fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ВРУ прийняла закон про е-резиденство

14/ 10/ 2022
  В Україні з’явиться електронне резидентство. Верховна Рада України проголосувала 6 жовтня в цілому за законопроєкт №5270 Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів. Він передбачає спеціальний статус для іноземців, що відкриває можливість вести бізнес в Україні. Е-резидент — це іноземець, який може отримувати кваліфіковані електронні послуги, відкривати банківські рахунки в Україні, має можливість зареєструвати себе фізичною особою-підприємцем та вести підприємницьку діяльність без необхідності перебувати в Україні. Отримання статусу е-резидента є безоплатним. Заява про надання статусу подається англійською мовою в електронній формі через портал Дія. Уся подальша офіційна комунікація з е-резидентом ведеться англійською мовою. До заяви додаються копія паспорта в електронній формі та інформація від правоохоронних органів іноземної держави про факти притягнення до кримінальної відповідальності майбутнього е-резидента. Після успішної реєстрації іноземець стає електронним резидентом, тобто електронним платником єдиного податку на 3 групі без ПДВ (податок у розмірі 5% від доходів в рамках ліміту ФОП 3 групи. Більше ліміту - 15%, але тільки зовнішні контракти з експортом послуг) та отримує ЕЦП. Потім ця особа має дистанційно відкрити рахунок у банку, який і буде податковим агентом для е-резидента. Що Україна може запропонувати е-резидентам: Привабливі податки та уникнення подвійного оподаткування; Відсутність бюрократичної тяганини; Просту й зручну платформу для провадження бізнесу з доступом до усіх необхідних послуг та можливістю здійснення правочинів онлайн із застосуванням безпечного ключа електронного підпису, сертифікованого в Україні; Персональну консультаційну підтримку; Англомовний сервіс підтримки; Які переваги матиме Україна: Наповнення державного бюджету за рахунок оподаткування е-резидентів і оплати послуги щодо надання статусу е-резидентства; Можливість покращити національний імідж на міжнародному ринку IT.

В Україні з’явиться електронне резидентство.

Верховна Рада України проголосувала 6 жовтня в цілому за законопроєкт №5270 “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування підприємницької діяльності електронних резидентів”.

Він передбачає спеціальний статус для іноземців, що відкриває можливість вести бізнес в Україні.

Е-резидент — це іноземець, який може отримувати кваліфіковані електронні послуги, відкривати банківські рахунки в Україні, має можливість зареєструвати себе фізичною особою-підприємцем та вести підприємницьку діяльність без необхідності перебувати в Україні.

Отримання статусу е-резидента є безоплатним. Заява про надання статусу подається англійською мовою в електронній формі через портал “Дія”. Уся подальша офіційна комунікація з е-резидентом ведеться англійською мовою. До заяви додаються копія паспорта в електронній формі та інформація від правоохоронних органів іноземної держави про факти притягнення до кримінальної відповідальності майбутнього е-резидента.

Після успішної реєстрації іноземець стає електронним резидентом, тобто електронним платником єдиного податку на 3 групі без ПДВ (податок у розмірі 5% від доходів в рамках ліміту ФОП 3 групи. Більше ліміту – 15%, але тільки зовнішні контракти з експортом послуг) та отримує ЕЦП.

Потім ця особа має дистанційно відкрити рахунок у банку, який і буде податковим агентом для е-резидента.

Що Україна може запропонувати е-резидентам:

  • Привабливі податки та уникнення подвійного оподаткування;
  • Відсутність бюрократичної тяганини;
  • Просту й зручну платформу для провадження бізнесу з доступом до усіх необхідних послуг та можливістю здійснення правочинів онлайн із застосуванням безпечного ключа електронного підпису, сертифікованого в Україні;
  • Персональну консультаційну підтримку;
  • Англомовний сервіс підтримки;

Які переваги матиме Україна:

  • Наповнення державного бюджету за рахунок оподаткування е-резидентів і оплати послуги щодо надання статусу е-резидентства;
  • Можливість покращити національний імідж на міжнародному ринку IT.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: