банківській системі, небанківським установам, реальному сектору економіки, а з другого боку – це створюватиме можливості для зростання добробуту родин. Фінансова грамотність – прямий шлях до успіху і самодостатності!

Спікери

1 / 1
Тетяна Кернос
Фінансовий радник, перемовник, ефективне управління бізнесом.
Тетяна Кернос

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: