fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Викрив корупціонера – отримав винагороду

19/ 09/ 2023
  Автор: Олександр Федорко, Адвокат Dynasty Law & Investment 6 вересня почав функціонувати Єдиний портал повідомлень викривачів. Портал створений для того, щоб громадяни мали можливість повідомляти НАЗК про факти корупції або інші порушення передбачені ЗУ «Про запобігання корупції». Законодавцем гарантується, що повідомлення, яке ви залишите на Порталі буде анонімним, якщо ви цього бажаєте, якщо ні, то ваші дані будуть доступні правоохоронцям. Однак, варто зауважити, якщо ваше повідомлення буде анонімним, ви втрачаєте право на отримання винагороди. Створення такого порталу є вимогою, яку перед Україною було поставлено на шляху вступу до ЄС. За перші 13днів роботи Порталу було зареєстровано 226 повідомлень, 90 з них було прийнято в роботу, 3 розглянуто. Щодо самої винагороди, то право на її отримання мають викривачі, які повідомили про корупційний злочин розмір якого або розмір завданих державі збитків від якого становить 13 420 000 грн (у 2023). На наш погляд, дана сума досить зависока, історія найбільших хабарів в Україні налічує лише декілька випадків вчинення корупційних злочинів у таких розмірах. Звичайні громадяни навряд зможуть розраховувати на отримання винагороди, оскільки не стикаються з такими хабарями, а люди від яких вимагають такі хабарі, навряд стануть викривачами. Розмір винагороди становить 10 % від предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків, але не більше 8 052 000 грн (у 2023). Отримати винагороду викривач зможе лише після того, як буде винесено обвинувальний вирок відносно особи, про корупційні діяння якої повідомив викривач, і такий вирок набере законної сили. Основною метою Порталу є надання можливості працівникам державних структур анонімно повідомляти про факти корупційних злочинів у середині самих структур. Практика країн Європейського Союзу показує, що створення таких механізмів інформування про корупцію є ефективним методом боротьби і запобігання корупційним злочинам. Однак, про те, як подібний механізм буде працювати в Україні покаже лише час. Вказаний Портал доступний за посиланням – https://whistleblowers.nazk.gov.ua/#/.

Автор: Олександр Федорко, Адвокат Dynasty Law & Investment

6 вересня почав функціонувати Єдиний портал повідомлень викривачів. Портал створений для того, щоб громадяни мали можливість повідомляти НАЗК про факти корупції або інші порушення передбачені ЗУ «Про запобігання корупції». Законодавцем гарантується, що повідомлення, яке ви залишите на Порталі буде анонімним, якщо ви цього бажаєте, якщо ні, то ваші дані будуть доступні правоохоронцям. Однак, варто зауважити, якщо ваше повідомлення буде анонімним, ви втрачаєте право на отримання винагороди.

Створення такого порталу є вимогою, яку перед Україною було поставлено на шляху вступу до ЄС. За перші 13днів роботи Порталу було зареєстровано 226 повідомлень, 90 з них було прийнято в роботу, 3 розглянуто.

Щодо самої винагороди, то право на її отримання мають викривачі, які повідомили про корупційний злочин розмір якого або розмір завданих державі збитків від якого становить 13 420 000 грн (у 2023). На наш погляд, дана сума досить зависока, історія найбільших хабарів в Україні налічує лише декілька випадків вчинення корупційних злочинів у таких розмірах. Звичайні громадяни навряд зможуть розраховувати на отримання винагороди, оскільки не стикаються з такими хабарями, а люди від яких вимагають такі хабарі, навряд стануть викривачами.

Розмір винагороди становить 10 % від предмета корупційного злочину або розміру завданих державі збитків, але не більше 8 052 000 грн (у 2023). Отримати винагороду викривач зможе лише після того, як буде винесено обвинувальний вирок відносно особи, про корупційні діяння якої повідомив викривач, і такий вирок набере законної сили.

Основною метою Порталу є надання можливості працівникам державних структур анонімно повідомляти про факти корупційних злочинів у середині самих структур.

Практика країн Європейського Союзу показує, що створення таких механізмів інформування про корупцію є ефективним методом боротьби і запобігання корупційним злочинам. Однак, про те, як подібний механізм буде працювати в Україні покаже лише час.

Вказаний Портал доступний за посиланням – https://whistleblowers.nazk.gov.ua/#/.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: