fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Військовий облік жінок: затверджено оновлений перелік спеціальностей та професій

21/ 04/ 2022
  Стисло 1 квітня 2022 року набув чинності наказ Міністерства оборони України № 35 від 7 лютого 2022 року (Наказ), згідно з яким був оновлений перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобовязаних (Перелік). Згідно з Наказом, Перелік був скорочений до 14 спеціальностей та 7 професій (у попередній редакції було 35 спеціальностей та 76 професій). До оновленого Переліку увійшли спеціальності та професії у сфері обліку і оподаткування, маркетингу, менеджменту, економіки, фінансів, банківської справи, страхування, медицини, біотехнологій та ін. Наказ також зобовязує Головнокомандувача Збройних Сил України з 1 жовтня 2022 року забезпечити взяття жінок, які мають спеціальність та/або професію, що включені до Переліку, на військовий облік військовозобовязаних. Крім того, Наказ передбачає, що з урахуванням першочергових потреб у мобілізаційних ресурсах щороку до 1 березня Перелік, за необхідності, може підлягати оновленню. Нагадуємо, що взяття жінок-військовозобовязаних на військовий облік не є призовом на військову службу. Також, жінок, які перебуватимуть на військовому обліку, не призиватимуть до військової служби без їх згоди (за винятком оголошення в державі воєнного стану). Рекомендовані дії Наразі Міністерство оборони України ще не опублікувало підзаконні акти, що регулюватимуть процедуру взяття на облік жінок, що підлягають військовому обліку, тому ми рекомендуємо слідкувати за прийняттям та публікацією відповідних підзаконних актів, а коли вони будуть видані, розробити план для виконання вимог Наказу таким чином, щоб не була порушена нормальна господарська діяльність українського підрозділу компанії. Контакти Ліна Немченко Партнер Baker McKenzie   Маряна Марчук Радник Baker McKenzie

Стисло

1 квітня 2022 року набув чинності наказ Міністерства оборони України № 35 від 7 лютого 2022 року (“Наказ”), згідно з яким був оновлений перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних (“Перелік”).

Згідно з Наказом, Перелік був скорочений до 14 спеціальностей та 7 професій (у попередній редакції було 35 спеціальностей та 76 професій). До оновленого Переліку увійшли спеціальності та професії у сфері обліку і оподаткування, маркетингу, менеджменту, економіки, фінансів, банківської справи, страхування, медицини, біотехнологій та ін.

Наказ також зобов’язує Головнокомандувача Збройних Сил України з 1 жовтня 2022 року забезпечити взяття жінок, які мають спеціальність та/або професію, що включені до Переліку, на військовий облік військовозобов’язаних.

Крім того, Наказ передбачає, що з урахуванням першочергових потреб у мобілізаційних ресурсах щороку до 1 березня Перелік, за необхідності, може підлягати оновленню.

Нагадуємо, що взяття жінок-військовозобов’язаних на військовий облік не є призовом на військову службу. Також, жінок, які перебуватимуть на військовому обліку, не призиватимуть до військової служби без їх згоди (за винятком оголошення в державі воєнного стану).

Рекомендовані дії

Наразі Міністерство оборони України ще не опублікувало підзаконні акти, що регулюватимуть процедуру взяття на облік жінок, що підлягають військовому обліку, тому ми рекомендуємо слідкувати за прийняттям та публікацією відповідних підзаконних актів, а коли вони будуть видані, розробити план для виконання вимог Наказу таким чином, щоб не була порушена нормальна господарська діяльність українського підрозділу компанії.

Контакти

Ліна Немченко
Партнер Baker McKenzie
 
Мар’яна Марчук
Радник Baker McKenzie

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: