fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Запроваджено нові форми медичної звітності та їхнього заповнення згідно з ІСРС-2

27/ 03/ 2018
  Відбулись позитивні зміни нормативного регулювання звітності у закладах охорони здоров’я. 13 березня набрав чинності наказ МОЗ України від 26 січня 2018 року № 157 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоровя України» (далі – «№ 157»), що скасовує застарілі та впроваджує нові форми звітності з питань охорони здоров’я. Втратили чинність такі форми: талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів; контрольна карта диспансерного нагляду; медична карта студента; талон на прийом до лікаря; талон амбулаторного пацієнта; медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів); книга запису викликів лікарів додому. Оновлено і суттєво спрощено Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів (форма N 074/о), Відомість обліку відвідувань пацієнтів (форма N 039/о) та, відповідно, інструкції з їхнього заповнення. Варто звернути увагу, що інструкція для Журналу реєстрації амбулаторних пацієнтів передбачає порядок заповнення щодо первинної медичної допомоги відповідно до кодів Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC-2-E (далі – «ICPC-2-E»). Нагадаємо, що наказом МОЗ України від 4 січня 2018 року № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)» затверджено україномовний варіант ICPC-2-E та Таблицю співставлення кодів ICPC-2-E і Міжнародну статистичну класифікацію хвороб і споріднених проблем охорони здоровя десятого перегляду (далі – «МКХ-10»), що застосовувалась раніше. ICPC-2-E поширена та активно застосовується під час надання первинної медичної допомоги у інших країнах. Порівняно з нею, МКХ-10 містить складну систему кодування та значно більшу кількість кодів, які, на додаток, не використовуються на первинній ланці. В основі ІСРС-2 лежить епізод медичної допомоги, тобто взаємодія пацієнта з медичним закладом від першого до останнього візиту до медика з одним питанням. Для кожного візиту пацієнта кодуються три елементи: причина звернення до лікаря, діагноз та дії, які необхідно вчинити. Як зазначає МОЗ України, така система дозволить на первинній ланці «концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики».

Відбулись позитивні зміни нормативного регулювання звітності у закладах охорони здоров’я.

13 березня набрав чинності наказ МОЗ України від 26 січня 2018 року № 157 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України» (далі – «№ 157»), що скасовує застарілі та впроваджує нові форми звітності з питань охорони здоров’я.

Втратили чинність такі форми:

  • талон для реєстрації заключних (уточнених) діагнозів;
  • контрольна карта диспансерного нагляду;
  • медична карта студента;
  • талон на прийом до лікаря;
  • талон амбулаторного пацієнта;
  • медична карта дитини (для дошкільного та загальноосвітнього навчальних закладів);
  • книга запису викликів лікарів додому.

Оновлено і суттєво спрощено Журнал реєстрації амбулаторних пацієнтів (форма N 074/о), Відомість обліку відвідувань пацієнтів (форма N 039/о) та, відповідно, інструкції з їхнього заповнення.

Варто звернути увагу, що інструкція для Журналу реєстрації амбулаторних пацієнтів передбачає порядок заповнення щодо первинної медичної допомоги відповідно до кодів Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги ICPC-2-E (далі – «ICPC-2-E»).

Нагадаємо, що наказом МОЗ України від 4 січня 2018 року № 13 «Про деякі питання застосування Україномовного варіанту Міжнародної класифікації первинної медичної допомоги (ICPC-2-E)» затверджено україномовний варіант ICPC-2-E та Таблицю співставлення кодів ICPC-2-E і Міжнародну статистичну класифікацію хвороб і споріднених проблем охорони здоров’я десятого перегляду (далі – «МКХ-10»), що застосовувалась раніше.

ICPC-2-E поширена та активно застосовується під час надання первинної медичної допомоги у інших країнах. Порівняно з нею, МКХ-10 містить складну систему кодування та значно більшу кількість кодів, які, на додаток, не використовуються на первинній ланці.

В основі ІСРС-2 лежить епізод медичної допомоги, тобто взаємодія пацієнта з медичним закладом від першого до останнього візиту до медика з одним питанням. Для кожного візиту пацієнта кодуються три елементи: причина звернення до лікаря, діагноз та дії, які необхідно вчинити.

Як зазначає МОЗ України, така система дозволить на первинній ланці «концентруватись на потребах пацієнтів, а не підлаштовуватись під зручність обробки кодів для формування статистики».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: